Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire fontos számotokra a...

Mennyire fontos számotokra a barátotok szexuális irányultsága?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy tűnhet, mintha soha életemben nem beszélgettem volna emberekkel, és lényegében ez elég helytálló is. Szorongás meg szociális fóbia miatt nagyon minimális mennyiségben kommunikáltam az emberekkel, de most szeptembertől új helyre kerülök és szeretnék változtatni végre a helyzetemen.


Viszont meleg vagyok és igazából fogalmam sincs, hogy mennyire illik/kell ezt megemlíteni ismerkedések során. Elsősorban lányokkal szeretnék majd barátkozni, tehát gondolom őket nem fogja annyira kiakasztani, de nem tudom, hogy egyáltalán el kell-e mondani ezt vagy elég, ha majd magától rájön az illető.

Tehát mi az illem? Őszintén én szerintem nagyobb nyugodtsággal barátkoznék úgy valakivel, ha tudom, hogy nem vonzódik hozzám, ezért tartom fontosnak, hogy ezt tisztázzam a leendő lány barátaimmal, de nehéz elképzelni a szituációt, amikor ezt elmondom neki(k). Nem vagyok és nem is szeretnék az lenni, aki állandóan a szexualitásáról beszél, de azt sem szeretném, hogy hazudnom kelljen a párkapcsolatokról, vonzalmakról, bizalmasabb dolgokról a barátaimnak, mint ahogyan eddig is.


18/F


2018. aug. 8. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Örülnék, ha elmondaná még a barátság, ismerkedés elején.

Örülnék, hogy megbízik bennem. Másrészt elkerülhetőek a félreértések. Pl. nehogy azt higgyem, hogy azért kedves velem, mert akar valamit.

2018. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Eddig 2 meleg srác volt a haveri körömben -mármint, akiről tudtam-, mindketten később mondták el, amikor már valamennyire megismertük egymást.

Kérdésre válaszolván: sose érdekelt, amíg mindenki tudomásul vette, hogy egyirányú a testrésem, és hogy a másik lehetőség meg nem érdekel.

2018. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kell elmondanod, amíg nem gondolnak többet a barátságba vagy amíg maguktól nem kérdeznek rá.


Élj mint mindenki más, ennyi.😉

2018. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Miért kéne, hogy ez bármit számítson?

Sőt... nem bánnám, ha lenne egy közeli meleg barátom, legalább lenne valaki, akivel pusztán haverilag kipróbálhatnék egy-két dolgot. :D

F

2018. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Na majd mindjárt kapsz haveri leveleket. :D
2018. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Úgy legyen. :D
2018. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Én mondjuk lány vagyok, de sosem jelentettem be egy új ismerősömnek sem, hogy XY vagyok és leszbikus. Csak hagyni szoktam, hogy ilyesmi irányba terelődjön a téma és akkor nem ferdítek. Vannak, akik meglepődnek, de általában nem szoktak ügyet csinálni belőle, csak rábólintanak, mert én is természetesen jelentettem ki és nem is az volt a lényege a dolognak. (Pl. Kati meséli, hogy Dáviddal randizott múltkor, én pedig mesélek egy vicces sztorit, hogy mi volt, mikor Annával randiztam.) Akit érdekel, az úgyis rákérdez. Általában amikor elmondtam valakinek konkrétan, akit nem rég ismertem meg, akkor mindig nagyobb dolgot csinált belőle, mint amilyen. (Talán mert úgy érezték, hogy én is nagyobb ügyként kezelem.) A régi barátnőimnek nyilván rendesen coming outoltam, de az újaknak nem szoktam konkrétan.


Összegezve szerintem hagyományos értelemben coming outolni picit dramatikusabb, de a megemlítéssel sincs baj, ha nem öt perce találkoztatuk, úgyis hamar odaterelődik a téma az alap dolgok után. (Mármint nem a szexualitásra, hanem ki hova jár el, ki szingli, ki nem, ilyesmi.)

2018. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 he84 ***** válasza:
53%
Hát azért egy bemutatkozásnál, egy barátság elején még nem túl jó ötlet elmondani, ha nem vagy heteró. Mégpedig azért nem, mert akkor még alig ismered a másikat, nem tudod elítéli-e, homofób-e az illető, kell bizalom stb. Na meg attól még, hogy te meleg vagy, simán beléd szerethet egy lány, főleg ha nem tudja, hogy te meleg vagy, ám kis eséllyel még akkor is, ha tudja rólad. Ha egy lány heteró, vagy biszexuális, akkor esélyes hogy bármilyen szexuális irányultságú fiúba beleszeressen. Persze ha tudja, hogy te lányokra nem gerjedsz, akkor könnyebben lemond rólad, ám ettől még igenis beléd szerethet.
2018. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne izgulj ezen. A legjobb barátom meleg.


10 éve ismerjük egymást, kb 4 éve volt bátorsága elmondani nekem hogy meleg. Szegény rettegett hogy soha többé nem nézek majd rá és attól félt elvesziti a barátságomat.


Nagyon nagy hiba ezt gondolni. Az igazi barátok és rendes emberek akiknek fontos vagy megertik.


Szeritnem ismerkedés elején is elmondhatod nincs erre szabály. De később is nyugodtan.


24N

2018. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!