Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy külföldi...

Szerintetek egy külföldi félév megér egy esetleges csúszást?

Figyelt kérdés

6 féléves szakon vagyok, az 5. félévemben tudnék kimenni külföldre (USA/Kína/UK) egy félévre. Hosszabbításra is lenne lehetőség, de ott már ez nyilván nem jöhetne szóba. Az 5. félévemben csak 7 tárgyam lesz (ebből 1 vizsgás előadás és 6 gyakorlati jegyes szeminárium), viszont nem hallottam túl jó tapasztalatokat másoktól... állítólag a tanáraink nem túl rugalmasak és segítőkészek ilyen esetben. Én nem nagyon szeretnék csúszni, viszont nagyon szeretnék külföldön is tanulni és erre más lehetőséget jelen pillanatban nem nagyon látok (max. mesterképzés alatt, ha egyáltalán felvesznek).

Ti hogyan döntenétek?


2019. dec. 15. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút megéri! Én is 5. Félévben mentem ki, szintén 6 féléves képzés keretében, Hollandiába. Soha az életben nem lesz erre újra lehetőségem, és soha de soha nem fogsz te sehol akkora élettapasztalattal és egyben szakmai tudással gazdagodni, mint egy Erasmus félévvel! Nem éri meg itthon maradni azert, hogy ne csússzál! Elárulom, a munkáltatók is kapnak az Erasmusos múlttal rendelkező diplomásokra! ;)


És senki nem fog neked annyi plusz kapcsolatot garantálni, mint amennyit egy Erasmus félév megad neked....


Hajrá!

2019. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, hogy amúgy máshogyan nem tudnék kimenni, mert pl. nyári egyetemek nem nagyon vannak, teljes képzésre megint nagyon nagyon kevés lehetőség van, hiába hangzik jól, hogy mondjuk a mestert csináljam külföldön... Saját pénzből és mindenféle támogatás nélkül pedig abszolút lehetetlen elképzelés. Ha pedig elnapolom és azt mondom, hogy majd inkább a mester alatt megyek ki egy félévre, akkor pedig ott a kérdés, hogy egyáltalán folytatom-e a mesteren (mert szeretném, de ez nem csak rajtam múlik) és akkor majd mennyivel lesz egyszerűbb vagy könnyebben megoldható. Ugyanakkor, ha belegondolok, hogy amúgy itthon simán teljesíteni tudnám a képzést csúszás nélkül is, akkor azért valahol zavar és nem tetszik, hogy így nem biztos, hogy menne. Nincsen egyébként ráépülős tárgyaim, tehát elméletileg a 6. félévben tudnám teljesíteni az elmaradt tárgyakat akár csúszás nélkül is... viszont a gyakorlatban azt látom, hogy a tanárokat semmi nem érdekli, minden ütközik mindennel, túl alacsony létszámkorlátokat húznak meg, nem hirdetnek meg minden tárgyat normálisan és emiatt csomóan csúsznak, mert még akár az utolsó évükben is elsős tárgyakkal szerencsétlenkednek. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig mindent sikerült időben felvennem és teljesítenem, de ez könnyen félrecsúszhat.

Egyébként neked mi a tapasztalatod? Hogyan sikerült megoldani az itthoni tárgyak teljesítését?

2019. dec. 15. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:

En megoldottam csúszás nélkül is. :) kintlétem alatt ugyanúgy felkészültem az itthoni vizsgákra is, és mindenből sikeresen levizsgáztam. Nem olyan marha lehetetlen küldetés ez...


És ha csúszol, akkor mivan? Kapsz plusz egy félévet, ezen nem fog múlni az állami ösztöndíjad, arra plusz másfél éved még van ugyanis a szabályzat szerint.

2019. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a szemináriumok? Mármint a vizsgaidőszak nálunk elég sokáig tart, szóval amiatt az egy vizsga miatt nem aggódnék. Eleve nem is az aggaszt, hogy fel tudok-e készülni és teljesíteni tudom-e, hanem ennek a módja és lehetőségei. Mi a szemináriumokon órai munkára (pl. előadásokat kell tartani, vitázni kell, közösen meg kell beszélni az adott témát), zh-ra és beadandókra kapjuk a jegyet, tehát ott nincsen vizsga. Ebben az esetben nálatok megengedik, hogy szimplán elküldje az ember a beadandókat, esetleg a zh-kat bepótolja a vizsgaidőszakban? Csak azért kérdezem, mert nálunk tényleg nem rugalmasak és én nem hallottam ezzel kapcsolatban jó tapasztalatokat, emiatt kíváncsi vagyok rá, hogy ez kinek hogyan ment.
2019. dec. 15. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez abszolút a saját belátásodra van bízva. Én anno nem mentem és nem is igazán bánom. Volt olyan aki ment és ő sem bánja. Olyanról még nem hallottam, aki megbánta volna az erasmusos döntését lett volna az bármilyen irányú is. Ha úgy döntesz, hogy mész, akkor nyilván belekalkulálod az esetleges csúszást, így nem leszel csalódott.

Érdemes már az elején egyeztetni tanárokkal, óraadókkal és aki lehetőséget ad arra, hogy a távolból dolgozhasd fel az anyagot, azokat a tárgyakat felvenni, majd fél év végén otthon levizsgázni. Az is lehet, hogy elfogadják a külföldi egyetem egyes tárgyait. Ha végképp nem lehet átfedést kreálni, akkor pedig legrosszabb esetben csúszol egy félévet, nem dől össze a világ, cserébe viszont lesz egy kis tapasztalatod valahonnan máshonnan.

2019. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!