Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik az első lépések ha mangát...

Mik az első lépések ha mangát szeretnék rajzolni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 30. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Papír, ceruza.
2020. márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszod, de ennél kicsit többre gondoltam
2020. márc. 30. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg rajzolni, találj ki jó sztorikat aztán kezdd el megosztani valami platformon, deviantarton pl. Aztán ha elég jó vagy, eljutsz sok emberhez, lesz egy követőtáborod stb, akkor kezdhetsz gondolkodni rajta, hogy esetleg nyitsz egy tapas oldalt is, vagy patreont és pénzt is kereshetsz vele. De emellett az ingyenes tartalmakat is szolgáltatnod kell.


'Hivatásos' mangarajzoló Magyarországon nem lehetsz, hiszen ez egy japán műfaj.

2020. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

-Találj ki egy jó sztorit

-Keress egy olyan alkalmazást amivel tudod kivitelezni az ötleteid

-Ismerd meg az alkalmazást

-Keress egy olyan platformot ahova feltölheted (persze csak ha akarod)

-Kezdj neki írni és rajzolni

-Arass sikert

2020. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Először is rajztudás kellene. (Nekem nincs például)

Másodszor ha azt szeretnéd hogy ne plagizálják(lopják el) a műveidet akkor mögéd valami szponzor/cég, persze csak ha valahol meg akarod jelentetni.

Pénz is kell hozzá, nem is kevés.

Végül pedig mivel Magyarországon élünk, ezért elengedhetetlen a Japán nyelv anyanyelvi szinten történő használata. Enélkül elég nehéz, hiszen ha magyarul van, az nem manga, valószínű azzal új műfajt teremtenél, de tekintve hogy a világon csekély 12-13 millió magyar ember él, nem hinném hogy sikeres műfaj lenne. Japánban azért ilyen sikeres mert rengetegen élnek (kb 120-130 millió) és milliók élnek külföldön is.

Végül pedig kitartás.

2020. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Papír és ceruza, ezek tényleg kellenek. Deee ezt megelőzve találj ki történetet, cselekményeket, szereplőket, minden kutyatökét, az utolsó apróságig, aztán karakterek megrajzolása, gyakorlása.


Aztán jöhet a munka.


Az Animeaddicts-on érdeklődj. Ott láttam már néhány mangát, és nem hazudok azzal, hogy azt írom, az egyik olyan borzalmasan nézett ki, hogy óvodásan különbet rajzoltam, mégis felkerült, és csak mert nem lett jó, nem kapott támadásokat. Én a sajátomat oda fogom feltenni, ha lehet, amikor kész leszek az újrarajzolt első fejezettel.

2020. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. márc. 31. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
ha érdekel a téma akkor ajánlom A képregény mestersége c. könyvet.
2020. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy első lépésnek nem árt, ha gyakorlod a rajzolást ha esetleg még nem tetted volna. Persze belevághatsz anélkül is, hiszen ahogy haladsz előre gyakorlatot szerzel és mindenképp fejlődsz valamennyire.


Szerintem az egyik leghasznosabb dolog, ha fogsz pár kedvenc mangát és elkezded elemezni őket - egyrészt magát a történetvezetést és hogy a jelenetek miként követik egymást, másrészt pedig a rajzolást.


Itt most nem is csak egyedül a stílusokra gondolok, hanem a különböző technikákra/kameraállásokra és eszközökre pl. hogyan legyenek dinamikusak a pózok és mikor milyen "plánokat érdemes használni", hogyan helyezd el a szövegbuborékokat hogy követhető legyen és ne takarjanak ki semmi fontosat, mikor hogyan árnyékolj a hangulattól függően, hogy mutass be mozdulatokat, mikor rajzolj hátteret stb.


Szóval manga olvasás közben rengetegek tanulhatsz ha közben azt is figyeled mit miért csinált a mangaka.

Youtube-on is ezernyi nagyon hasznos videó van mindezekről, és láthatja az ember mennyi munka is kerül akár egyetlen oldalba is. (ajánlom pl. markcrilley csatornáját)


Persze mindezt úgy érdemes ha angolul írod, vagy leglább is lefordítod, mert magyar közönséget jóval nehezebb találni, még Animeaddicts-on is.


Na meg én most főleg itt a webtton-os/webcomic-os megközelítésről beszélek, mikor profit nélkül (vagy ha nagyon befutsz kereshetsz is vele később...), az internetre töltöd fel a művedet és ott szeded össze az olvasótáborod.

Erre egyébként leginkább a LINE Webtoons és a Tapas oldalakat ajánlom.


Mindezt egyébként tapasztalatból írom, mert 2-3 éve én is publikálom ezeken az oldalakon a mangaszerűségemet és én is csak belevágtam minden nélkül, viszont az út során rengeteget tanultam, és még látom mennyi mindent lehet a jövőben is. ^^


Ha lenne kérdésed -és tudok rá- nagyon szívesen válaszolok. Bár én sem vagyok veterán és van még hova fejlődni bőven, de talán tudok segíteni valamennyit. :)

2020. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk megtanulni használni a képkivágásokat.

Kistotál, nagytotál stb stb...

Maga a karakterek beálítása fontosabb narratív eszköz ebben az esetben, mint maga a rajztudás, de persze az is elengedhetetlen.

2020. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!