Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan családosok...

Vannak itt olyan családosok akik Sopronból Ausztriába járnak dolgozni napi szinten?

Figyelt kérdés

Nagyon megterhelő az ingazó életmód? Egyáltalán megéri?

Párom rá van kattanva, kint szeretne dolgozni Ausztriában, meg engem is rá akár szedni. Még az oké ha ő minden nap ki jár, de én hogy hagyjak két gyereket otthon. Persze a háztartás, gyerekek ellátása, logisztikázása meg minden szar az én vállamon van. Teljesen elvakult. Én meg tanácstalan vagyok. És nem tudom azt elképzelni, hogy mind ketten kint dolgozunk és persze én húzom a rövidebbet, mert nekem sokkal több feladatom van mint neki és azt az időt amit napi szinten ingázásra töltök inkább a gyerkőcökkel tölteném. És képtelen ezt felfogni,folyton csak a pénz, meg a pénz. Ott tényleg annyival többet lehet keresni?


2020. máj. 24. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akartok csinálni? Tudtok egyáltalán németül? Anélkül maximum mosogatni vesznek fel, vagy már oda sem. Az meg nem fizet olyan jól. Sopronban pedig elszálltak az ingatlanárak.

Jól gondoljátok meg, főleg ha még meló sincs, csak el akartok indulni a vakvilágba.

2020. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mind ketten jól beszélünk németül. Neki több éves tapasztalata van a logisztikában (rakodás, csomagolás, mindenféle targonca vezetési tapasztalat), lenne is munka. Én pedig irodai részlegen szintúgy szállító cégnél dolgoztam eddig (szerződések, könyvelés, számlák, stb) és 5 nyelven beszélek.
2020. máj. 25. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor csak rajtatok múlik!

Így az is lehetne, hogy a férjed kijár dolgozni, te pedig Sopronban keresel valamit. Ha 5 nyelven beszélsz, biztos jól el tudsz itthon is helyezkedni.

2020. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt mondtam én is. De folyton vitatkozik velem, hogy az osztrákok jobban fizetnek. Ok. De ez gyerekek mellett kész öngyilkosság
2020. máj. 25. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég önző, ha ennyire nem érti meg. Mikor megkérdezed tőle, hogy és akkor mi lesz a gyerekekkel, mit válaszol?
2020. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lényegében szerintem bele se gondolt. Csak mondja a magáét. Hogy úgyis meg kell oldani valahogy, mert ha nem bölcsi meg ovi, akkor jön majd a suli, stb.
2020. máj. 25. 23:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lesz kompromisszumot kötni, egy kapcsolat két emberből áll, nem egyből.
2020. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!