Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cél nélkül senkik vagyunk? A...

Cél nélkül senkik vagyunk? A T800-asnak igaza van?

Figyelt kérdés
A Terminátor 6-ban mondja ezt, mert ugyebár megölte John Connort és nem kapott több utasítást a Skynettől. Bocs a spoilerért!

2020. jan. 28. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igen, legalábbis nem tudom elképzelni, hogy mi értelme lenne célok, tervek, álmok nélkül élni. Létezni oké, de élni? Nekem ahhoz több kell sima vegetálásnál. Persze ettől még igenis értékelni kell a kis dolgokat és értékelni a jelent is, ha valaki csak a múltban vagy csak a jövőben él, az soha nem lesz boldog.
2020. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyéniség nèlkül vagyunk senkik.

Aki amolyan bologato csendes sarokbanülö nincsenek ötletei ambicioi csak megy a sodrassal, csak van, de minek.

2020. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, cél nélkül céltalan vagy.

A senki átvitt értelemben nem egy objektív kifejezés. Embertől és kontextustól függ, ki mit ért alatta.

2020. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
2.vagyok ugy ertem ha valakinek ha nincsenek is celjai de pl szivesen baratkoznak vele annak már ugye van vmi egyénisége amiert szerethetö amiert masoknak öröm a jelenlete is.
2020. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Folyt az nem lehet senki
2020. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Cél nélkül hogy lehet élni? Vagy kinek mi a cél?

Szerintem az egész élet a célokról szól. Tervekről és azok megvalósításáról.

Elvégezni ilyen-olyan iskolákat, megtalálni a párunkat, otthont teremteni, haladni a munkahelyen a ranglétrán, családot alapítani,...utána a gyerekek a cél, taníttatni, nevelni, alakítani és minél sikeresebb emberként az útjára engedni.

Aki nem családban látja a célt, annak is kell otthon, egy jobb utazás, hobbi.

Alapban nem tudom, hogy védi ki valaki, hogy céljai ne legyenek!

2020. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem is az emberekről beszél, hanem a T800-asokról, azok senkik cél nélkül.
2020. jan. 28. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges nagy életbölcsességeket keresni egy bugyuta sci-fi filmben. 😃
2020. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bugyuta film a Terminator 6 és full kapitalista is. Ki vagyok én, hogy valakire azt mondjam, hogy egy senki, mert nincs célja? A cél akkor az igazi, hogyha nem érdekből teszed, hanem csak magadért. Nem teszed magad korruptá, nem az önző céljaid miatt barátkozól valakivel, nem érdekből keresel párkapcsolatot. A valódi nem elidegenült cél az öncél, vagyis a jó értelembe vett öncél, ami nem mindenféleképpen önzőséget jelent.

A 6os válaszoló egy tipikus kapitalista. A munkahelyi hierarchiára nincs szükség, a munkát közösségivé kéne tenni és minden munkát ugyanúgy megkéne becsülni. Az emberi méltóságot, jólétet alappá kéne tenni, de megkell tanulni mi az elég, nem többre és többre vágyni, látni lehet, hogy ezt nem bírja el a természet és csak bélpoklot okozz. Ne ilyen bugyuta kapitalista hollywoodi filmek mondásait vegyétek alapnak!

2020. febr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!