Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy okos embernek nem kell...

Egy okos embernek nem kell tanulni, csak tudja és kész. Még vannak akik küzdenek és hülyék. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Van jó pár ismerősöm akik lusták,de okosak. A hétköznapi és a tanulmányi dolgokat is könnyedén megoldják. Míg vagyok és aki sokat tanul a dolgozatra, ami még meg. De magamtól vagy a hétköznapi dolgokat nem tudom magamtól kitalálni. Most ez hogy van?


Jó vannak megtális betegségeim.De akinek nincs annak sem megy úgy mint egyeseknek, vagy nem tudom ezt.



Elnézést a helyes írásért!


16/l


2020. márc. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Én ilyen értelemben "okos" vagyok, szinte soha nem tanultam, iskolában mindig figyeltem órán, megjegyeztem a lényeget, abból megéltem. Csakhogy ha valami nagyon apró részleteket kért számon egy tanár, akkor vért izzadtam, és ha akartam sem tudtam magolni, egyszerűen soha nem ment. Így az esetek 90%-ában könnyű volt, a 10%-ban meg vért izzadtam, egyetemen meg 50-50%-ra változott, mert ott már lesz.arták, hogy értjük vagy nem, a részleket kérték számon.
2020. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az okos embereknek is kell tanulni, csak hamarabb megjegyzik, átlátják az összefüggéseket és tudják hasznosítani a tanultakat.
2020. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az a helyzet, hogy az élet igazságtalan. Az emberek teljesen más készségekkel, lehetőségekkel indulnak el, és nem kizárólag az egyénen múlik, hogy meddig jut. A manapság divatos "minden lehetséges, csak tenni kell érte" szlogen egy féligazság: kemény munkával és kitartással elérhetjük a számunkra lehetséges maximumot, de nem mindent. Van, akinek ez a maximum az, hogy járni és beszélni tud. Másnak meg az, hogy professzor lesz a Harvardon, és Nobel-díjat kap. Ezt sajnos tudomásul kell venni, és a legjobbat kihozni abból, ami van. Ezt nyilván nem könnyű elfogadni egy olyan kultúrában, ahol az ember értékét nagyjából a teljesítményén mérik le. Ennek ellenére önmagunk másokkal való összehasonlítása, meg az irigykedés nem old meg semmilyen problémát, csak a folyamatos elégedetlenség forrása. Valahogy túl kell lépnie ezen annak, aki boldog akar lenni.
2020. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nekem is ekkora arcom volt. Aztán a műegyetemen már kevésbé. Elvégeztem, de akiben itt nincs szorgalom, az mehet a pcsába.
2020. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sohase volt olyan, hogy abból a tárgyból, amit szerettem, elég lett volna figyelnem. Nem. Vért izzadtam a kedvenc tárgyaimmal is.



Meg amit nem értek, amikor azt mondják, hogy ha érted az összefüggéseket, már nem kell "megtanulnod", hanem tudni fogod.

Háát... Én először megértem az összefüggéseket, de aztán lényegében kell magolnom is, különben elfelejtem, és akkor már olyan, mintha magamtól kellene rájönnöm.



Több tanár, magántanár is kimondta rám, hogy magamtól semmire se jövök rá, de ha ők elmagyarázzák, megértem és megtanulom.


Most új helyen tanulok be. Mit ne mondjak, aki átadja a feladatait, annak a legapróbb mozzanatokat is el kellett magyaráznia nekem. Más kérdés, hogy figyelek, felírom és legközelebb már tök ügyesen megoldom. Amúgy motivációt, azt lát bennem, ezért is elégedett velem, hiába kell mindent aprólékosan elmondania.



Sajnos ebben IS igazságtalan az élet.

2020. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Ez a valóságban nem sokáig számít. A felsőoktatásban már ők sem lesznek el ennyivel. Sőt, mivel ők nem szoktak hozzá a tanuláshoz, lehet hogy nehezebben is fog nekik menni, mint valakinek, aki nem volt olyan tehetséges, de sokat tanult. a tehetség csak egy darabig előny.


Velem is ez volt. Általános iskolában mondták, hogy milyen jóképességű gyerek, meg stb... középiskolás osztálytársaim csodálkoztak, hogy mennyire értek X, Y - hoz. Aztán jött a felsőoktatás és kiderült, hogy ez még mindig vajmi kevés. A tehetség az csak egy dolog, amit ki lehet használni, de nem a siker kulcsa önmagában. Általában az ilyen nem tanulok rá, mert úgyis menni fog fajta emberek nem jutnak sehova. Nem egy "jóképességű" embert ismerek, akik gázszerelőként kötöttek ki, vagy olyan helyen, ahol sokkal alacsonyabban vannak, mint amire számítottak. A középiskola semmi, ahoz képest, ami utána jön. Ott már nincs olyan, aki nem tanul, de tudja.

2020. márc. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!