Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hamis diákbérlet szám?

Hamis diákbérlet szám?

Figyelt kérdés
Sajnos a hónapban csak arra telne, így megfordult a fejemben, hogy lehet-e hamis, kitalált diákszámmal diákbérletet venni automatából? Ki fogja adni? Sajnos kellemetlen a helyzet, más nem jutott eszembe. Egyébként tényleg diák vagyok, és járna az igazolvány, de ez egy hosszú történet
2020. jan. 20. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
És a számod sem tudod? Nekem fejbol megy az összes iratom száma. Mert a diákod száma amit meg kell adni az az azonosító számod, mindig ugyanaz, nem váltakozik.
2020. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az automata bármilyen számmal ki fogja adni. A gond akkor lesz, ha ellenőrzéskor meg kell mutatnod az igazolványt, amihez tartozik a bérlet.
2020. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak első ajtós busznál használnám. Niiincs, nem intéztem el egyáltalán, sokat dolgoztam, mondjuk erre nincs mentség. A suliba sem tudok menni intézni egy ideig. Amúgy bőven elmúltam 18, de sokszor kérnek személyit, ha olyat veszek, így csak nem kér a sofőr diákot remélem. Rosszul érzem magam azert emiatt. Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 20. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig diákot elég gyakran kérnek el, csak 20 éves vagyok, de évek óta mindig elkérik.
2020. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A teljesárú bérletre szinte mindegy, mit ütsz be. Évek óta tömegközlekedek Budapesten, sokszor találkoztam ellenőrrel buszon, villamoson, metróban kifelé is. Mindegyik csak a bérletet nézte meg, személyit sose kértek. A diákbérlethez, amikor még azt használtam, 10 esetből legalább 7x elkérték az igazolványt is. Inkább vegyél egy hetijegyet vagy félhavi teljesárút, míg elintézed a diákot, azzal is jobban jársz.
2020. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok de mindenki meglepődik ezen, mert fiatalabbnak néznek, de általában így is kérnek tőlem diákot, sőt 15 évesen már többször is szólt nekem a buszvezető, hogy tetessek matricát is a diákomra (pedig abban az évben még nem is kellett, direkt rákérdeztem a suliban is). Szóval a diákot általában elkérik, sőt még az ilyen részletekre is figyelnek mint a matrica.

De amúgy ha tényleg tanulsz, akkor nem tudsz a sulidban egy ideiglenes diákigazolványt kérni? Mert azzal ugyanúgy használhatod az ezzel járó kedvezményeket, és a suliban gyorsan kiadják.

2020. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hosszú sztori ez, nem untatlak titeket ezzel. Egyébként ahol elkérik tőletek az igazolvanyt az milyen járat, merre laktok? Mert én pesti buszokról beszélek, vagy amelyek egy kicsit kijebb visznek pestről, amelyekre a bkv bérletbis jó.
2020. jan. 20. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pesten 4-6-on, metrón, 80A-s trolin, 5-ös buszon, 7-es buszon, 56-os villamoson. Bárhol kérhetik, most, hogy lassan új matrica kell meg pláne lesz ellenőrzés. Persze azt csinálsz, amit akarsz, de sokkal egyszerűbb lenne kérned egy ideiglenes diákot, vagy venned egy teljes árú bérletet (olcsóbb, mint a bünti).
2020. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok, a matricás az volán volt (484 Bp - Isaszeg - Dány ha jól emlékszem) de ugye Pesten belül erre is jó a bkv bérlet.

Ezen kívül arra emlékszem, hogy a 3-as villamoson figyelt erre nagyon egy ellenőr, más nem nagyon maradt meg, mert nekem amúgy is egymás mellett van a kettő, nem szokták külön elkérni, max ha a matricát is nézik.

Első ajtósokon mondjuk kevésbé figyel erre a sofőr, volt, hogy véletlenül lejárt bérletemet mutogattam és észre sem vette. De ahol sok ellenőrt szoktam látni az a 32-es és olyan 8-9 óra között a 85-ös. (Legalábbis ezekkel jártam annyit, hogy feltűnjön, hogy mennyi ellenőr jár arra)

2020. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát egy hónapig csak megúszom már, helyközin is voltam tegnap, szerencsére semmit nem kért, diákjegyet is adott simán
2020. jan. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!