Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan, aki hivatalosan...

Van olyan, aki hivatalosan leadta a 2. keresztnevét? Mit írtatok az indokláshoz?

Figyelt kérdés
2020. máj. 19. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát remélem nem kell nagy indok hozza. :D En is leszeretném adni ha férjhez megyek, eddig is felesleges volt, mert nem használtam. Aláírásnál meg kész borzalom, ráadásul irodai munkám van, időveszteség a nevem. En az én gyerekemnek biztos nem adok 2 nevet.
2020. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mikor férjhez mentem, akkor adtam le, mivel túl hosszú lett volna a nevem. Ennyivel indokoltam.
2020. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagy indok. Elég annyi, hogy nem tetszik, nem tudsz vele azonosulni.
2020. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell indokolni különösebben, túl hosszú, nem szereted. Ez nem komoly névváltoztatás.

#1-esnek üzenném nekem is kettő van, nem használom, aláírásnál sem. Irodában dolgozom, napi szinten 100+ aláírással, ott pont elég egy szignó is. Én szeretem a neveim, és biztos a gyerekeimnek is kettőt fogok adni.

2020. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

#4

Attól függ... én is dolgoztam olyan helyen, ahol elég volt egy monogramm, de máshol meg a hivatalos nevedet kérik.

2020. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. máj. 19. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Tudom, nem a kérdésre válaszolok, de szerintem egy ember egy név. Egy gyerekemnek sincs két keresztneve, hál' Isten nekem is csak egy van.
2020. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!