Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges, hogy a lelkitársam...

Lehetséges, hogy a lelkitársamat nem a szerelmemben, hanem a legjobb barátnőmben leltem meg?

Figyelt kérdés
Sosem hittem a barátságokban, csak a szerelemben, úgy hittem mindennél fontosabb. És barátaim sem voltak sokáig, azonban megismerkedtem pár évvel ezelőtt valakivel, és egyszerűen.. soha senki iránt nem éreztem még így, nem volt ennyire erős a kötelék, nem éreztem még azt, hogy ő volna a másik felem, a személy akivel bármit megoszthatok magamból. Elfog ez múlni, vagy valóban létezhet?
2018. júl. 1. 23:43
 1/6 he84 ***** válasza:
Nem barátságtól, nem szerelemtől függ kifejezetten az, hogy valaki lelkitárs-e, vagy sem. Ez csakis embertől függ és annak jellemétől, semmi mástól. Lehet az ismerősöd, haverod, barátod és szerelmed is akár. Mármint bármelyik. Ám akivel még nem vagy legalább jó baráti kapcsolatban hosszabb ideje, addig nem tudhatod, hogy az az illető a lelkitársad-e. Ugyanis ahhoz, hogy ezt megtudd, ahhoz jól kell ismerned már őt. Így derülhet ki.
2018. júl. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jól ismerjük egymást. Csak nekem ez egy kicsit új, hogy két barát ilyen közel kerülhet egymáshoz.
2018. júl. 2. 00:45
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy létezhet, sőt. A szerelem egy mese, férfiaknál leginkább a "b.szni akarok" érzés kivetülése, nőknél meg mindenféle más. De az emberek sokszor sokkal nyíltabban képesek megélni a baráti kapcsolatokat, mert a párkapcsolatot túlságosan hangsúlyosan szövik át a női-férfi szerepek, és az azokhoz kapcsolódó egyéni-társadalmi elvárások, emiatt sokszor pont az őszinteség veszik ki a párkapcsolatból.
2018. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó dolog ez így 🙂
2018. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lelki társ több van.
2018. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 he84 ***** válasza:

Oké kérdező, megértem ha még új és szokatlan ez neked. De ettől még gondolom örülsz neki. Nekem soha nem volt még lelkitársam, de nem baj. Talán lesz valamikor, talán soha. Amúgy lelkitárstól függetlenül is lehet egy barátság szoros és mély, nem ettől függ. Legalábbis jobb esetben.


Ne haragudj T0ba, de tévedsz. Nem főleg arról szól a férfiaknál a szerelem, hogy jobban és többször akarnak szexelni. Legalábbis nem mindegyiküknél, ez inkább egyénfüggő. Tudok olyanról, aki szerelmes volt a barátnőjébe, a barátnője kisebb szexigényű volt és az ő kedvéért gyakran ritkította vele a szexet és így is boldogok. Tehát némely embernél a szerelem hatására még jobban idomulnak, alkalmazkodnak a másik alacsonyabb igényeihez, ami helyes. Ez is egy bizonyíték arra, hogy valóban úgy szereti őt és nem akar neki túl sok lenni és elijeszteni se.

2018. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!