Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti szoktatok írni az olyan...

Ti szoktatok írni az olyan "barátoknak" a születésnapjára akik a tiétekről nem akarnak megemlékezni pedig tudják mikor van?

Figyelt kérdés
Egy ilyen személynek van ma a születésnapja.Rendszeresen összejártunk,de ő az esetek többségében nem köszöntött születésnapomon.Így arra a következtetésre jutottam nem is vagyunk mi olyan közeli és jó barátok,mint ahogy beállítja.Neki inkább lelkiszemetesláda voltam.Érdekes módon azt a tiszteletet amit ő nem ad meg másoknak a másiktól azért elvárná és nagyon meg van lepődve ha nem kapja.

2018. febr. 1. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tartom számon, hogy ki ír a születésnapomon. Én azoknak írok az üzenőfalra, akiknek szeretnék. Ennyi.
2018. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tart egyáltalán születésnapot?

Én pl. semmi ilyesmit nem tartok meg, külön kérem, hogy ne köszöntsenek fel és külön elmondom mindenkinek, hogy imádom, szeretem, örülök hogy megszületett, de nem érek rá állandóan arra figyelni hogy épp kiről emlékezzek meg egy olyan "ünnepen", amit én nem tartok sem ünnepnek, sem logikusnak. Az év bármelyik szakában meg szoktam lepni apró ajándékokkal a szeretteimet és a barátaimat, olyasmivel aminek örülnek, sosincs egy-egy kötelező hülyeséghez csatolva és nem adok senkinek használhatatlan vackokat, csak mert elő van írva, hogy illik. Egyelőre senkinek nincs kifogása ellene :)

Na, ha ilyen barátod van és ez külön meg lett beszélve, akkor épp azzal sérted meg, ha köszöntgeted - pláne facebookon, aminek aztán abszolút semmi értéke nincsen.

Ha nem beszéltetek ilyesmiről és tényleg szóba sem került - te jó barátnak tartod magad, ha azt sem mered/akarod elmondani, hogy zavar, hogy nem köszönt fel? -, akkor viszont bunkó. Vagy figyelmetlen. Vagy mindkettő :)

2018. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy ideig írtam barátnőmnek, aki volt osztálytársam. De már tavaly sem írt az enyémre, ennek ellenére én írtam neki, az övé volt később. Most sem fog írni, az biztos, mert már 3 hónapja nem válaszol az üzenetemre, így tuti nem köszönt fel, de már én sem fogom őt, nem leszek pincsikutya.
2018. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es: igen,tartja minden évben.Mikor egyszer elmentem a napján köszönteni,szóltam előre neki.Mikor ott voltam mondta ne haragudjak nem tud megkinálni süteménnyel mert a kisfia beletenyerelt,mondta szombaton tart összejövetelt neg akkorra lesz torta is.De egy szóval se mondta,hogy menjek el akkor vagy utána.Tavaly elmenetm hozzá utólagosan mivel előző évben ő is utólagosan köszöntött.Akkor azt ecsetelte volt nála tartva születésnap amire meghívta a másik közös barátnőnket.Utána pár hét múlva volt az én születésnapom,még csak nem is írt.Pár nap múlva összetaalálkozunk az utcán és csak felszinesen köszönt-pedig megszokott állni beszélgetni.Utána 2hónapra rá eljött egy közös barátnőmmel akinek akkortájt halt meg az édesapja ezért jött később köszönteni.És ez az illető akiről eddig szó volt nagyon primitiv módon viselkedett velem nálunk,szinte figyelembe se akart venni.Utána egyszer kilocsogta,hogy amit akkor kaptam ajándéka és ami garancia alatt van,nála van a számla és nem tudja miért neki adta a számlát megőrzésre a közös barátnő.Mert kisült az nem közös ajándék volt hanem a közös barátnőnk vette és választotta.Mondjuk azt gondoltam is.Nem értem az ilyen vislekedésmódod.Sose ártottam neki.Valószínűleg ő ezzel táplálja a lelkét.És még akart találkozgatni velem.Elundorodtam a vele való találkozástól.

3-as: igen,pont erről van szó,hogy nem leszek pincsi kutya.Motmár akkor se köszönteném fel ha ő felköszöntene.Befejeztem vele a születésnapot ismeg a kapcsolattartást ia és nem pont a születésnap miatt,hanem a hülye húzásai miatt.

2018. febr. 1. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Nem éri meg energiát fektetni egy olyan barátságba, ami csak kizsigerel és nem ad semmi örömöt. Ha a másik fél nem viszonoz semmit, és nem is látod rajta, hogy akarná, akkor egyszer eljön az a pont, hogy fájó szívvel, de felszegett fejjel elengeded. Csak magadat emészted, ha rágódsz rajta, nincs értelme. Azokkal tölts sok időt, akikkel tényleg jól érzed magad, és akik keresik a társaságod.

2018. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nincs nagyon ilyen “barátom”. Voltak lányok, akikkel régen folyton együtt lógtunj, ma már nem beszélünk, de azért egy boldog szülinapot-ot szoktunk egymásnak írni.

Engem inkább az zavar (de nem úgy, hogy utána szóba sem állok az illetővel, csak szerintem kicsit illetlenség), amikor valakivel jóban vagyok, minden nap találkozunk az iskolában, beszélgetni is szoktunk, én mindig írok neki, de ő soha. Mert ha valakivel nem beszélsz, tudomást sem veszel róla, akkor oké, hogy nem írsz neki, de így...

2018. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom igazán számon, hogy ki ír nekem születésnapomra és ki nem, tehát alighanem előfordult már olyan is, hogy én nem köszöntöttem fel valakit, aki engem igen és alighanem fordítva is volt már ilyen.
2018. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os válaszhoz kapcsolódóan.Igen,az nagyon zavaró tud lenni,ha valakivel jól elvagytok és nem ír önmagától vagy ha a másik fél ír neki akkor sablonosan válaszol vissza.Az említett születésnapi sztoriban is az zavart,hogy havonta többször is beszélgettünk,sok mindenről meg ő is sok mindent elmondott önmagáról,a helyzetéről.És pont azért esett tőle rosszul,hogy nem köszöntött,mert folyamatos kapcsolat volt közöttünk,nem csak egy ismeretség és hogy azok után még annyiba se tart,hogy a születésnapomra egy becsületes sms-t küldjön,de még társasági oldalon se írt.Azt meg tudom,hogy másokat köszönteni szokott,sőt még a fáradságot is veszi és elmegy hozzájuk aznap ajándékkal.Nekem nem az ajándékozás a lényeg hanem a tisztelet adás.De ezek szerint ez a kapcsolat nem volt több szimpla ismeretségnél meg az ingyen pszichológusa voltam.
2018. febr. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!