Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki sosem...

Van köztetek olyan, aki sosem megy ki a temetőbe hallottak napján?

Figyelt kérdés
Illetve baromságnak tartja azt,hogy mindenféle virágra,vacakra pénzt kiadjanak?
2019. nov. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Én még soha nem voltam direkt a halottak napja miatt.
2019. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A legabszurdabb az volt,mikor olyat hallottam,hogy valaki nem ért rá elmenni a temetőbe,ezért valamelyik ismerősével elküldte a koszorút.

Nehogy már megmondják,hogy sajnálja rá a pénzt:d

2019. nov. 1. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve direkt nem akkor megyek.


Mondjuk én amikor kint vagyok az urnatemetőben, akkor tényleg megemlékezem, eléggé hosszan, elmerengve. Ebben a tömeg csak zavar.


A számomra legkedvesebb elhunytam életében is nehezen fogadott el bármi tárgyi dolgot, nagyon szerény volt. Az urnatemetőbe, pláne annak szóróparcellájához nem is nagyon tud hova rakni az ember bármit is.


Van egy mécsesgyújtásra alkalmas hely, 50 Ft egy mécses, 2 elhunytam van, de szívesen bedobok többet is (a hely számára, kulturált és normális a hozzáállásuk is), és ami a tárgyiakat illeti, ennyi.

2019. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van olyan rokon is,aki bár nem él olyan jó,mégis képes drága koszorúkat megvenni.
2019. nov. 1. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem megyek ki. A szerettekre magamban emlékezem, függetlenül attól, hogy milyen nap van.
2019. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Sosem voltam még, de egyáltalán nem tartom baromságnak. Ez a nap erről szól, együtt az egész család ki tud menni mert ilyenkor szabadok. Az idősek így szokták meg stb. Sosem tartanék baromnak senkit csak mert más szokásai vannak.
2019. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
En mar jo ideje nem megyek ki. Nem csak ezen a napon jutnak eszembe a szeretteim, hanem gyakorlatilag nem mulik el ugy nap, hogy ne gondolnek rajuk.
2019. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Én sem járok mindenszentekkor. Én is álszentnek tartom azt, aki csak akkor megy. A szeretteink a szívünkben vannak, a sírgondozást pedig igény szerint csináljuk a családdal kb negyed évente.
2019. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám.


Apukám halála után pár éven keresztűl ki ment este amikor már nagyon senki sem volt 1 mécsest meggyújtani.


Eddig én sem mentem volna, de nagyszüleim maximálisan hívők és ez az a nap amit kötelező a temetőben töltenem velük.


Kis koromban volt, hogy reggel 9kor ki mentünk és kb déltuán 6kor hagytuk el a temetőt. Persze nem saját akaratomból, csak nagymamám szerint ez az illendő dolog.


Ma előszőr nem voltam kint a temetőben, mert nagymamám összeveszett anyukámmal és óriási nagy vitában, óriási érzélmi zsarolásokkal mindkét oldlról inkább kimaradtam belőle most hogy már 22 éves vagyok.


Amúgy ateista vagyok. így nem hiszek semmiben, ami magyarázatot adna, hogy ettől jobb lesz a már nem létező szeretteimnek ha én a maradványaik mellett vagyok.


Nekem meg nem nyújt megnyugvást és békét a tudat, hogy 5km helyett 5mre vagyok egy halott testtől, amik inkább már csontok.


Szóval nálam a jövőben ha nem megyek nem azért nem fogok menni, mert sajnálnám a pénzt virágra, csak értelmetlennek tartom.

2019. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
81%
Én se megyek. Egyik ok az, hogy igazából nincs kihez menjek, egy jó barátom halt meg egyetemista korunkban de őt hamvasztották és hazavitte a család. A másik ok, az hogy feleslegesnek tartom. A temetés, maga a sír, a virág, mécses, koszorú csak körítés, az élőkért van, nem a halottakért. Ha lesznek is elhunytjaim (szüleim majd) lesz hamvasztás meg kiszórás és kész. Jómagamnak is. Nem fogok random kődarabokhoz járkálni mintha ott még lenne bármi az elhunytból az üres csontjain kívül. Megemlékszek róluk ott ahol éppen vagyok és nem halottak napján, hanem amikor eszembe jutnak valamiről.
2019. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!