Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki alapvetően tehetsége...

Ha valaki alapvetően tehetséges, de valami miatt nem tudta kibontakoztatni tehetségét, és 30 évesen nekiáll, hogy dolgozzon ezen, ő még viheti valamire, vagy már késő?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi az a valami. Kiváló cukrásznak lehet lenni nulláról 5 év alatt. De pl a hegedülést nem tudja bepótolni, azt 5 éves kisgyerekként kell elkezdeni.
2019. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Valamelyest egyet értenék #1-essel , de az 5 év cukrászat csak akkor működne, ha nem alkalmazottként csinálod és mindig csak 10 féle sütit készítesz.

- tanultam 4 évig egy szakmát

- 10 évig egy cégnél kb 40-50 féle terméket gyártottam visszatérő jelleggel. Utólag úgy érzem nem sok ragadt rám.

- 20 évig vállalkozásomban több ezer féle terméket gyártottam. Publikáltam is szakmai elméletet, gyakorlatot.

Most ott tartok, hogy a lakókörzetemben a legjobbnak tartanak nyilván, és a publikációk miatt országosan is megismertek sokan, kollégák és nem kollégák is.

Ami fontos, hogy több kolléga is etalonnak tart a szakmában, még úgy is, hogy soha nem találkoztam velük.

Az első 15 évemben ilyenről még szó sem lehetett.

Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy a hátralevő 15 évemben fogok még tanulni, nem is keveset.

2019. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én elég sok pályamódosítást láttam már magam körül, emberek, akik 30-40-50 évesen ismerték fel magukban a tehetséget ebben-abban és lettek sikeresek a szakmájukban. Az alap, hogy lehetőleg legyél "szerelmes" abba, amit csinálsz. Egyébként felnőttkorban sokkal gyorsabban meg lehet tanulni hegedülni, mint ötévesként (van hegedűtanár a családban, aki tanított már kicsiket, nagyokat is kezdőként). Az egyedüli gátja a hegedűművésszé válásnak az, hogy a zenesulis tanárok többsége nem hajlandó velük foglalkozni. De a különféle médiumok is fel szoktak kapni embereket ilyen sztorikkal, hogy kitanultak ezt-azt, dolgoztak valamennyit benne, aztán átképezték magukat és sokkal sikeresebbek lettek. Nincs ebben semmi meglepő, ha azt nézzük, hogy mennyi rálátással bír egy fiatal, aki benne van a pályaválasztási hajrában, túl van terhelve az iskolában? Hol van ideje, ereje arra, hogy a saját tehetségét kutassa? Az oktatási rendszer egyáltalán nem támogatja ebben, a pályaválasztási felkészítés pedig tragikusan hiányos. Nem csoda, hogy egy csomóan megbánják a döntésüket és kényszerpályákon mozognak egész életükben. Ettől sokkal jobb lenne, ha mernének váltani és olyan szakmákat választanának - már felnőtt fejjel - amiben meglátják az örömöt és izgalmat. Globálisan ez sokkal jobb, hiszen kevesebb stressz, több sikerélmény, ebből következően jobb egészség és lelkiállapot... Abba is gondolj bele, hogy sokan 30 évesen jönnek ki az egyetemről, akkor hol lenne késő ugyanebben az életkorban új irányt venni?
2019. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Aki fiatalon hozzászokik ahhoz, hogy 16 órákat keményen tanuljon és dolgozzon a céljai megvalósítása érdekében - az még viheti valamire. Aki 30 évig kényelemben élt, annak írtó nehéz annyira összeszednie magát, hogy egész nap pörögjön, és jól megszervezetten tevékenykedjen.

Legény koromban hemzsegtek körülöttem a világmegváltó ötletekkel teli ifjú titánok, akik hegyeket tudtak volna megmozgatni, ha valaki elhordja az útjukban lévő dombokat... Mindig volt mire fogni, hogy miért nem teszi. De az egójuk a Holdig ért. Én voltam a hülye köztük, aki soha nem vett fel hitelt...

2019. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!