Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csendes, visszahúzódó típusok!...

Csendes, visszahúzódó típusok! Ti hogyan tudtok érvényesülni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és tulajdonképpen mind az eddigi 21 évem ekörül forgott, hogy én milyen kis csendes vagyok... mindenki ezzel viccelődött, ezt pedzegették, valaki beszólt miatta stb., a lényeg az, hogy mindig mindenhol én voltam "a csendes lány". Többször voltam pszichológusnál is, kapcsolódó problémák miatt, de igazából arra jutottam, hogy ez szerintem szimplán a személyiségem része. Nekem ez soha nem okozott komolyabb gondot, mert mindig voltak barátaim, nem vagyok sem antiszoc sem semmi ilyesmi, a tanulmányait nem befolyásolta, aki ténylegesen megismert az nem ez alapján ítélt meg stb., szóval nem éreztem problémának. Viszont most az egyetemen kezdem először azt érezni, hogy ez hátrányt jelent számomra. Én egyszerűen nem érzek késztetést arra, hogy beszéljek és megosszam másokkal a gondolataimat vagy érzéseimet, vagy bizonygassam, hogy én ezt és ezt tudom. Sok ember előtt pedig kifejezetten nem szeretek beszélni. Ezeket pedig sokszor a tanárok úgy értelmezik, hogy én nem tudok semmit vagy egyszerűen nem érdekel a tárgy, a terület és csak melegedni járok be. Ugyanúgy, a szaktársaim is úgy tartanak számon, hogy én csak úgy ott vagyok és ennyi. A valóság pedig az, hogy engem érdekel, amit tanulok és mindig normálisan készülök mindenből, tanulok, gyakorlok, bejárok az órákra stb. és tök jó jegyeim is vannak. Én azt gondoltam, hogy ez elég, de mindez ellenére egy senki vagyok és tulajdonképpen csak azok számítanak, akik mindig aktívak az órákon, akik kérdeznek, közbeszólnak, sokat beszélnek, jelentkeznek, rendszeresen járnak a tanárokhoz fogadó órákra, beszélgetnek velük és náluk nem is igazán szempont, hogy hogyan teljesítenek. Én mindig mindenből kimaradok, mert a tanárok mindig csak őket értesítik a pályázati lehetőségekről, az egyetemi programokról, versenyekről stb., nekik külön segítenek, külön ajánlanak nekik mindenféle anyagot stb. Velem abszolút nem foglalkoznak, mintha ott sem lennék, sőt valaki még meg is kérdőjelezi a munkám (pl. hogy írhatok jó dolgozatot vagy beadandót, volt aki még meg is akart buktatni mert azt hitte másoltam) vagy nemes egyszerűséggel úgy kezel mintha nem is érthetném miről van szó. Alap esetben nem érdekelne, hogy mit gondolnak rólam mások, mert én tisztában vagyok a saját képességeimmel és tudásommal. Viszont így, hogy ilyen következményei vannak, így már zavar.
2020. máj. 1. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pont így ahogy te: megcsinálom amit kell aztán viszlát.


Sajnos a nagypofájú extrovertált bunkóknak áll a világ, de őszintén, kit érdekel? Ha valami hülye nem ért egyet velem nem állok le vele vitatkozni, megmondom neki hogy "oké" aztán otthagyom.


Amit leírsz úgyis figyelembe kell vennie a tanároknak, azt nem teheti, hogy megbuktat egy amúgy jó dolgozattal. Max szemétkedik és 5-ös helyett 4-est ad, na bumm, nagy dolog. Munkahelyen úgyse azt fogják nézni, hogy na gimi 10. osztályában hányast adott neked az elfogult kcsög tanár irodalomra a második témazárón.


Internetes felületeken általában jobban tudok érvényesülni, ezért oda írom ki véleményeimet, észrevételeimet, de élőben is megtörténhet ez, ha megtalálod a hozzád hasonlók társasági körét, akik ugyanúgy visszahúzódóak és figyelembe vesznek mindenkit. Az osztálytársaid és tanáraid nem a barátaid, velük kényszerszerűen kerülsz össze, de szerencsére nem örökké, sőt, amit ők csinálnak/mondanak minimális kihatással lesznek a későbbi életedre, és valószínűleg 99%-ban el is fogod felejteni, hogy ők valaha léteztek, ahogy én is tettem.

2020. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, de igazából engem nem érdekel. Remélhetőleg lesz majd rendes munkám, ahol nem a pofázásért fizetnek meg és kész. 19/L
2020. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom és szerintem én nem olyan típus vagyok, mint te. A legtöbb emberrel jól ki szoktam jönni (nem is feltétlenül csak hozzám hasonlóakkal és én nem is érzem kényszernek, nem akarom őket örökre elfelejteni stb.), vannak barátaim, a szaktársaimmal is elvagyok, szóval ezért is írtam a kérdésben is, hogy a szociális életemben ez soha nem okozott tényleges gondot. Sokáig a tanulmányaim szempontjából sem, most az egyetemen kezdtem el hátrányosnak érezni. Nem tartom a többieket sem "nagypofájú extrovertált bunkóknak". Vannak akik szerintem már túlzásba viszik, hiteltelen a részükről vagy teljesen mű, de végső soron szerencsések, hogy ők ezt meg tudják tenni, hiszen mindezzel csak nyernek. Én nem vagyok olyan személyiség, nem tudnék és nem is biztos, hogy szeretnék olyan lenni. Ugyanakkor azt mindenképpen elismerem, hogy ők jól csinálják és láthatóan van is eredménye. Én nem tudok úgy hozzáállni, hogy "megcsinálom amit kell aztán viszlát" vagy "na bumm, nagy dolog", mert úgy érzem, hogy nem azt kapom, amit érdemlek. Lehetséges, hogy végső soron mindegy, hogy egy dolgozatra négyest vagy ötöst kapok, de én ezt nem tudom elengedni és nekem nem mindegy. Én is szeretnék ösztöníjat, én is szívesen részt vennék ilyen-olyan pályázatokon, én is szívesen írnék plusz esszét egy újságba vagy egy versenyre és úgy alapvetően vágyom az elismerésre és a támogatásra, viszont az én nevem fel sem merül, mert én én vagyok.
2020. máj. 1. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kiskoromban sok problémám volt, családi ügyek, amik kihatottak a benti viselkedésemre is. Depressziós voltam, amihez igénytelenség is társult, és sajnos második vagy harmadikos koromban elkezdtek jönni a pattanások, miközben a többieknek felső tagozatban is hibátlan bőrük volt + a bánatot evésbe fojtottam, ami plusz kilókat hozott. Éveken keresztül beszóltak az osztálytársak, a másik osztályból a gyerekek, akik nem is ismernek. Kaptam az arcomra szavakat, megkaptam már, hogy disznó, hogy minek születtem meg, ami nekik jólesett.


