Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az életről?

Mi a véleményetek az életről?

Figyelt kérdés

Furcsa belegondolni hogy mekkora szerencsénk van hogy megszülettünk különben sose léteznénk ha a szüleink nem adnak nekünk életet.

Hogy miért pont most élünk? Mert most lett a vilàg és kész.:D

Én azonban leginkább arra is kíváncsi lennék hogy mi a véleményetek arról amit az emberiség kialakított életet, tehát amit most éltek életet.



2019. dec. 29. 13:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Senkinek sincs véleménye? Pedig nem egy nehéz kérdés.Xddd
2019. dec. 29. 13:36
 2/8 anonim ***** válasza:

"Furcsa belegondolni hogy mekkora szerencsénk van hogy megszülettünk különben sose léteznénk ha a szüleink nem adnak nekünk életet."

Szerencsénk volt. Erre mondogatják egyesek hogy lám mindannyian mennyire egyediek vagyunk, soha sehol és semmilyen korban nem leszünk ugyanígy megismételve (mind génekben mind személyiségben stb.). Ugyanakkor nem a mi érdemünk hogy oda születtünk és abba a testbe, családba, országba, stb. ahova.


"mi a véleményetek arról amit az emberiség kialakított életet, tehát amit most éltek életet."

Soha a történelem során nem volt még ennyire jó élni, tiszta ruhák, fűtött ház, bármilyen tudás két kattintásnyi távolságban, stb. Egyrészt van bennem valahol egy olyan érzés hogy ezt mi nem érdemeltük ki. Nem mi (értsd: személyesen mi) vertük vissza a törököt, állítottuk meg a perzsákat a thermopülai szorosnál, nem mi szálltunk partra Normandiában, nem mi kezdtünk el tejet pasztőrözni, kezet mosni, filozofálni a demokráciáról, repülőgépet, tévét, számítógépet, okostelefont feltalálni, Holdra szállni stb. Talán képtelenség lenne bármi ehhez mérhetőt elvárni magunktól a mi emberöltőnk alatt. Talán nem, és többre vagyunk képesek mint hisszük. Talán túl sokat hallottuk az öregektől hogy "bezzeg a mi időnkben" és hogy "ezek a mai nyeszlett kölykök" (elégszer hogy valahol elhiggyük). Talán először pont az ilyen becsmérlő szöveget kéne elengednünk a fülünk mellett apáink és nagyapáink részéről hogy valaha felérhessünk dédnagyapáinkhoz. Mert mi van ha nem érünk fel hozzájuk, a világ közben tovább romlik és az utánunk jövő generációk már azt írják hogy "mekkora balszerencsénk(!) van hogy pont most és itt élünk". És csak akkor esik majd le a számunkra a kínos felismerés hogy ehhez a szerencsének vajmi kevés köze volt. Nekünk viszont (akik már öregségünkben szívesen osztanánk az észt hogy "bezzeg a mi időnkben" és hogy "milyenek a mai fiatalok") annál több.

(elég nyitottnak tűnt a kérdés úgyhogy brainstormingoltam szabadon)

