Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha még mindig nem...

Mit tegyek, ha még mindig nem tudok tovább lépni régi sérelmeken és akarva-akaratlanul felszakítom a régi sebeket?

Figyelt kérdés

Amikor 6. osztályos voltam, új iskolába kerültem költözés miatt.

Ott verbálisan bántottak, megaláztak.

Amikor valaki a véres betétet a kuka helyett a wc-be dobta, akkor azt rám fogták, pedig akkor még nem is menstruáltam. Focizni hívtak, beállítottak a kapuba, és nem az volt a cél, hogy berúgják majd a kapuba, hanem hogy engem eltaláljanak. Azt terjesztették rólam, hogy leszbikus vagyok, csak mert nem volt még barátom. Stb...

Emiatt öngyilkossági kísérletet kíséreltem meg többször is, aminek a nyomait mai napig viselem a kezemen (3 vágást ejtettem a bal karomon, fel akartam vágni az ereimet, olyan mélyen van a vágás, hogy még mindig látszik, pedig már 5 év telt el azóta. Már soha nem fog elmúlni. Emellett megszöktem a suliból és ezt megírta néhány weboldal, ami a mai napig ott van a neten)


Voltam pszichológusnál, kb. 1 évig jártam. Azt hittem, már jobban vagyok, de nem. És erre csak most kezdek rájönni. Van, hogy eszembe jutnak dolgok, mit csináltak velem, és akkor ezen kattogok, fel is idegesítem magam rajta.

Sokszor nem tudok miatta aludni. Pszichológushoz nem szeretnék menni, anyám nem hiszem, hogy díjazná, meg amikor régebben mentem, akkor is mindig elmondta, hogy mennyibe kerül ez neki, hogy éj pszichológushoz vagy pszichiáterhez járjak (pszichiáternél is voltam egyszer). Meg nem nagyon hiszem, hogy olyan sokat segíteni tudna.



2020. máj. 29. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Barátok vannak? :) Nagy erő van ám a barátságban! ;)
2020. máj. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Keress egy olyan pszichiátert/pszichológust aki tényleg tud neked segíteni, ha egyedül nem megy, és már ennyire kihat az életedre.
2020. máj. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Hasznos lehet újra pszichológushoz menned. Ezek ahogy látom nagyon mélyen vannak benned, amit azért valljuk be, nem egy pár alkalomtól lesz jobb. Ez egy hosszú út ami előtted elterül, de szerintem megérné újra menned, és ha vannak barátaid akkor érdemes velük is lenned.
2020. máj. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Úgy értem több évbe is beletelhet mire ezt úgy fogod látni hogy mostmár tényleg eredményesen jobb állapotot mutatsz
2020. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
És kinek van több éve, hogy éveken át pszichológusoknak perkáljon?
2020. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

A jelenlegi környezeteddel mennyire vagy megelégedve? Jól érzed magad benne?

Bár elfelejteni ezeket valószínűleg már sohasem fogod, de a saját példámból kiindulva, egy komfortos, szeretetteljes környezet később segíthet abban, hogy továbblépj rajta.

2020. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
5-dik válaszoló. Tudom anyagi háttér ebben dologban sokat játszik. De ember függő az hogy sikerül-e egyedül feldolgozni ezeket a problémákat, lelki dolgokat, de ha mégsem megy akkor sajnos muszáj bevonni egy szakembert
2020. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szülőként mondom, hogy szólj anyukádnak, hogy így érzel! Az anyagi részén ő gondolkodjon, az az ő gondja, ismétlem, szülőként mondom! Ha lehetséges, ne ugyanahhoz a szakemberhez menj vissza! Az is lehet persze hogy megoldjátok ezt már szakember nélkül is, csak valami apróság hianyzik hozzá! Nagyon nagyon sajnálom hogy ezt kellett megélned! *hug*
2022. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!