Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan csináljam illetve ne...

Hogyan csináljam illetve ne csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Zavarban vagyok kicsit, mert hirtelen nem tudom, hogy a protokoll szerint hogy is kezelendő az alábbi szituácó; megpróbálom röviden összefoglalni.



A páromnak lesz most a 40. szülinapja. A baráti társaságból kérdezték készülök e valamire, persze én igent mondtam és elkezdtem a szervezést. Meghívtam a barátokat és "elindultam" helyet keresni, mert hát 15 embert sajnos lakásunk mérete nem tesz lehetővé, hogy vendégül lássak.

A párom egyszer felvetette, hogy milyen jó lenne elmenni a barátokkal a Trófeába kajálni, hát gondoltam itt az alkalom akkor a meglepetés bulit oda szervezem.


Ekkor döbbentem rá, hogy mennyibe is kerülne ez az egész, kértem más hasonló stílusú éttermektől is ajánlatot, de a vége mindenütt ugyan az lett, hogy tortával mindennel együtt 100 ezer Ft alatt nem úszom meg.

Mert hát ekkor jöttem rá arra is, hogy ezt valószínű nekem kéne fizetni, hisz milyen már, hogy vendégeket hívok egy étterembe aztán közlöm, hogy fizesse mindenki a magáét.


Most ott tartok, hogy lefújom az egészet és majd csak sörözünk egyet valamikor.


Kérdeztem egy ismerősömet, hogy szerinte mi legyen azt mondta, ne csináljak ebből gondot ha jó barátok ez teljesen természetes.


Szóval valahogy nekem ciki lenne ilyet kérni az ismerőseimtől, hogy gyertek, meghívlak benneteket, felköszönthetitek a párom, hozhattok ajándékot, de minden költséget ti álltok.


Csak nekem fura ez? Nektek mi a véleménytek?



2017. aug. 15. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt találsz olcsóbb helyeket is.

[link]

2017. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki.

Beszéld meg a 2-3 legjobb baráttal, hogy fizetnék-e a fogyasztásukat, aztán a többihez már úgy mehetsz oda, hogy önköltséges a buli. A tortát, meg esetleg pezsgőt, kicsi extrákat meg Te állod a saját fogyasztásotokkal együtt.

2017. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!