2019. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki szerencseként éli meg, hogy él, s van, aki nem. Speciel, nem szeretek élni, mert amit ma "élet" fedőnéven fut, az minden, csak nem az. Naponta azon agyalni, hogy miként éljem túl a holnapot. Állandóan arra kuporgatni, hogy a következő dózis számla rendben legyen - mert ugye, mindenki tartja mindenkinél, mindenért a markát, (gyakran olyan dolgokért is, amiért a kisujját nem mozdította). -Ezt meg lehet tenni ebben az országban következmények nélkül - és meg is teszik egyesek. Non-stop azon agyalni, hogy holnap mit egyek - párhuzamban azzal, hogy az élelmiszer árak egyre magasabbak és az élelmiszerek tápértéke egyre alacsonyabb. Magyarországon ma a legjobb üzlet a szélhámosság és én nem szeretek ebben a szélhámos világban létezni, de ha kienne a fen innen akárhová, ott sincs ez másként, - nincs menekvés a média és a politika, illetve pénzvilág által szőtt hálóból. Akik ebben az országban körül vesznek, szinte mindet a zsigeri rosszindulat vezérel, - fizikai fájdalmat éreznek az emberek, ha azt vélik tapasztalni, hogy az ismeretségi körükből bárki is csak egy körömpiszoknyival többet tud felmutatni, viszi valamire, ami által előbbre tud jutni, minőségibb életet tud élni. Itt nem működik az, hogy ha valaki leleményesebb nálam, többet tud nyújtani, akkor megpróbálok felzárkózni hozzá és amennyiben ez lehetséges, többet nyújtani, - sokkal egyszerűbb alátenni, feljelenteni, tönkretenni, ellehetetleníteni. Ettől vagyunk magyarok, - semmi mástól! Rossz korba születtem, egy olyanba, ahol egyik jó tulajdonságom sem emelkedhet erény szintjére, - felejtős a becsület, a tisztesség, egyenesnek, tapintatosnak lenni pedig egyenesen emberiség elleni bűn már manapság. A járulékokat is vég nélkül számolatlanul, számolatlan alkalommal húzzák le az emberekről a semmire, - lásd nyugdíjjárulék, amit fizethetsz bármilyen szorgalommal, esélyed nincs rá, hogy valaha is élvezd. Az egészségügyet most nem is tárgyalom, - legyen elég csak annyi, hogy az egészségről szól a legkevésbé. Nem érzem jól magam abban, amit itt Magyarországon "életnek" becéznek.
2019. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Az élet egy szívás. Nem kértem, csak kaptam. Ezért is szívás.
2019. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Főleg ha belegondolunk hogy mindannyian spermák voltunk ,mintha nem is igaziból élnénk , csak a sperma fejlődött emberré és az agy hiteti el a létezést ami csak egy szerv és lebomlik.

2019. dec. 29. 19:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik érthető módon élvezik és örülnek neki, másoknak meg pokol. Embere válogatja. Sokatmondó hogy hány öngyilkod vagy legalábbis azt megkísérlő ember, depressziós, kábítószer vagy alkoholfüggő, örökszűz, mélyszegény, stb. ember van és akkor még a gyógyíthatatlan betegekről, lelki sérültekről, nyomorékokról, összes családtagjukat elveszítőkről stb. szót sem ejtettem.
2019. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én amit eddig tapasztaltam, az hogy nagyon fájdalmas tud lenni az élet, főleg ha az ember még lelkis is, azt tapasztaltam h megszeretsz embereket (gondolok itt most baratokra) aztan a végén ott hagynak, nem lesztek örökké barátok, es egyszer csak minden egy emlék lesz, soha tobbet nem lesz semmi a régi, bármennyire is hiányoznak az embernek. Vagy a lehetetlen álmok, az ha valaki tetszik de elerhetetlen, ha valamit nagyon szeretnél teszel érte de akkorse megy, lényegében nem is az élettel van problemam valójában, hanem az emberekkel. Sokszor bele gondolok abba hogy valamikor csak 1 ember kell az eletedbe,es teljesen meg tud változtatni mindent. Vagy ha pl akkor valaki olyannal jottel volna ossze, most ki tudja milyen lenne az eleted, vagy hol tartanal. Nekem eddig az a velemenyem az életről, hogy valamilyen szinten igazsagtalan, es arrol szol hogy az emberek egy jobb életről almodoznak, mikozbe tudjak hogy sose lesz olyan eletuk mint amilyenrol almodnak, pedig mennyivel boldogabbak lennenek. De vannak olyan pillanatok is mikor az élet szép es jó, csak sajnos több a rossz dolog az eletemben mint a szep.
2023. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Sajnos en nem érzem jol magam ebbe az életben amit itt elek, de remelem ez változni fog idovel.
2023. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!