Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet úgy...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Magyarországon lehet úgy kempingezni, mint Amerikában? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát fogod magad, meg a kis sátradat (esetleg 1-2 barátodat), és kimentek egy erdőbe, tó szélére, folyó szélére, stb., ott felveritek a sátrat, tábortüzet raktok, meg ilyenek? A lényeg, hogy távol az emberektől, (relative) távol a lakott vidéktől. Vagy itt már minden "valakié" (pl. erdő vadásztársaságé)?

Kategóriáért bocsi, nem tudtam, hová rakjam. Ezúton hívnám fel a gyk szerkesztőinek a figyelmét, hogy kéne egy "Hobbi" kategória.


2019. okt. 22. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, nemrég ugyanezt csináltam egyedül. Vadkempingezni 24 órát meg nem haladó ideig szabad.
2019. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is minden valakié. De azokon az állami erdőterületeken, ami nem természetvédelmi terület, elvileg sátorozhatsz éjszaka (reggel le kell bontani). Gyakorlatilag viszont mind védett terület... De ha normálisan viselkedtek, nem szemeteltek stb., akkor valószínűleg nem fognak zargatni az engedély nélküli sátrazásért sem az erdőkben.


Tüzet rakni a kijelölt tűzrakóhelyeken lehet - feltéve, hogy nincs tűzgyújtási tilalom. (Az meg szinte mindig van, kivéve, ha annyira nedves minden, hogy amúgy is esélytelen tüzet gyújtani.) A viccet félretéve, nézzetek utána, hogy van-e épp tilalom, és vigyetek otthonról pár darab száraz fadarabot, úgy lesz esélyetek. Meg persze olyan helyet válasszatok, ahol van víz az oltáshoz, és oltsátok is el a tüzet a végén alaposan.

2019. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában is minden valakié, más nem akkor az államé.


Amúgy alapvetően lehet vadkempingezni és rengeteg helyen vannak kialakított pihenőhelyek is. Vannak dolgok amire érdemes figyelni, mikor van vadászat, vadhajtás, erdőkárási tilalom, sokszor van tűzgyújtási tilalom is.

[link]


A tűzgyújtás az egyik legnagyobb veszély, sajnos mi is jrtunk úgy, hogy olyan helyen gyújtottunk ahol elég erős szél volt. Szerencsére nem lett baj, de lehetett volna, nem vagyok rá büszke.


Sátrazni viszont szinte bárhol lehet, én sátraztam már több helyen. Igaz itt sem mindig az eszemmel, mert sokkal biztonságosabb vögyben, védett helyen, én meg simán voltam hegytetőn, ahol elég nagy a szél és vihar esetén lehet baj. Igaz tájékozódtam előtte, hogy milyen idő várható. Illetve ha nem frekventált, vadászós területen vagy, akkor a kutya nem fogja nézni, hogy ott vagy egyáltalán.

2019. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne lehetne, ezt csináltam én is csak tartsd be a 24 órát, vagy is amit az 1# mond.
2019. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!