Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg lenne valami gond a...

Tényleg lenne valami gond a barátommal?

Figyelt kérdés
Van egy barátom,akivel kb.6 éve barátkozok,de megfigyeltem,hogy sok bírálat éri. Általában azért kritizálják(az osztály bulizós része) mert sokat tanul,például most nyáriszünetet is végig tanulta,mert orvos szeretne lenni,illetve azért is megszólták már,mert nem barátkozik kimondottan senkivel,bulikba se jár ki,csak velem tart kapcsolatot. Amikor erről kérdeztem azt mondta,hogy nem akar vegyülni a lerészegedős bandával. Ezek a dolgok miatt én tisztelem,és nem kritizálom azért,hogy céltudatos,és vinni akarja valamire az életben. Kinek van igaza? Az osztálynak,aki bírálja emiatt,vagy nekem,aki tiszteli benne ezt a kitartást,és céltudatosságot?
2017. aug. 11. 17:18
 1/7 anonim válasza:
65%

Neked.


De azért az orvosok is buliznak.

2017. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező,


amivel a rendszeresen tanuló, jövőjét szisztematikusan építő barátod szembesül most, azt úgy hívják, a kortárscsoport nyomása. Ez egy csoportdinamikai jelenség, ami az egyén számára bosszantó lehet, de csak rövid távon. Addig, amíg ki nem kerül az adott csoportból.


H kinek van úgymond igaza, azt az idő eldönti. Te kire tippelsz?

2017. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan, ahogy a 2-es mondja. Egy átlagos vegyes társaságban nehezebben tud barátot szerezni egy valamilyen formában átlagtól eltérő ember, legyen az kicsit nyomi, vagy épp ellenkezőleg, jó eszű, céltudatos.


Majd ha bekerül abba a közegbe, ahol több lesz a hozzá hasonló értékrendű ember, majd könnyebben fog menni a barátkozás is.

2017. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Van egy barátom...magadról írsz, bókokat akarsz.
2017. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%
Nem nincsen semmi gond vele. Ne aggódj. Ez egy olyan dolog amit jobb meg se hallani. Nem érdemesek arra hogy ők megszólják ezért,hisz ha ők buliznak annyira sokra nem fogják vinni, míg egyszer észbe nem kapnak!Egyébként szerintem az a legnormálisabb dolog ha az ember előre tudja azt hogy mi a célja. Annál szebb dolog nincs ilyen téren, mint amikor az ember eléri a céljait, és alaposan megtervezi az életét és tudja hogy mit hogy fog irányítani. Mond meg neki hogy folytassa így tovább, és hogy ne foglalkozzon a más véleményével! Ne attól függjön a személyisége, és a cselekedetei hogy valami senki beszól neki!Én nagyon sok szerencsét kívánok a barátodnak, illetve neked is!
2017. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindkettőnek igaza van. Fiatal, szórakozzon, ne a könyveket bújja mindig. Eltelik pár év és kezdheti az orvosi karrierjét élmények nélkül, kiégve.

Nem azt mondom, hogy részegedjen le két naponta, hanem, hogy a nyári szünetben (meg úgy általában) szórakozzon, pihenjen.

2017. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és értelmes válaszokat! :) (kivéve persze a 4.hozzászólót,kivétel erősíti a szabályt)
2017. aug. 11. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!