Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Már több éve félek az olyan helyzetektől ahol nagy társaságban kell lenni,nem merek beszélgetni az emberekkel,mindig csendes vagyok. Például az iskolában nem merek megszolalni,ha kérdeznek nyilván valaszolok. De már egy kérdéstől is ráz a hideg es hevesen ver a szivem.

De ez mindenhol így van pl posta,kozmetikus,orvos. Mielőtt bemennék ilyen helyekre napokkal előtte lelkileg felkell készíteni magamat,mert annyira félek. De fogalmam sincs mitől vagy ez hogyan alakulhatott ki?

Vagy messengeren valakinek visszaírni is borzasztó nagy kihívás számomra,a videohivas már szóba sem jöhet. Szerintem attól el ájulnék.

Volt már olyan is hogy miután visszairtam valakinek elkezdtem zokogni,mert olyan félelmet éreztem.

Pedig Családon belül,közeli ismerősökkel egyáltalán nem vagyok ilyen.

Ahogy írtam az elején is már több éve tart,de van mikor ez teljesen megszűnik,aztán időszakosan visszajön.

Úgy érzem most vagyok a legrosszabb időszakomban. Azért mert utcára már csak este merek kimenni,mert akkor kevesebben vannak,beszélni nem merek,csak nagyon halkan köszönök ha bemegyek valahova,már ott tartok hogy kb 1 hete nem beszéltem. Emellett gyomorgorcsok,hányinger,hidegrázás évek óta tartanak(de ez csak iskolában),már ez fel sem tűnik.

Mi lehet a bajom és mitől alakulhatott ki?

17/l



2020. máj. 20. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
írtam
2020. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Volt hogy valaha bántottak? Amúgy nem tudom mennyire valhat ez be,de mi lenne ha megpróbálnád megszokni ezt a félszt remegést. És beleállni a dolgokba. Gondolj a legrosszabbra ami történhet veled. Aztán arra most komolyan hány százalék esély van? Nyerj egy kis erőt mosolyogj! Csak annyira erőltesd amennyire érzed kezd kisebb dolgokkal ami még mindig számodra a legkönyebb,de mégis félsz tőle pl:a posta akkor próbálj meg oda menni mosolyogni bevállalni esetleg olvass telefonodon vicceket fogadd el azt az érzést ami a testedben eluralkodik szívj mély levegőt és sugározd azt magadba ezek erőssé tesznek engem.
2020. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Clay Morrow ***** válasza:
Szorongásos zavar, szociális fóbia.
2020. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is valami ilyen problémám van. Engem is érdekelne mi ez. Nekem múltkor a futárral volt így, teljesen kiakadtam.
2020. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nekem olyanom van hogy ha egy tanárnak irok vagy elküldöm a házit gyorsan lehalkitom mert félek hogy mit ir vissza meg mit szol hozzá :-D a te problémád elég fura sajnos nem tudom miért van nem valami fóbia?

Mondjuk én tanárral lévo videochatbe baratnommel egyutt rettenetesen remegek es izgulok pedig viccesek nagyon en is csendes vagyok de a te eseted eleg fura...:(

2020. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És amugy az nem lehet higy pánikbeteg vagy?
2020. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a helyzetem, születésemtől fogva ilyen vagyok. Attól is kialakulhat ha bántalmaztak.
2020. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!