Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megéri-e olyannal barátkozni,...

Megéri-e olyannal barátkozni, aki depresszív alkat? A lelki problémák elfogadhatoak-e indokként arra, ha a barát rideg/érzéketlen időnként?

Figyelt kérdés

A kérdés ebben a speciel esetben olyan barátról fogalmazódott meg, akivel a legtöbbet beszélek és mindig tartom a kapcsolatot (bár nem olyan rég - tavalytól került be az ismerettség), és elmondása szerint én váltam a legközelebbi emberré az életében.

Olyan az viszonyulásunk, hogy mindig keres és s mindenrõl beszélünk, tehát ridegség alatt nem szótlanságot értek, hanem azt amikor negatív dolgokról s a személyes problémáiról beszél velem. Ilyenkor olyan rossz érzésem van, mintha nem teljesen érteném hogy mièrt barátkozik velem, annyira furcsa a lelkivilága. Máskor jól érzem magam vele, de amikor negativnak érzem akkor kicsit megijedek. Legtöbbször õ keres engem, meg azt érzem hogy tart hozzám, de amikor sz*r dolgokról beszél idõnként, annak olyan tartalma van, amitõl elbizonytalanodom (ezt nem akarom ideírni, ha véletlenül érdekel, megírom privátban)


2017. szept. 10. 07:54
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Szerintem nincs vele semmi baj, te egyfajta menekülőút vagy a számára, segítesz neki, lehet, hogy miattad nem tett még nagyobb kárt magában. Próbáld mindig oldani a feszültséget, nézzetek filmet, ha lány vagy töltsetek ki "lányos teszteket" :D
2017. szept. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
"Menekülõ út", ez igaz:)) amúgy ez fiú-lány barátság.. lehet azért sz*r mert volt amikor arra is tett utalásokat, hogy akar valamit, de letárgyaltuk hogy csak barátság.. emiatt lehetnek zavaros érzéseim ezzel kapcsolatba
2017. szept. 10. 08:04
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadható indok az érzéketlenségre a depresszió, mivel egyik tünete pont az üresség. Meg előfordul gyakran, hogy a depressziós nagyon kevés embernek beszél a lelki problémáiról, inkább előadja a derűs, jópofa embert, aki mindig poénkodik és a facebookja is csupa boldogság.

Hogy neked beszél erről, az bizalmat jelent, de arra érdemes felkészülni, hogy az érzelmei vagy eltúlzottak lesznek, vagy ridegnek fog tűnni. Könnyen érezheted úgy, hogy nem is számítasz neki, de ha nem vagy ott, akkor pedig meglátod, hogy nem akar elveszteni.

2017. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm, nagyon tetszett ez a válasz.
2017. szept. 10. 09:38
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó barát nyugodtan felvilágosíthatja a másikat, hogy nem ért egyet a negatív nézeteivel és sokkal pozitívabban kellene nézni a világra, különben begolyózik.
2017. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5 Persze, én is szoktam utalni neki erre. Bár azt érzem rajta, hogy makacs, ezért nem akarom azt éreztetni vele, hogy írányitani akarom:)) lehet idõvel nyomatékosabban megprobálom meggyõzni errõl, hogy legyen pozitívabb.
2017. szept. 10. 10:16
 7/24 anonim ***** válasza:

Csúnya szó a "megéri", de hát legyen. A barátság, mint egy kapcsolat minősége, minden esetben haszonnal jár magunkra nézve. Nem azért, mert ráaggatjuk a szót, hogy barátság, hanem mert annak érezzük. Maga az érzés a haszon. Persze a barátság szolgálat is egyben. Ha a terhedre válik, megszakíthatod, de az érzések még jó ideig benned lesznek.

Ha te félsz érzéseket táplálni egy olyan ember iránt, aki kivetítheti rád a depresszióját, egyben megfosztod attól a lehetőségtől is, hogy általad (és a barátságotok által) kimozduljon ebből a helyzetéből.

De az egész kérdés irreleváns lesz, amint barátnak érzed(!) őt, mert pont az érzés fogja elfedni az aggályaidat.

2017. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 Nem tudom miért csúnya, de ha már így belevágtál a filizófiai oldalába, én azt mondom, hogy az "érzéketlen" is csúnya szó egy barátságban, ami engem nagyon zavar. Mert én úgy fogom fel, hogy alapból érzések kötik össze az embereket. Lehet félreértetted a kérdést, de nem a barátom "nehéz idõszakai" vagy "problémái" elõl akarok menekülni, bárminek segítenék neki. Csak arra a megnyílvánulásaira vagyok érzékeny, amikor azt érezteti, hogy nincsenek érzései, és felteszi bennem a kérdést, hogy akkor "minek?".. Bár elgondolkodtatott, amit írtál, de ennél bonyolultabb, embereknél bevett szokás, hogy megprobálják elkerülni a fájdalmakat vagy kihasználást
2017. szept. 10. 13:04
 9/24 A kérdező kommentje:
Ha zavaró az a szó, fogalmazhatnám úgy is, hogy "van-e értelme" ilyen barátságnak:)) Értem amit írsz, felemelõ gondolatokat fogalmaztál meg a barátságról, mégha a kor borzasztó problémája az is, hogy mindenki ki akarja küszöbõlni a *fake friendeket*:)). Igazából mai napig nem tudom, mit jelent ez a szó, vagy azt hogy miért akar valaki barátkozni, ha úgy érzi nem köti semmi õt a másik emberhez.
2017. szept. 10. 13:30
 10/24 anonim ***** válasza:

#8 - számomra a barátság egyik alapvetése az önzetlenség. A "megéri" szó jelentése sok mindent magában hordoz (leginkább üzletet), csak az önzetlenséget nem. És igen, az érzéketlenség sem fér ebbe bele.

"embereknél bevett szokás, hogy megpróbálják elkerülni a fájdalmakat vagy kihasználást" - ezzel alapjáraton mindenki így van szerintem, hiszen nem akarunk magunknak rosszat. Pláne oda nem nyúlunk, ami egyszer már megégetett. Ha valaki ennek ellenére mégis ezt teszi, az egyszerűen azért van, mert "szeret", tehát érzései vannak a másik iránt. Erre utaltam #7-ben az utolsó mondatban.

2017. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!