Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan spórolni?

Figyelt kérdés

Párommal huszonévesek vagyunk, hosszútávra tervezünk, viszont az összeköltözésnél csak és kizárólag családi ház jöhet szóba, albérlet, lakás kizárva. (párom kicsit hiperaktív, nem bírná ki azt a bezártságot, mindig muszáj valamit barkácsolnia, vagy kimenni a kertbe dolgozgatni valamit). Viszont ugye tudjuk, hogy a ház árak elég magasak, nem olyan könnyű összegyűjteni rá a pénzt. Szóba jött a hitel is, de ugye ahhoz meg kell némi önerő, ami ugyancsak pár millió.


Párommal dolgozunk mind a ketten, viszont csak a hétvégén tudunk találkozni a munka miatt. 200 ezer körül keresünk, havonta változó ez az összeg. Nekem sajnos nincs tartalékom, most kezdtem 3 hónapja új munkahelyen, de a spórolás valahogy nem megy. Nekem lakhatásért és a munkába járásért nem kell fizetnem, a párom szintén otthon él, ha jól tudom 20 000 forintot ad le minden hónapban.


Szeretnék spórolni, viszont nem tudom hogyan kezdhetnék hozzá. Szeretek magamra adni, költeni, de most muszáj lesz meghúzni a gatyamadzagot. Mellékálláson is gondolkoztam, viszont hétvégén nem tudok dolgozni. Otthonról végezhető munka meg nem nagyon van. Igazából abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan tudnék hatékonyan spórolni, vagy hogyan lehetne egy kis plusz jövedelemhez jutni. Minden tanácsnak, meglátásnak örülnék.


2019. júl. 30. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt te tudod mivel tudnál plusz jövedelemhez jutni. Hiszen te tudod mi a végzettséged, mi a munkád. És elsősorban azzal lehet előre lépni, plusz munkát vállalni.


Spórolás helyett inkább a bevételt kell növelni, jobb munkával, fejlődéssel. Persze könnyű mondani, nehéz csinálni, de kevésből nem lehet sokat félretenni. Akárhogy spórolsz.

2019. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell vágni a költségeket.


Tehát el kell kezdeni gyűjteni az összes blokkot, számlát, és ezeket fel kell vinni egy excel táblába, termékkategóriát is be kell írni, kimutatást kell készíteni. A felesleges dolgokat nem kell többet venni.


Meg kell tanulni otthon főzni.

2019. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!