Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miert kötnek...

A nyugdíjasok miert kötnek másokba? És mit tegyek ha sokszor belém kötnek?

Figyelt kérdés

2020. jan. 4. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7%

Ismerős a helyzet: mert azt gondolják ők is, és sokan mások is, hogy akik velük foglalkoznak (pl.: kereskedelem, szociális terület, stb.), azok csak őértük vannak, és így nekik (az időseknek) csak elvárásaik lehetnek a másikkal szemben. Ezt sajna "segíti", hogy a másik félnek (a dolgozóknak) nem feltétlen van érdekvédelmi szervezete, vagy egy védelmi vonala, ami őt is megvédhetné.

A sokadik téves elgondolásuk, hogy "Én, egyedül én építettem fel az országot" nézeteket vallnak, ami megváltozhatatlan szemlélet részükről.

2020. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

kérdező, ne magyarázkodj, tele van ez az oldal 8 általánossal rendelkező wannabe pszichológusokkal, akik minden kérdésnél megállapítják, a hiba kérdezőben van.


ha érdekel a téma, nézd meg a kérdesem: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1027..

elegem lett abból, hogy egy fiatalokat a blogbejegyzés terjed a neten. nos, olvass bele az 1. linkelt oldal hozzászólásaiba (#5/19).


mi a közös ezekben a fiatalokat szidó idősekben (tisztelet a kivételnek)?


1, azt hiszik, a múltban megszerzett tudásuk még a mai világban is érvényes

2, nem rendelkeznek olyan tudással, amit a mai világban hasznosítható/jól megfizetnek

3, félnek attól, hogy haszontalanná válnak

4, azt gondolják, hogy mivel felneveltek gyerekeket/éltek x évet, minden témához értenek, és természetesen aki fiatalabb, az csak butább lehet náluk


igen, velem is kötözködnek, szerencsére csak 2 fiatalabb munkatársam van, ezért melóhelyen nem, viszont mivel biciklivel járok, gyakran van konfliktusom velük. pl. biciklivel keresztbe állva beszélget, és amikor megkérem, hogy álljon félre, még neki áll feljebb.

vagy volt, amikor egy 65 év körüli vízvezetékszerelő kijött az irodához, és 100 kg-osan életvezetési tanácsokat is adott, a kölcsön kért afúrónkat sikerült elrontania, mert nem fogta fel, hogy nem úgy kell használni, mint ahogy ő használta anno a bányában az övét.


a generációjuk évtizedeket töltött el a szocializmusban, aztán köszönhetően a borzasztó életmódjuknak, táplálkozásuknak, még le is robbantak idős korukra. tudom, könnyű mondani, hiszen velük dolgozol, de ignorálni kell őket.


amúgy régebben volt egy alkalmi munkám, ahol rakodó voltam egy 60 év körüli sofőr mellett. 180ért melózott (ennél többet sosem keresett), annyira volt tájékozott, mint egy 12 éves gyerek, remegett, tombolt, ha 10 percig nem gyújthatott rá. 10 perc alatt rájöttem, hogy csal az adminisztrációval és a km-ekkel, és ha nem tenné, vszínűleg nem is lenne szükség rá vagy kollégájára.

parancsolgatni ő is rohadtul tudott meg nagyképűsködni, ő, aki vezetésen kívül semmihez sem értett és 180E volt a legmagasabb fizetése.

2020. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó igazad van!:)
2020. jan. 23. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!