Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan van egyes embereknek...

Honnan van egyes embereknek annyi készpénze, hogy nem inkább kártyával fizet helyette?

Figyelt kérdés
Gondolom nem az ATM-ből veszi fel, hogy aztán cipelje az aprót.
2019. szept. 2. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem, ha kiveszem az automatából, akkor van.

Másrészt mi a gond a készpénzes fizetéssel?

ÉN gyakorlatilag sosem fizetek kártyával, mert az a legjobb módszer arra, hogy sose tudd, hol is állsz a pénzeddel.

Én hónap elején kiveszek annyit, ami a havi kajára meg egyéb állandó kiadásokra (kozmetika, takarítószerek) elég, és ezt költöm az üzletekben. Így sosincs olyan, hogy túlköltök és mire észbekapok, elfogyott a számláról a pénz, a hónap meg még tart.

2019. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De igen, a többség ATMből veszi fel. Az oka egyszerű, rengeteg helyen a mai napig nem lehet kártyával fizetni. Főleg éttermekben, de a munkahelyemmel szemben lévő kisboltban se. Na meg a helyközi, távolsági autóbuszokra is a végállomásokon kívül csak a sofőrnél lehet jegyet venni, kártyát csak a pénztárban fogadnak el, ha meg nem két végállomás között utazol és az odaút nem végállomásról indul, a retúrjegy se játszik. A kártyaterminál is elromolhat, csak idén háromszor fordult elő hogy kommunikációs hiba miatt nem sikerült a kártyás fizetés, így kénytelen voltam készpénzt használni - még jó, hogy szokott lenni nálam.
2019. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiveszi ATM-ből, esetleg zsebbe kapja a fizut.
2019. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel az ATM-ből veszem ki minden fizu után.

(Két okból: egyrészt így jobban be tudom osztani, másrészt amúgy is csak alig pár helyen lehet kártyával fizetni.)

De például a párom kp-ban kapja a fizut egyből.

2019. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatilag csak a "nem számlaképes" kiadásokat fizetem készpénzzel, százszor egyszerűbb egy paypass-os kártyával fizetni, mint kp-ban, bárhol, bármikor, munkahelyemen még az italautomata is elfogadja a kártyát.

Van nálam készpénz szükség esetére, de havonta ha egyszer kell, már sokat mondtam.

A netbankban pedig látom mennyi pénzem van, mennyit költöttem, hogy állok most, szintén egyszerűbb, mint gyűjteni a blokkokat és számolni a pénzt, hogy megvehetek-e még valamit az adott hónapban

2019. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom nem az ATM-ből veszi fel, hogy aztán cipelje az aprót"

Pedig de, ez többnyire így megy.

Kivéve persze, hogy az ATM nem ad aprót...

2019. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kpban kapják a fizetést/nyugdíjat.

Nagyon sokan hónap elején leveszik az x összeget és azt költik. Én is szívesebben fizetek kártyával, de elég sok helyen nem lehet. Pl az albérletet is készpénzben fizetem illetve kisebb boltokban, vendéglátó helyeken sem lehet kártyával fizetni nálunk. Buszjegyet sem tudok pl kártyával venni, kell az apró és a papír pénz is a hónap folyamán

2019. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Könyvelő vállalkozásom van, sok kis vállalkozónak könyvelek, ők pl. mindig kp-ben fizetnek. Ebből kifolyólag én is úgy fizetek boltban, postán, stb.
2019. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De, képzeld, onnan, hogy automatából felveszi a fizetését. Van, aki egy összegben, van, aki apránként, ízlés kérdése.

Az ok pedig egyszerű, és egyúttal üdvözöllek 2019. magyar valóságában: rengeteg helyen nem, vagy csak korlátozásokkal lehet kártyával fizetni. Ha a buszon jegyet akarok venni, kénytelen vagyok készpénzzel fizetni. Ha munka előtt - megyei jogú városban, csak úgy megjegyzem - akarok egy energiaitalt venni, megtagadják a kártyás fizetés lehetőségét, mert az sok boltban csak ezer forint felett vehető igénybe. (Azért meg nem fogok 20 perccel többet menni, hogy találjak olyan boltot, ahol 230 forintra is elfogadják a kártyát.) A munkahelyi büfében űrlénynek néznének, ha kártyával akarnék fizetni.

Na, meg a "nem fogadja el a kártyát, nincs vétel, nem tudom ezt a sz..rt kezelni", stb. dolgokról ne is beszéljünk.

Ez nem Svédország, ahol egyértelmű és természetes az elektronikus fizetőeszköz.

2019. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor fizetek kp-ban, ha nincs kártyás fizetési lehetőség.
2019. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!