Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mit takar a legjobb barát?

Nektek mit takar a legjobb barát?

Figyelt kérdés

Mi lenne, az az egy mondat, amivel leírnátok a legjobb barát fogalmát?


Én nekem ez:


Az a barát, akit még nem szidtál/bántottál sem verbálisan, sem gondolatban.


Tehát az az ember, akinek még poénból sem mondtad oda, egy-egy helyzetben, hogy ó hogy lehetsz ennyire béna-hülye, és még nem is "bántottad gondolatban", vagyis még nem is volt olyan helyzet, hogy édes Istenem, mi a sz@rért csinálod ezt, fordult meg a fejedben.


Én ez alapján "szűrtem ki", és nekem bejött!


2015. okt. 2. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy azt mondja hülye vagy nem feltétlen rossz szándékból mondja.
2015. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A legjobb barat is elarul.
2015. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az jó dolog, hogy ha valakit nem sértesz meg, de a barát ennél több.


Olyan, Aki fontos Neked, Te is Neki. Akire a bajban is számíthatsz. Akivel nem csak együtt bulizni/poénkodni/stb... lehet; hanem Akivel mélyebb témákról is lehet beszélgetni. Meg még sok minden...

2015. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokszor veszekedtek, küldenétek egymást melegebb éghajlatra, de mégis kiálltok egymásért, és a legrosszabb helyzetben is együtt vagytok.


Mi állandóan ütjük és szidjuk egymást, mégis mindenben együtt vagyunk, és tűzbe mennénk egymásért. Nálunk tényleg igaz az hogy ha egyet bántasz közülünk, mindenkit bántasz.

2015. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a te definíciód nem helytálló, sőt nem is reális.

"Az a barát, akit még nem szidtál/bántottál sem verbálisan, sem gondolatban."

Őszintén, szerintem senkinek nincs olyan ismerőse, akit legalább egyszer gondolatban ne butázott volna le, ne haragudott volna meg rá valamilyen negatív tulajdonsága miatt vagy nem veszekedett volna vele. Márpedig ezek mind negatív jelzők sorait mérik egy adott barátra gondolatban. Ettől még nem leszel rossz barát, ettől a barátod lesz ember. Mert egy ember sem tökéletes. Minden ember hibázhat, amiért rászolgálhat a lecseszésre, de csak mert negatívat gondolsz róla vagy kritizálod őt építő jellegűen, kevésbé fogsz hozzá kötődni? Persze, hogy nem.


Kérdésedre is válaszolva, szerintem nincs olyan, hogy legjobb barát. Vannak a barátok, és vannak a haverok. A baráti kör egy nagyon szűk réteg minden embernél, minek benne rangsorolni, hogy "te vagy a legjobb, te meg a második"? Szerintem a legtöbb ember, akinek úgymond legjobb barátja van, annak egyetlen igazi barátja van, és változó számú haverja.

2015. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az, akiben megbízhazok. Akiről tudom, hogy a legféltettebb dolgaimat se árulná el senkinek. Nekem attól legjobb barát a legjobb barát, hogy teljesen megbízhatunk egymásban. Sok olyan dolog van, amit csak egymásnak mondunk el. Nem kell kételkednek egy percig se, hogy kitudódnak általa a dolgaim. Akinek mindig számíthatok a tanácsára, segítségére, akármiről is legyen szó.
2015. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont ellenkezőleg van...mi folyton a legnagyobb oltásokat dobjuk egymàsra de nem gondoljuk komolyan aztán nevetünk rajta :)
2015. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Huh...2 is van.

Az egyik kb 20 éve tart,messze lakunk egymástól,de napi szinten beszélgetünk.

Vele soha semmilyen összezördülés nem volt közöttünk,nyilván a távolság miatt is.

A másik kb.15 éves barátság, vele napi szinten talizunk, itt már volt,hogy fél évig nem beszéltünk, de mindig sikerült rendezni a nézeteltéréseket.

Mi a legfontosabb mindkettőben?

Hogy éppen bárhogy állunk is a másikkal,mindig számíthatunk a másikra,oda-vissza.

Ez korábban be is bizonyosodott.

2015. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy hogy beszél veled ha valami témátok van és mind a 2 mas allas ponton vagytok akar szitkozothatok is attol mèg barát


Ez ott nyilvanul meg hogy ha baj van tudsz e rá számitani .

És hogy Ő tud e rád számitani .

2015. okt. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!