Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Németországban szeretnék...

Németországban szeretnék tovább tanulni, mik a feltételek?

Figyelt kérdés

Az ott tartózkodás miatt kell nemet letelepedési engedély vagy útlevél?

Főleg most mivel tombol a járvány és külföldieket nem engednek be az országba. Hogy bejuthassak és pár hónap múlva ott tudják tanulni, ahhoz milyen papírok szükségesek?

Ha oda járok egy egyetemre az igazolhatja az ott tartozkodasomat? Vagy ha ismerek valakit? Stb

Őszintén sokat olvastam utána de nemtudom melyik a legeffektivebb ezek közül.. mellesleg jól be kavart ez a járvány is.



2020. márc. 20. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel eu, normál járvány nélküli esetben oda mész a személyideel ahová akarsz. 2011-től nem kell letelepedési meg munkavállalási sem. Az egyetemhez viszont kell dsh, addig nem járhatsz. Viszont az egyetem ahová egy családtagom jár, egy kupleráj, mióta eltörölték a tandíjat. Pedig benne van az első 10 legjobb egyetemben az adott területen.
2020. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A neheze inkább az, hogy hogy találsz megfizethető szállást vagy wg-t.
2020. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Melyik egyetem?😂

Persze az rendben van de a jelenlegi helyzetre vonatkozóan.. hiszen május már nagyon itt van és minden megvolt már kb de ez bekavart

2020. márc. 21. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát senki sem tudja hogy most mi lesz. Az adott egyetem amit említettem most áll. Nincs előadás, a március végi vizsgákat lemondták. Majd lesz valamikor. De az eddigi tapasztalatok alapján, majd egyszer csak kiakasztanak egy cetlit, hogy holnapután vizsga. Ha szerencsénk van, írnak az online felületen is.

Nem vicc, volt már olyan, hogy előző este kiírták a kirakatba, hogy holnap 10-kor Klausureinsicht. Online semmi. Ha nem mentél el naponta az épülethez megnézni, szépen lemaradtál róla...

Buktatták a 3/4 bandát, gondolom nem volt kedvük foglalkozni az emberekkel.

2020. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!