Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Öreg vagy, vagy fiatal?

Öreg vagy, vagy fiatal?

Figyelt kérdés

Nem a korod vagy a születési dátumod, hanem az életed, a jövőd, a terveid szempontjából. Avagy mennyinek érzed magad fizikailag, egészségileg, lelkileg, gondolkodásilag? Elértél valamit? Tervezel még?

A végére, légyszi, azért írjatok kort meg hogy férfi vagy nő vagy.

Köszi.



2019. aug. 26. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalnak érzem magamat, és a visszajelzések alapján is sokak fiatalabbnak gondolnak. Fizikailag elfogadható, egészségileg katasztrófa (de tudom, lehetne rosszabb is), lelkileg még bírom, gondolkodásilag inkább gyerekes, mint felnőtt. Nem sokmindent értem el, albim van, nincs párom. Nagy tervem a munkahelyváltás. /37F/
2019. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalnak érzem magam, de azért már be-be köszöntenek a felnőtt élet pofonjai néha. Egészségügyi problémáim néha vannak, de szerencsére semmi vészes. Fizikailag jól vagyok. Lelkileg -pont azért, mert felnőttnek lenni nem vicces- néha vannak nehéz időszakok, ha történik valami rossz, de túlélhető.

A munkám szeretem, saját lakás, család nincs. Nagy terv, hogy külföldre menjek majd dolgozni és szeretnék sokat utazni. Szóval még van azért bőven terv.


26/N

2019. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szürkehályogom volt, ami nagyon jellegzetes időskori betegség. Az izuleteim meg néha úgy ropognak és fájnak mint egy hetvenévesnek,annak ellenére, hogy rengeteget mozgok és sportolok.

Illetve sokan, akik valami komolyabb témáról beszéltek velem, gyakran megállapítják, hogy olyan bölcs tanácsokat adok, mintha több évtized tapasztalata lenne a hátam mögött.

Pedig mindössze 18 éves vagyok.

Hogy mit értem el? Jól sikerült érettségit, felvételt az egyetemre, ahova menni szerettem volna, négy éve tartó boldog párkapcsolatot.

Ez egy egész életre vonatkoztatva nyilván nem sok, de bizonyos szempontból talán mégis. Nyilván sok mindent el szeretnék még érni.

2019. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag fejlődni akarok, de egyelőre az edzés elég nehezen lenne megoldható(munka, suli, utazgatás, párommal is lennem kell), de mindenképp fogok erre gondolni a jövőben.

Egészségileg hát 3 éves koromtól allergiás vagyok, ami bőrkiütés formájában jelenik meg rajtam, és kb 6-8 hónapja ismét kijött rajtam, a gerincferdülésemmel is jó lenne valamit kezdeni, a látásom meg olyan rossz, mint egy 60 évesé, de ezektől eltekintve hála a jó égnek jól vagyok, nem vagyok elégedetlen, csak érik a szemműtét hamarosan. :(

A barátaimmal már rég nem találkoztam, sok emberrel megszakadt a kapcsolat, a folytonos bulizós énem a múlté lett és otthonülős lettem, mert nincs kivel mennem sehova...

Lelkileg kezdek rendbe jönni azt hiszem, 4 évet húztam le borzalmas emberek között, akik rettenetesen lehúztak engem, de kezdek olyan lenni, mint előtte voltam.

Volt olyan aki neten 40 év körülinek saccolt engem, mert olyan jó tanácsokat írtam és olyan hangnemben, hogy meglepődött mikor megírtam a valódi koromat. Igazából az idős emberek szavát nagyra tartom, ha tanácsot adnak(például Polgár Árpádot is követem).

Mennyinek érzem magam? Hát néha gyereknek, néha meg egy vénasszonynak érzem magam. Azért le tudok ülni mai napig távirányítós autóval szórakozni, pedig engem nem kötött le soha sem a videójáték, sem már pár éve más játék. És van sok minden a technológiában amit nem ismerek vagy nem tudom, hogy kell használni, emiatt pedig néha öregnek érzem magam. De tudod mikor érzem magam a legöregebbnek? Amikor a munkahelyemen jönnek a gyerekek és csókolomot köszönnek nekem, pedig csak 19 leszek hamarosan...

Mit értem el? Van érettségim, és szakmám, két tanfolyamot is elvégeztem, így tudok jelenleg dolgozni. Nem megyek egyelőre egyetemre, újabb szakmába fogtam bele amivel nagy terveim vannak, a következő 3-4 évben pedig nyelvvizsgát akarok letenni(már el is kezdtem egy új nyelvet), a jogsi pedig jelenleg is folyamatban is. A párommal pedig lassan egy éve vagyunk együtt, talán erre vagyok a legbüszkébb. Ja, és különköltözöm hamarosan, amitől kissé félek. Az egyetemet kb 4 év múlva tervezem, de akkor már vállalkozó szeretnék lenni.

2019. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!