Mindig is vágytam barátokra, de anno óvodában se találtam meg a közös hangot. Mondhatni, hogy komolyabb voltam a többieknél. Nem tudtam beilleszkedni, én már akkor is inkább a világ dolgiról beszélgettem az óvónénikkel, már amennyire akkoriban tudtam, és imádtam-imádom a meséket, mégsem tudtam "mit kezdeni" a többiekkel. Hamis barátok pedig nem kellenek, máig úgy vagyok, hogy jobb egyedül, mintsem rossz társaságban.


Kevés barátom van, mára sajnos csak egy, vele is csak évente egyszer találkozunk a távolság és a tanulmányok miatt. Alapból én olyan vagyok, aki imád csacsogni, beszélgetni, de csak azokkal, akik vevők erre. Pl: a házi segítségnyújtásban a nő, aki mellé aznap beosztottak, az egész napot végigbeszéltük, úgy "megtaláltuk egymást". Ellenben a másik hsg-s nő nem "igényli", és nem is lehet vele igazán beszélgetni, más valakihez pedig két évnyi keddi gyakorlat kellett, hogy elviccelődjünk.


Mivel az előbb írtból kevés van, a csendes, visszahúzódó típusban vagyok, és ez utóbbi így is van. Tényleg visszahúzódó vagyok, mert csak a számomra fontosak körében oldódok fel igazán.


Egyébként meg mindenki megtalál. Általánosban, első és a mostani szakiskolámban, a gyakorlati helyeken is megtaláltak azok, akik ki szeretnék önteni a szívüket, mert szimpatikusnak tartanak, vagy én nem tudom... mindenesetre egész életemben így volt, hogy akinek lelki nyomora van, az megtalál anélkül, hogy keresném vagy ő keresne.


Átlagosságban pedig, régen is így volt, ott voltam, aztán mégsem. Általános iskolában konkrét eset volt arra, hogy az osztálylétszám ellenőrzésnél (harmadik vagy negyedik óra) mondták az én nevemet, mint hiányzó, pedig ott ültem a padban. Nem vettek észre, azt mondták, olyan csöndes voltam. Egyszerre volt vicces és elszomorító.


Szerintem én alapból nem ilyennek születtem, aszociálisnak, csak az évek során azzá váltam, ezért nem tudtam sokáig mit kezdeni különböző helyzetekkel, közben az empátiám mindig is adott volt. Ez mára a választott, de nem ebben elhelyezkedni kívánt szakmám miatt, és az iskola miatt, amibe kerültem (mostani), megváltozott a helyzet. Van még mit csiszolni, de már normálisabb vagyok mint amilyen voltam anno. Éveken szociális fóbiám volt, ezen segített sokat.


18/l

2020. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez vagyok, mondjuk én épp, hogy egyetemen érzem magam eddig a legjobban, itt mindenki megkapja az üzeneteket a fontosabb dolgokról és nem vettem észre, hogy a tanároknak lennének kedvenceik, mint gimiben meg általános iskolában. De amúgy a gimis éveimet végigszenvedtem az ilyen tanárok miatt, több olyan is volt köztük, aki rám szállt emiatt és gúnyolódtak azon, hogy csendes vagyok meg hogy kerülöm a "szereplést" és ha felszólítanak órán vagy kihívnak felelni, próbálok minél tömörebben fogalmazni. Volt egy tanárom (ez már érettségi után volt, technikusin), aki arra hivatkozva akart megbuktatni, hogy ha eljutok odáig, hogy vizsgázok a tantárgyából, úgyse fogják hallani a vizsgáztatók, amit mondok és úgyis megbuktatnak majd emiatt :DD Illetve ugyanennek a tanárnak volt az a hobbija is, hogy ha feltett egy kérdést az osztálynak, 90%-ban engem szólított fel, hogy válaszoljak rá és hiába beszéltem normális hangerővel, többször is visszakérdezett, hogy "Miii??? Mit mondtál????", meg néha odaszólt olyanokat, hogy még a padtársam se hallja, amit ott "motyogok" magamban.

Mióta egyetemre járok, még a közérzetem is sokkal jobb, mint régebben, tök jó, hogy itt úgy tudok tanulni, hogy közben senki sem b4szogat egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetek. A kisebb csoportos órákon mondjuk szólítgatnak fel néha a tanárok, de még ott se szólt be soha egyik tanár sem, hogy nem lenne érthető, amit mondok.

2020. máj. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!