Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Melyik nevet találjátok...

Melyik nevet találjátok undorítónak?

Figyelt kérdés
Szóval melyik az a név amitől undorodsz, undorítónak (vagy nem. szépnek) találsz?

2016. dec. 25. 02:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

- Újhullámos, felkapott idegen hangzású nevek:

Fiú: Axel, Brendon, Benett, Rikárdó, Brájen - Ezeket max. amerikai Disney-csatornás sztárgyerekek neveinek tudom elképzelni, ami ott nem olyan furcsa, de magyar gyerekeknek borzalmas.


Lány: Maja, Kira, Lara - Tudom, ezek a nevek nagyon gyakoriak, de én max. a kutyámat hívnám így,nem a gyerekemet.

Dzsenifer, Dzsesszika - Mint a fiú neveknél + nagyon kissebségies hangzású, kivéve ha angolszász gyerek kapja.

Dzsindzser, Szolanzs - Főleg ezek verik ki nálam a biztosítékot. "Gyömbér" és a Szolanzs is úgy hangzik nekem,mintha valami "kandírozott narancshéjat" jelentene.

2016. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Dominika, Veronika, Dzsenifer, Bendegúz, Árpád, Bálint.
2016. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ilyen magyaros neveket:

János, Lajos, Péter, József

2016. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
49%
Petra, Dóra, Dalma, Anna, Zsuzsanna, Renáta, Ágnes, Szintia, Ildikó, Szilvi, Sándor, János, Gábor, Károly
2016. dec. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
Enikő
2016. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

Ó, annyi van... Ha egyszer elkezdi böngészni az ember azt az MTA listát, alig talál normálisat. Ezért íme néhány gyöngyszem:


Anyakönyvezhető lánynevek közül: Mikolt, Dzsindzser, Villő, Kincső, Ividő, Aszpázia, Adolfina, Böske, Kreszcencia, Hanna, Józsa, Zoltána, Gyöngyvér, Jadviga, Jokébed, Izaura, Hunorka, Laksmi, Lúcsia, Rezeda, Ripszima, Pintyőke, Psziché, Cseperke, Szüvellő, Vasziliki, Ünőke, Csendike stb.


De legfőképpen: KANDIDA!


Anykönyvezhető fiúk közül: Özséb, Béla, József, Bagamér, Erdő, Dzsúlió, Dzsárgál, Gyula, Jukundusz, Frodó, Gandalf, Krizosztom, Levéd, Katapán, Kocsárd, Kerecsen, Melchior, Nyék, Tordas, Tamerlán, Tonuzóba, Ugocsa és még sorolhatnám.


itt kiemelném a Vérbulcsút!

2016. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

József,János,Dezső,Oszkár,Béla,Győző,Jenő,Attila


Ábel,Richárd,Benedek,Dávid,Dániel,Patrik,Dominik,Kolos,Leó,Bendegúz,Ákos,Aladár,Ernő,Ervin,Árpád,Csaba,Róbert,Olivér


Margit,Irén,Malvin,Emma,Teréz,Zsuzsanna,Mária,Erzsébet,Gizella,Gyöngyi,Györgyi,Sarolta,Irma,Imola,Edit


Orsolya,Aliz, Liza,Boróka,Sára,Virág,Alexandra, Jázmin,Luca, Bella,Kinga,Johanna,Eszter, Borbála,Rebeka,Miléna,Bianka,Abigél,Olivia,Emese,

2016. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Cintia, Fanni, Réka, Alexa, Renáta, Enikő, meg az angol magyarosított nevek (pl Vanessza, Dzsennifer meg hasonlók) vagy ha egy magyar embernek pont, hogy angol nevet adnak (betty, cinty stb) Kicsit kiábrándító mennyien szeretik a külföldi módit, mikor ilyen sok különleges és szép hangzású nevünk van magyarul.
2016. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Lány: Blondina, Britani, Dzsamilla, Elif, Eperke, Evolet, Fadett, Főbe, Harmatka, Ingeborg, Ketrin, Kloé, Kimberli,

Lana, Lara, Lilien, Málna, Milka, Moána, Nalani, Napvirág, Noa, Piros, Rasdi, Sáfély, Sármen, Siváni, Sugárka, Szaraszvati, Tavaszka, Tűzvirág, Üdvöske, Zejnep, Zoja, Zora, Zsüliett, Zsüsztin


Fiú: Ádomás, Amadó, Belián, Benett, Bentli, Borsa, Brájen, Dilen, Dzsasztin, Dzserald, Dzsingisz, Dzsúlió, Fajsz, Fortunátó, Hejkó, Január, Keán, Kilit, Kventin, Larion, Laurent, Lüszien, Merlin, Nikander, Nyikoláj, Oktáv, Rájen, Rikárdó, Rináldó, Rodzser, Rokkó, Ronaldó, Szantiágó, Szven, Tomaj, Torontál, Umbertó


- Igen, ezek a nevek is "gyöngyszemek" az MTA anyakönyvezhető nevek listájáról.

Volt,amin szétröhögtem a fejemet, és volt,amin szó szerint megbotránkoztam. Ki az az elvetemült szülő,aki ennyire ki akar szúrni a gyerekével?

2016. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Dorina, Renáta, Mária, Ági, Angéla, Anita, Bíborka, Boglárka, Beatrix, Csenge, Kincső, Dorottya, Detti, Dia, Debóra, Eugénia, Elza, Réka, Erika, Fahéj - ez kifejezetten undorító név egy lánynak!, Gitta, Gréta, Helga, Júlia, Lívia, Zsaklin, Zsóka, Piroska, Ottília, Heléna, Lucinda stb... még rengeteg van de ezek azok amit én a gyerekemnek sosem adnék

És ezekhez ugye még jönnek a virág nevek pl: Orgona, Hóvirág, Virág, Jácint ecetera..ecetera..

Ezeknél csak a Hófehérke akasztott ki a jobban. Most komolyan. Ki ad a lányának olyan nevet, hogy Hófehérke? Jesszusom.

2016. dec. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!