Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehúzó barátok?

Lehúzó barátok?

Figyelt kérdés

Nem igazán voltak barátaim max haverok, akikkel lementem sportolni, oltogattak majd hazamentem. Középsuliban volt 2 nagyon jó barátom, már már tesók voltunk hárman. kimentek külföldre, face en sem beszélünk már. van egy srác jó haveromnak mondtam eddig, évek óta vagyunk haverok. lehet én változtam de újonnan azt veszem észre magamon, hogy nem akarom tartani vele a kapcsolatot. A srác kissé antiszemita, fikáz másokat, ítélkezik, okoskodik, pletykál, kibeszél másokat, a nőket semmibe veszi (szerinte a konyhában a helyük, és a férfi az úr) pedig egy nulla. Újonnan folyamatosan sír, nyávog, picsog nekem. már meg sem kérdezem hogy van, mert egyből ezzel indít, ha együtt lógunk akkor is valamin picsognia kell. Nekem is vannak gondjaim, de rám tartozik és nem fogok másokat ezzel traktálni max ha véleményt kérek. Bevallom hogy zavar de nagyon. Vagy picsogni vagy piálni akar, nekem meg egyikhez sincs kedvem. Érdekes mert sok haverja van és nem tudom velük is így viselkedik e vagy engem tisztel meg vele. Szívesen megmondanám hogy hagyjon a picsogással engem, nem vagyok az anyja. csak nincs más haverom. Vannak de sosem akarnak találkozni, mindig a kifogás, vagy csak akkor keresnek ha kell valami. Nincs is kedvem vele összefutni már, inkább otthon ülök minthogy hallgassam a negatív attitűdjét, de nincs más haverom, pedig nyitott, humoros értelmes embernek mondanak. Neki vannak barátai nekem semmi.


Voltatok ilyen helyzetben? Hogyan kéne lépnem? Félek hogy egyedül maradok és még tovább fogok egyedül lenni, de ugyanakkor szeretnék már tartós, értelmes barátságokat kialakítani, csoportba tartozni és nem azért lenni hogy legyen kinek sírni vagy kivel inni.


2015. ápr. 24. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg neki, hogy ne csak panaszkodjon állandóan. Ezt lehet viccesen is, nem bántóan, úgy, hogy érezze, hogy nem cseszegetni akarod. Ha nincs más témátok, mint az ő szenvedése, akkor dobj be valamit te, mesélj neki pl. arról, milyen új ötleteid vannak, mibe fogsz hamarosan belekezdeni, őt pedig kérdezheted, hogy neki milyen céljai vannak. Ezzel őt is pozitívabb irányba tereled.

Habár... ha azt írod, hogy egy nulla a srác, akkor nem tudom, mit akarsz...

2015. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a nullát úgy értem, hogy nem tett le az asztalra semmit hogy másokat kritizáljon stb. pl a nőket pontozza meg húzza le amikor neki csúnya, lelkisérült barátnői voltak.
2015. ápr. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!