Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy az ember...

Hogy lehet az, hogy az ember mindent megtesz a győzelemért, aztán ő jön ki vesztesen a helyzetből?

Figyelt kérdés
Mi lehet a baj? Rosszak a szabályok?
2020. jan. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Úgy hogy egy örök vesztes az illető.
2020. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Talán mások is megtesznek mindent, vagy nincs is rá szükség, mert szimplán tehetségesebbek.
2020. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok nem feltétlenül rosszak. Elképzelhető, hogy mások többet tettek a győzelemért, mint Te. Vagy mások tehetségesebbek/jobbak mint Te.


Konkrétumot nem írtál igy érdemben nem lehet válaszolni a kerdésedre.

2020. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elég mindent megtenni mert ha nem alkalmazkodsz a változó körülményekhez nem tudod úgy kezelni a kialakuló szituációkat, hogy nyertesként jöjj ki belőlük. Változó körülmény alatt pedig mindent értek ami érint.
2020. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert nem feltétlen figyel a részletekre, az apróságokra, az akadályozó emberekre-tényezőkre, csak halad előre. A szabályok, lehetőségek e mellett Mo.-n tény, hogy xarok.
2020. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miről van szó pontosan?


Hol vesztettél? Bíróságon, futóversenyen, a társadat veszítetted el?


Azért kellene pontosan leírnod, mert így csak találgatunk és az alapján válaszolunk.

2020. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez helyzetfüggő és nem csak a szabályos dolgokról szól az élet, hanem a lehetőségekről, adottságokról is.


Konkrét példa: Egyetem.

Az egyik haveromnak minden adott volt: Jó szülői háttér, eleve jó suliba járatták, fizették neki az albérletet, a házikat megvette, bulizott, jól érezte magát, a vizsgák egy részét elcsalta, a lehető legkevesebbet tanult és 1 év csúszással megcsinálta a mérnökit. A szülők betolták egy jó helyre és tökéletes az élete.

Másik haverom: Elvált család, alig törődtek vele, átlagos suli. Jó képességek, de sosem foglalkozott velük senki. Azt mondták neki a szülők, hogy segítik egyetemen, hogy ne csóri szakmunkás legyen belőle, mint ők. Ez tartott is egy évig, utána folyamatosan piszkálták, hogy ez csak a pénzt viszi, miért ment egyetemre. Otthon képtelen volt nyugodtan lenni, az anyja folyamatosan piszkálta, az apja meg egy alkoholista. Rengeteget tanult, alig jutott ideje a társasági életre, a barátai elfordultak tőle, senki sem segítette. Egy idő után dolgozni is nekiállt egyetem mellett. Végül kihúzta a lehető összes félévet, mégis kibukott. Nagy nehezen talált valami minimálbér körüli melót és egyedül tengődik.

Összességében a második srác sokkal több erőt nyomott az egészbe, sokkal jobban odatette magát, de egyszerűen sokkal több dolog hátráltatta.

2020. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
7-es. Emberileg több lett a második mint az első... már ha ez még ér valakinek valamit. Nekem csak ez ér. ;) Meg szerintem odaát is. Lehet itt jampizni pár évig, de tényleg ezért élünk?
2020. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
#8: Emberileg tönkrement :/ Próbáltam neki valamennyire haverilag segíteni, dumálgatni, de eléggé megváltozott. Nagyon negatív lett, senki sincs igazán mellette és így szerintem már nem is lesz.
2020. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!