Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak emberek meghalni...

Hogyan tudnak emberek meghalni a hídról vízbeugrástól?

Figyelt kérdés

Számtalan 'eset" volt már, hogy hídról vízbeugrott és "szörnyethalt". Pedig fizikailag lehetetlen. Tengerparton sziklákról ugrálni sokkal magasabb, mint hídról pl a dunába ugrani. És ezt emberek szórakozásból csinálják. Hogyhogy sikerül meghalniuk?


Én is ugrottam már a Margit-hídról a dunába, meg még sokan mások. Nyáron, szórakozásból.


2019. dec. 31. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
van egy fizika tanári diplomám, de mivel elsőre sem értetted meg 6. osztályban, feleslegesen nem magyarázom el
2019. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Téged sem az eszedért szeretnek. Bizonyos magasság fölött pl hasast ugrani vízbe (vízre) pont olyan, mintha betonra érkeznél. Aztán van a szívgörcs, de egy sima lábgörcs is halálos tud lenni. Én ismertem olyan embert, aki kitörte a nyakát, mert rossz szögben érkezett a vízbe.
2019. dec. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

"Pedig fizikailag lehetetlen"

1. A vízbe bele lehet fulladni. Nem fizika, hanem biológia. Bár tény, amikor a tüdőbe víz kerül, a szervezet megpróbál túlélni, bekapcsol a túlélsi ösztön, amit azért nehéz elnyomni, és a felhajtóerő is az életnek dolgozik. Ezért szoktak magukhoz kötni valamilyen nehéz tárgyat.

2. Nem mindegy az érkezés. Nem mindegy, hogy mondjuk a nyakat éri-e az erőhatás, vagy a kezet, esetleg a lábakat. Ismertem olyat, aki részlegesen lebénult, mert fejest ugrott a balatonba. Csak épp rosszul, és rossz helyen. ... pedig hányan ugrának bele szórakozásból...

3. A magasság sem mindegy. Van egy szabadesés nevű folyamat, és a vízzel találkozva egy közegeltérésből adódó erőhatás, ami arányos a beérkezés sebességével, és fordítotan arányos az érintkező felületek nagyságával. Ha ezek után is lehetetlen fizikailag, akkor kérlek, járd újra az általános iskolát...

2019. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok, fizikával tisztában vagyok, de egy híd-víz magasság mégsem olyan nagy. Mi is érkeztünk seggre, hátra, hasra, max piros lett.



Természetesen tudom, hogy hogyan reagál a víz, de nem ilyen kis távon. Valszeg azok az emberek megfulladtak. De, hogy miért keleltt ehez híd, azt nem tudom.


Én csak tapasztalatból beszélek, biztos van ember, aki egy jégen elcsúszásba is belehal, de azért 30 évesen bírni kéne...

2019. dec. 31. 23:22
 5/9 Vree ***** válasza:
98%

Tényleg elő kéne venni az elemi fizikát, a szabadesést, ha már “fizikailag” xD Milyen sebességre gyorsul az emberi test, milyen gyorsan, mekkora erővel csapódik, mekkora a víz közegellenállása. Vesd össze azután egy autóütközéssel, mondjuk (ha abban hiszel). (Vagy mondjuk ki lehet kalkulálni, milyen mélyre fúródik a vízbe, és mennyi az esély, mennnyi idő onnan a felszínre visszaemelkedni, mielőtt megfulladsz /jeges vízben, sérüléssel/, a partraúszást nem is nézve.)

“Tengerparton szikláról ugrálni” namost az többnyire ugyanúgy tilos, pont a pórul járt amatőrök veszélyeztetettsége miatt. Akik olimpián, vagy profin turisták előtt csinálják 30-40 méterről, azok gyakorlottak, mind az úszásban/búvárkodásban, mind a biztonságos esésben, hogy milyen pózzal tolhatják ki a végsebességet és hogy milyen pózban kell érkezni. És még ők sem csinálják egyedül, és pontosan tudják a veszélyességét; bármilyen figyelmetlenség, láthatatlan úszó tárgy, rosszul megválasztott helyszín, valódi halálugrássá tudja változtatni a dolgot.


