Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehetne vége?

Hogyan lehetne vége?

Figyelt kérdés

Hogyan vethetnék véget ennek a "barátságnak"?

Amikor 2. osztályos voltam, legjobb barátnők lettünk az egyik lánnyal az osztályból. Ahogy ez lenni szokott, ugyebár. DE! 3. osztályban az egyik lány(egy elég gazdag és befolyásos ember lánya) összeveszett a legjobb barátnőjével. És akkor rászállt a barátnőmre. Az a csaj már alapból egy manipulatív kis.--- Valahányszor ott voltam, elkezdett sugdolózni, és többször is hallottam, hogy rólam hazudozik. Olyan dolgokat mondott rólam, amikor egy táborban volt(4. osztályban), hogy összejöttem egy sráccal(akinek nem mellesleg ugyanaz a vezetékneve, mint nekem... ilyen vezetéknevű család csak Erdélyben él, és még ők is a rokonaim) és, hogy a srác megütött/megvert, ezért szakítottam vele, pedig szerettem, de most már utálom. Ez egyáltalán nem igaz, még soha nem volt "pasim".

És a csaj úgy fogta fel az egészet, hogy ő meg én "versengünk" a barátnőmért. Egy versenyként fogta fel az egészet. Taps taps taps. Vesszők nélkül. Én meg mondtam barátnőmnek(ugyanis ő mondta ezt nekem), hogy akkor, hajrá, én nem fogok versenyezni. Már akkor tudtam, hogy biztos nem nyerhetek.


Pont akkoriban az egyik lány elkezdett velem barátkozni, és úgy voltam ezzel, hogy akkor oké, ha a csaj hagyta, hogy elvegyék tőlem, nem is volt igazi barátnő. És éppen ezért barátkoztam a másik lánnyal. Legjobb barátnők lettünk, és amikor már boldog voltam, megpróbáltak szét szedni minket. Akkor már nem sírtam minden éjszaka. Erre az ex-Lb-m elkezdett megint velem barátkozni, eljátszotta, hogy összevesztek, és a csaj meg rászállt barátnőmre. Én meg örültem, és azt hittem, hogy megint legjobb barátnők leszünk, de nem. Nem ez volt. Megint visszament a csajhoz. Aztán megint és megint. Én ugráltam összevissza a barátnők között mint valami tekintélyes mennyiségű speedet szívó kis palotapincsi. Utána lett megint egy legjobb barátnőm, és akkor már hármójuk közt pattogtam. Utána már 3an alkottunk egy baráti kört, LB2, LB3 és én. Elnézést a kifejezésért és a tárgyiasításért, de most tényleg nem jut eszembe más, ahogy kifejezhetném magam szóismétlés nélkül. Aztán minket is szétszedtek. És ekkor, 5. osztályban a csaj elment egy másik suliba. Én meg lettem a szamár. A pótkerék. A "vigasztaló". Csodás poszt. Az osztályban egy csajjal legjobb barátnők lettünk, és azóta sem sikerült minket szétszedniük, viszont ő is elment egy másik suliba, így egyedül maradtam. Most 6.os vagyok. Addig, amíg itt volt mellettem barátnőm, nem eshettem bele abba csapdába, hogy visszamegyek pótkeréknek. De most megint itt vagyok, jópofizom egy ilyen lánnyal, hogy ne gyilkolja le az önbecsülésemet még jobban. Azóta ő is manipulatív lett. Nem azért mondom, mert beképzelem magamnak, hanem, amikor látom az igazi arcát, amit nem színlel, tudom, hogy ő már nem az, aki volt. Nem bízok benne, és tudom, hogy szinte minden szava hazugság.


És most nem tudom, hogy hogyan vessek ennek véget. Nem akarok antiszoc se lenni, bár ez az eddigi legvonzóbb lehetőség. Így is sokat olvasok, bár nem tudom ,hogy honnan lehetne annyi pénzt összeszedni, hogy annyi könyvet vegyek, amennyit szívem szerint vennék.


Azért kérek ehhez a "lezáráshoz" segítséget, mert már többször is mondtam, hogy részemről vége, hagyjon engem békén, mégis mindig visszajött, engem meg sodort az ár... Véglegesség kéne, ami után nem kell attól félnem, hogy megint és megint és megint ugyanaz lesz, mint eddig. Mert valahányszor veszekedtünk, mindig az volt, hogy egyből megbocsájtottam, és folytattuk, ahol abbahagytuk. De én nem akarom már ezt. Mit tegyek, hogy megértse, hogy vége, és e is tudjon ezért bántani? Hogy ne én legyek a hülye rib.nc? A szemétláda? Mert elég sokszor megjártam már azzal, hogy elmondtam azokat a dolgokat, amiket senki nem mert megmondani bizonyos személyeknek. Azért is volt már elég problémám, hogy a pillanat embere vagyok, és egybe forrófejű is, szóvl, ha ezt a kettőt összekombináljuk, remélem értitek/értik, hogy milyen konfliktusok születtek. Ki szoktam mondani, amit mások nem mernek, többször volt már olyan, hogy konkrétan megkértek erre.


De hogyan lehetne egy ilyen teljesen, száz százalékosan, atombombabiztos lezárást "véghez vinni"? Mit tegyek? Mit mondjak?

Igaz, hogy ő el fog menni 6 osztályosba, de én már egy évet sem bírok ki ebben a hazugságokkal teli "barátságban".... Ráadásul most "jóban" vagyunk, szóval úgy kéne, hogy ne legyen annyira feltűnő, hogy pl. nekiesek, hogy mit képzel magáról. Ennek semmi értelme nem lenne, de ha szabad kérnem, légy szíves ne csak olyat írjatok, ami erre az eshetőségre illik, hogy jóban vagyunk, mert konkrétan a csaj hangulatától függ, hogy mikor vagyunk jóban és mikor nem. Mit tegyek? 12/L


Ui.:Nagyon sajnálom, hogy ilyen hosszú lett a szöveg, de nem tudtam rövidebben leírni. Mindenkinek, aki végig olvassa, és/vagy válaszol, hatalmas elismerés, köszönöm. Előre is!



2015. szept. 26. 00:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem nagyon jut semmi eszembe,hogy mit tudnék ajánlani,csak azt,hogy válts iskolát. Nem lenne ott a jelenlegi barátnőd,és egy teljesen új környezetbe lennél.

2015. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!