Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól érdeklődni,...

Hogyan kell jól érdeklődni, úgy, hogy a másikat ne idegesítse?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok úgy viselkedni ha beszélek valakivel, hogy arról a másiknak az jön le, hogy mindent tudni akarok, rámászok, faggatózok. Mondjuk ha dolgozott, vagy csinált valami érdekeset, felteszek róla neki egy csomó kérdést, mert érdekel. Ez fel szokta idegesíteni a másikat. Hogyan lehetne úgy érdeklődni, hogy ne legyen zavaró és tolakodó? Honnan tudhatom mit lehet megkérdezni mit nem?

Furcsa kérdés lehet, de kommunikációs gondjaim vannak


2019. aug. 7. 05:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondd el neki szavak nélkül
2019. aug. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tehat valakit felidegesitettel, zavartal es ez miatt ez a bugyuta kerdes?


Szerintem a “munkat” az onbizalom visszaepitesevel vagy felepitesevel kellene kezdened...


Nem vagy te szolga, hogy ennyire alazatos legyel es “megtanuld” hogy kell embernek lenni. Mar az vagy! Ha valakit idegesitesz naes! Hagyd a fenebe, nem a te tarsasagod...

2019. aug. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En is hasonlo vagyok. De miutan rakenyszerültem

"Normalisan"beszelgetni (pl több oras autout a fönökkel meg hasonlok), rajöttem hogy alapvetöen az emberek (akik nem közvetlen baratok csak amolyan ismerkedünk szintüek vagy van 3 lepes), szoval lassan es SZÜNETEKKEL beszelnek. Hagynak maguknak es a masiknak is gondolkodasi idöket. Amolyan vontatott lassan.


Pl amikor felhivnak hogy kellenek x ceg penzügyi adatai, a cégnevének kiejtese elött is van egy mikro szünet, aztan megint gondolkodasi szünet azelött hogy melyik idöszak adatait keri, aztan megint szünet nyugiban varja mig megkeresem (azaz nem kell kapkodnom ha gyorsan akarok valaszolni a gepben komolyan oöyan szinten nem talalok semmit a paràtol mintha hirtelen kinai lenne a fàjlok neve)ez tipikus amikor pl feletted all a tanar nezi mit irsz ezert a sajat nevedet is elfelejted hirtelen :), szoval ezzel a lassitott tempoval, es a temakat nem egymas hegyen hatan felhozva kommunikal alapvetöen mindenki.

Ha leközöltem az adatokat azon is "ràgozik"egy keveset, es ezutan jön az hogy valamit még akartam kerdezni, megint szünet, ilyenkor en varok türelmesen, es agyalok/keszülök a valaszra, mi lehet az ki lehet uj szerzödö, kivel lehet még valami, es aztan kapom a kövi kerdest.



De pl egyik sracot is ugy ismertem meg hogy napközben eleinte csak egy egy elejtett monďatokat besteltünk, ez nyujtodott el kesöbb szep lassan, azaz egyre többmondatos beszelgeteseink lettek, majd szinte lelkitarsam is lett a vegen(azert szinte mert en felmondtam es eljöttem, magànba pedig nem akartam atvinnni)



Szoval lassan, szünetekkel, gondolkodva alakulnak ki a Nagybeszélgetések szep fokozatosan, nep pedig mindent azonnal elven

2019. aug. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szoval vmi belsö nyugalmat kell àrasztani beszelgetesek alatt mintha be lennél nyugtatozva.

A pattogo beszedritmus tenyleg idegesitö tud lenni

2019. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4- nem mindenkinek, és nem mindegy hogy. A pattogó beszédstílus alatt te is elképzelsz valamit és én is. Csak nem biztos hogy fedik egymást. ;)
2019. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Engem nem izgat mit csinálsz feltétel nélkül enyém vagy, ne töröd mások hamis hazug vádjaival
2019. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetöen idegesitö a pattogás. Lehet szazbol egynek nem, de kerdezö eseteben is pedig de.
2019. aug. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!