Miről szól egy barátság felnőttkorban?
Egyszerű kérdés, mégsem tudom a választ. Felnőttként elvileg mélyednek a kapcsolatok, de nem úgy tapasztalom. A sztorim az, hogy mindig egyedül voltam, 1,2 ember állt hozzám nagyon közel. Aztán ez az 1,2 ember mindig kiesett. Volt egy négy fős bagázs, ahová alkalmanként becsapódtam, de nagyon balhésak voltak, sok simlis üggyel, én meg nem vagyok ilyen típus. Leépítettem őket. Középiskolában később voltunk hárman, egyik sráccal baromi jóban lettem. Mindketten külföldre mentek, akkori legjobb haveromról azóta sem hallottam, nem beszélünk. Aztán van egy haverom, 10 éve de már 2-3 éve nem érzem hogy barátok lennénk. Inkább egy B terv vagyok, sőt, egy panasz-lelki szemetesláda és iszonyúan zavar. Zavar minden beszélgetésünk, a naponta meglévő panaszkodása, stb. És már összefutni sem akarok vele. Nem tudom megfogalmazni, de már nem érzem a dolgokat rengeteg okból. Utoljára 6-7 éve ismertem meg új embereket, akikkel évente párszor találkozom így közös programnál. Mindegyiknek van saját élete, meg nem én "találtam rájuk", mostani haverom mutatta be őket, így inkább az ő ismerősei, mintsem az enyémek.
Azért írtam le a sztorim, hogy ilyen is van. De miről szól a barátság? a panaszkodásról? A közös rezgésekről? A részeges bulikról? Felületes beszélgetésekről?
iskolai ismerősöknél nagyban függ attól, kit merre visz az élet.
ha valaki egy átlagos életet él, ami abból áll, hogy reggel felkel, elmegy dolgozni, délután hazamegy, várja, hogy elteljen az idő, majd lefekszik aludni, akkor nála nem fog történni semmi érdekes, mindennapi problémák meg bárkinél megvannak, tehát erről a legegyszerűbb beszélni.
ha a másik fél is ilyen, akkor meg főleg erről szól a "felnőtt élet".
meg persze sok az érdekbarátság is, ha egy kicsit jobban megy neked, akkor próbál közeledni feléd, holott korábban meg évekig eszébe se jutottál, mert hát fontos dolog az pénz is.
ez egy ilyen ösztönszerű valami, valószínűleg te is inkább a gazdagabb régi ismerős felé közelednél, mint a csóróhoz, amit ő is vehet ugyanúgy tolakodásnak.
ezek meg úgy küszöbölhetőek ki, ha az ember élete tartalmas, szabadidejét maximálisan kihasználja hasznos tevékenységekre, hobbikra, kirándulásra, utazásra, szórakozásra stb.
majd ezek után lesz egy új ismerős/esetleg egy hasonló életvitelt élő régi ismerős, akivel akár lehet közös programokat tervezni.
van ilyen itthon is elég sok, de én simán meg merném tippelni, hogy nyugatabbra sokkal többen vannak a középosztályból is. nálunk a középosztály inkább dolgozik, és megpróbál megélni, és aki az átlagnál jobban keres, az tud könnyebben kikapcsolódni.
ellenpélda nálunk van. én nem mondom magam gazdagnak, 30 éves leszek néhány hét múlva, új építésű társasházban bérlek egy lakást, ahol eleinte a szomszédommal sikerült összeismerkedni, ő már régebb óta ott élt. nemrég lett egy párja is, és azóta így hármasban szoktunk eljárkálni erre-arra, szinte havonta elmegyünk az országban valamerre 1-2 napra, és tök jól elvagyunk. nem sűrűn esik szó sem a politikáról, sem másról, de ha mégis, akkor elég kevés, tehát nem abból áll az egész, ahogyan te is írod, hogy gyakorlatilag az egész élet egy szívás :D
suliban nekem egyébként is egyetlen haverom volt, gyakorlatilag 12 éven keresztül. van, hogy összejárunk, de konkrétan nekem sincs már fogalmam se, mi van vele, csak azt tudom, hogy dolgozik meg van neki is egy párja, aki még középiskolai osztálytársa volt.
munkahelyemen pedig minden kollégám(5-en vagyunk összesen+főnök) teljesen más világ.
szóval szerintem a régi barátságok többsége inkább felszínes lesz, de ettől függetlenül ha találkozol egy kevésbé unalmas életet élő emberrel, és hasonló vagy hozzá, akkor felnőtt korban sincs akadálya a mélyebb baráti kapcsolatok kialakulásában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!