Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mivel tudnám viszonozni ezeket?

Mivel tudnám viszonozni ezeket?

Figyelt kérdés

Szóval van egy jómódú barátnőm,akit egy hónapja ismerek és imádjuk egymást.Viszont mi annyira nem élünk jól (nem vagyunk szegények,a középkategóriában vagyunk kicsit az alján..szóval ha a az egyik szülőm elveszti a munkáját,az elég nagy problémát jelentene).

Egyik találkozón ott volt az egyik rokona és nem engedte hogy fizessek,+haza fuvaroztak már többször is (nem lakok olyan messze tőlük) azt mondták nem probléma..Ezt úgy még valahogy elfogadtam,de az egyik találkozón felmerült a kérdés hogy a barátnőm szeretné hogy elmenjek velük nyaralni Külföldre!Csak költőpénzt kéne vinnem..A szülei nagyon rendesek,ők is örülnének ha jönnék,elfogadták hogy nem tudjuk viszonozni ezt.Viszont akkor hogyan tudnám viszonozni?Az nem kevés hogy mindenben 100%-ban mellette állok,támogatom,és imádom mint barát?:/ Ha úgy állnánk persze én is mindenfélét vennék neki ajándékba,elvinnénk nyaralni meg minden!Hacsak nem szakad ránk az égből egy zsák pénz akkor ez nem valósul meg...

Valami ötlet hogy mivel tudnám viszonozni ezeket?



2015. júl. 23. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy zavaró számodra és úgy érzed, "tartozol". De ne gondold így. Ők hívtak meg, nyilván a barátnőd ismeri az anyagi helyzeteteket, ha normális, nem fog anyagiakban viszonzást elvárni.

Amivel mégis kölcsönössé teheted az egészet, azok apró kedvességek, amik nem kerülnek sokba- vidd el strandra, hívd meg fagyizni, lepd meg egy virágcsokorral stb.

L

2015. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Erre szokták azt mondani, hogy majd az élet hozza a helyzetet magával, s visszaadhatod. Vagy figyeljed a lehetőségeket és próbálj mindig kis apróságokkal figyelni rá.
2015. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt ők is tudják, de azért lehet, hogy megemlíteném neki, hogy jelen helyzetben ezt nem tudom viszonozni. Ha valaha az életben mód nyílik rá, mindenképp meghálálom. Most per pillanat szerintem nem is várja, és nem is véletlenül hívott el magukkal nyaralni. De ha ettől jobban érzed magad a nyaraláson, beszélj vele erről. Most én is azt gondolom, hogy jelen pillanatban nem tudsz olyant adni a barátságodon kívül, amire nekik szükségük volna. Apró gesztussal sokat oldhatsz a saját feszültségeden, de ez tényleg inkább a saját feszültséged oldása, mint pl: Meghívod őket egy fagyira. Nem várják el, hogy arányosan honoráld a dolgokat, elég egy jelképes gondoskodás.
2015. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!