Én is mondok egy sztorit akkor: ismerős el volt jegyezve, lement a Balatonra, ugrott szikláról egy fejest. Rosszul érkezett nyakkal, lebénult egész életére. Egy héttel az esküvő előtt. Vehető leckének, hogy CSAK ismert, bebiztosított partról és vízbe, és adott magasságon túl csak profi tudással ugráljuni, akármekkora fenegyereknek is gondoljuk magunkat.


Emberek halnak amúgy meg létráról vagy akár sámliról zuhanva is...Sokkal inkább az érkezés módja számít, mint az extrém magasságok.

2020. jan. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokösszetevős.


Egyrészt ugye azért a fizika beleszól, mert a lánchídról is lehet olyan szarul esni, hogy az pillanatnyi ájulást okozzon. Szinte betonkeménységű a víz a felületi feszültség miatt. Ennyi már elég a fulladáshoz.


Aztán ha olyankor ugrik, akkor hideg a víz, bemerevednek az izmok, nem tud kiúszni.


Akik direkt öngyilkossági szándékkal ugranak, azok gyakran jól benyomnak előtte. Piát, drogot, gyógyszert. Képzelheted mennyire tudnak úszni ilyen állapptban.


És a legdurvábbak az áramlások és az örvények. A folyók leghalálosabbjai. A partközelben mindig vannak ilyen örvények, amik kiszámíthatatlanok, és magukkal sodorhatnak. De a hídpilléreknél ezek többszörösen erősebbek. Bernoulli hatás miatt. A keresztmetszet összeszűkül, ami miatt felgyorsul az áramlat. A pillérek pedig nem elég áramvonalasak, ezért azokról ember számára átúszhatatlan örvények szakadhatnak le, amik aztán kilómétereken keresztül tekeregnek. Lánchíd az 5. híd a fővárosban (ugye? Megyeri-Északi összekötő-Árpád-Margit), ez erős sodrású időszakban még a legprofibb úszóinknak is a lehetetlen közelében van.


Tehát elég, ha csak az egyik jelen van, már az is halálos lehet, de általában több ilyen veszély áll fenn egyszerre.


(Ha valami hülyeséget írtam, akkor elnézést. Én is be vagyok nyomva éppen 😃 meg fejből nyomatom)

2020. jan. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl magasról esik a vízbe, az olyan hatással lesz, mintha betonra zuhanna. Agyonüti magát. Persze nem mindegy az sem, hogyan ugrik, illetve érkezik. Ha "szabályosan" ugrana, mint a műugrók (vagy nem tudom hogy hívják ezeket az úszó sportolókat, akik nagy magasságból ugranak a medencébe). Ők tudják, hogy kell, de lehet, hogy ott esetleg más is van, ami miatt kevésbé veszélyes nekik. De azért egy folyó csak nagyobb vízmennyiség, mint a medence..


Másik eshetőség, hogy megfullad.


Igen nagy az esély rá, hogy öngyilkossági szándékból eleve olyan ember ugrik csak vízbe, aki nem tud úszni.

2020. jan. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy úgy, hogy túl volt hevülve a testük és nem bírta a szívük a hideg vizet, vagy úgy, hogy az örvény nem játék, vagy pedig ha hassal/háttal érkeztek, simán összeszakadhatott valamelyik belső szervük. Ha másfél méter magasról ugrasz egy hátast, az is nagyon durva tud lenni. Mintha betonra esne az ember... Magasabbról meg főleg
2020. jan. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindneki. Ezzel én tisztában vagyok, de amit én tapasztaltam, meg sok száz ember, akik tengerparton ugrottak le a sziklákról az nagyon kellemes élmény. Estünk mindenféle pózban, és tényleg semmi bajunk nem lett.


Ezért merült fel bennem a kérdés..... Tudok, hogy fáj, ha úgy érkezem és tudom ,hogy a víz hogyan reagál, erről nem kell kioktatni.


Az, hogy megfullad esetleg a szív nem bírja a hirtelen hideg vizet, azok jó érvek, el is fogadom :)

2020. jan. 1. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!