Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mit akarok az életbe?

Nem tudom mit akarok az életbe?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok tavaly érettségiztem, szakközépiskolába jártam. Ez évben maradok még egy 1 éves technikusi képzésen a sulimba(fogok kapni ösztöndíjat is),de a lényeg az,hogy nem tudom igazából mit akarok ez a szakma nem igazán tetszik inkább humán beállitottságú ember vagyok. Nem nagyon értek a műszaki dolgokhoz(ilyen ez a szakma) igazából a szüleim javaslatára jöttem ide. Sajnálatos módon a matek érettségim és a választott tárgy az az a szakma gyér lett...

Most az 1 év alatt angol nyelvizsgát akarok tenni és elkezdem a németet is, de hiába tennék újra érettségit matekból sajnos nem vagyok jó belőle. Azért is írtam ki a kérdést mert egyszerűen nem tudom mit akarok :( valaki tudna e esetleg valami tippet adni? Bármilyem segítséget elfogadok! Nem,nem akarok ingyenélő lenni csak egyszerűen úgy érzem,hogy már elkéstem ezzel.


2019. aug. 27. 17:07
 1/2 Bill Is Dead ***** válasza:
100%

Általában vicceskedni járok ide, de a kedvedért kivételt teszek. Először is, a nyelvtanulás nagyon jó ötlet, ha idegen nyelveken beszélsz, elég sok ajtó kinyílhat előtted. Az angol persze alapfeltétel, a német is tök szuper, de ha van rá kapacitásod, esetleg elgondolkodhatnál valami különlegesebb nyelven is (talán a német helyett?). Mostanában a szláv nyelvek elég nagyot futnak, én legalábbis azt tapasztaltam, hogy elég nagy előnyt jelentenek a munkaerő piacon.


Ha az a szakma, amit jelenleg tanulsz, nem igazán fekszik, szerintem kár erőltetni. Nekem mindig azok az emberek tűnnek a legkiegyensúlyozottabbnak, akik élvezik a munkájukat. Figyelj csak, ez tök nyálas meg minden, de sokkal fontosabb, hogy boldog legyél ebben a nyomorult életben, minthogy arra pazarold az éveidet, amit nem is igazán szeretsz csinálni. Ne hidd, hogy el vagy késve bármivel is. Nekem az egyetemen 60 pluszos csoporttársam is volt. Te még csak 18 vagy, nem késő kitanulni még egy másik szakmát. Ott van a felnőttképzés, mint opció, az nem is valami rémesen hosszú folyamat, meg ahogy én tudom, az első OKJ-s tanfolyam ingyenes is. Nézz szét mondjuk felvi.hu-n, próbáld megtalálni, mi az, ami tényleg érdekelne is, és ne félj új dolgokba belekezdeni.


Ja, és sok sikert kívánok! :)

2019. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!

Igazából azért a német mert majd Ausztria lenne a célom, ott szeretnék élni,csak az még a távoli jövő,de ez persze nem zárja ki,hogy más nyelvet is fogok e majd tanulni a későbbiekben.

Hát igen ezt párszor megkaptam már,hogy azt csináljam amit szeretek,viszont itt jön a DE pont ezért is írtam ki a kérdést,hogy nem tudom mit szeretek :(

Addig az a baj nem is fogom tudni,amíg ki nem próbálom magam azon a területen,de ez mindig így van :/ Természetesen szétnézek ettől függetlenül a felvin! Köszi mégegyszer.

2019. aug. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!