Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tanultál volna, ha gyermek...

Mit tanultál volna, ha gyermekkorodban kiderült volna, hogy zseni vagy?

Figyelt kérdés
Hogy szemléltessem a "gyerekzseni" fogalmát olyan mértékű intelligenciára utalok, amelyet az Ifjú Sheldon című sorozatban látni. Érdekel ez a téma, és az elmúlt hetekben olvastam egy kisfiúról is aki valóban zseni és villamosmérnökként fog hamarosan végezni, ez ihlette a kérdésemet.
2020. jan. 25. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Zenei zseni szívesen lettem volna.
2020. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnak tanulok, pedig nem vagyok zseni. Ha zseni lennék, akkor is orvosnak tanulnék. 22N
2020. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg tudósnak, mint sheldonék.
2020. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Matematikus lettem volna.
2020. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Attól függ miben zseniális.

tanulhattam volna orvosnak ha zseniális focista lettem volna.

2020. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ennek nagyon örülök, kettes! Gratulálok! :)

Ötös, teljesen jogos kérdés. A "zsenit" nem sportban értettem jelen esetben, hanem arra, hogy valaki úgy tanul, mint a fentebb említett sorozat szereplője, mindent elsőre megért, kiválóan magyaráz, nagy a tudásszomja, magas az intelligenciahányadosa, és tudja mi érdekli. Ugyan nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy valaki tudja, hogy mi érdekli őt, de álmodozhat valaki arról, hogy egyszer építészmérnök lesz, ha még gimnáziumban sem megy neki a matematika, sőt álmodozhat egy mozgássérült is arról, hogy Ő katona lesz, ha nem felel meg az egészségügyi alkalmasságin.

Én valószínűleg pilótának tanultam volna, ha zseninek születtem volna, nem pedig tudósnak, ezért tettem fel a kérdést.

Egyébként várom még a válaszokat.

2020. jan. 25. 18:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Csillagászatot és űrkutatást. :)
2020. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bioinformatikát.
2020. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Informatikusnak. A kutatók nem keresnek valami jól.
2020. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
Valószínűleg ugyanazt amit alapból tanultam. Anno állatorvos szerettem volna lenni de anyagi okok miatt más szakra kellett mennem. Hiába lettem volna zseni ha ugyanúgy nem lett volna pénzünk a fővárosi továbbtanulásra, szóval akkor is ugyanez lett volna a forgatókönyv.
2020. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!