Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számotokra létezik "indokolt"...

Számotokra létezik "indokolt" gyilkosság?

Figyelt kérdés

Kérdésemet a "Ha ölni kell" c. film kapcsán teszem fel. Röviden a sztori : két fehér férfi megerőszakol egy 10 éves fekete kislányt. Az édesapja a bíróságon lelövi őket, mivel egy korábbi hasonló esetben szabadon távozhattak az elkövetők, nem ítélték el őket, ami persze a filmben már a rasszizmushoz köthető, de most ettől tekintsünk el.

Nem kell messzire menni, itthon is rengeteg olyan eset van, amely igazságtalan, emberölésért pár évet kapnak satöbbi.

Számotokra lenne olyan szituáció, ami következtében nem látnátok más alternatívát az önbíráskodáson kívül?


2020. máj. 25. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Emberileg igen, a jog szempontjából nem. A bűncselekmény mindenképpen megvalósul, max. a bíróság a büntetési tétellel tud "variálni". Sok film foglalkozik ezzel, erről szól pl. a Gyilkosság az Orient expresszen is.
2020. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Persze! Peldaul a sziklamaszok levagjak azt a tarsukat akit nem tudnak megmenteni, de veszelyezteti a tobbieket.
2020. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Veszélyes terület ez társadalmi szempontból. Felveti, hogy hol a határ az önbíráskodás és a "jogos" elégtétel között.
2020. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Onvedelem
2020. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amig halàlbüntetés nàlunk nincs addig egy szimpla allampolgàr nem talàlhat ki csak ugy ervekez az mellett hogy de ebben abban az esetben marpedig ölni kell. Ezt csak birosag mondhatja ki amugyis.


Most az önvedelmi kérdéskörktöl eltekintve.

2020. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem "indokolt" csakis akkor lehet, ha önvédelem / emberi élet védelme miatt teszik, úgy, hogy látszólag nincs más megoldás. Amikor ilyesmi dolog van, mint a filmben, arra inkább azt lehet mondani, hogy emberileg érthető, erkölcsi szempontból kevéssé elítélendő. Ilyesmire szerintem én is képes lennék, valamilyen nagyon erős érzelmektől vezérelve, elvakultan embert ölni, és ezért másokkal is tudok empatizálni, akik esetleg ilyet tesznek. Nem mintha ez felmentené őket bármi alól. Olyat viszont én nem csinálnék, hogy teljesen tudatomnál vagyok, és ezt kitervelve, hogy aztán az egész hátralévő életemet inkább börtönben töltsem, csak azért, hogy örülhessek neki, hogy egy szemétláda már halott (értsd: ő már nem is érez semmit, mert halott, én meg szenvedek...)

Szerintem a társadalom nagy része szerint nem igazán elítélendő (erkölcsileg) megölni valakit, aki a gyereked ellen rosszat tett, plédául megölte vagy megerőszakolta. Az már szinte mindenki szerint az, ha szerelmi vagy egyéb jellegű féltékenységből megölsz valakit, de én képes lennék rá, és emiatt (nem pedig azért, mert erkölcsileg helyesnek tartom) megértem azokat, akik megteszik.

2020. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy van. Csak erkölcsileg nem fogadják el a bírók és elítelik az embert.

Plusz, ha megölsz valakit amiért a bíróság nem tudja lecsukni, mert nincs elég bizonyíték börtönbe kerülsz.

Ha a politikusok töntre tesznek egy országok és emiatt ezrek vagy többek halnak meg, ők gazdagon mehetnek nyugdíjba.

A világ egy nem fair dolog.

2020. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Önvédelem és eutanázia.
2020. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Miert lettem ennire lepontozva, amikor masok is az onvedelmet hozztak fel peldakent utanam, ok megis 100%-on allnak?
2020. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Senki nem áll 100%-on... Valakinek kell a ranglista hely, és pontozgat mindenkit lefelé.
2020. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!