Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Féltem új barátokat szerezni....

WattacukorPufi kérdése:

Féltem új barátokat szerezni. Most minden rendben van?

Figyelt kérdés

összevesztem a legjobb barátnőmmel mert bekiabálta a fél osztály előtt hogy ``hivatalosan is a csicskája vagyok´´

majd megkérdezte hogy -jössz le?-

én meg mondtam hogy -igen, majd megyek.-

Miután lement elkezdtem egy kicsit sírni amiatt hogy bekiabálta...

Az egyik osztálytársam megkérdezte hogy mi a bajom. Én nagy nehezen elmondtam és még külön megkértem hogy nem mondja el Szonjának akivel összevesztem most.

A szünetben megláttam őket beszélgetni. (hátulról figyeltem öket ahol nem láttak engem)

Miután becsöngettek oda mentem hozzá és megkérdeztem hogy -ugye nem mondtál el neki semmit?-

erre azt mondta hogy -nem-

-akkor miről beszéltetek?-

és erre el mondta nekem, hogy mindent elmondott Szonjának. Pedig én még külön megkértem hogy semmit se mondjon el neki.

Volt két lány. ők voltak az osztályban a ''LEGMENŐBB,, lányok. A barátjuk akartam lenni harmadig óta de nem mertem odamenni hozájuk. Nem azért akartam a barátjuk lenni mert olyan ''MENŐK,, hanem mert ők hasonlítottak rám. A többi lány pedig teljesen más volt mint én. Még Szonja is. Sőt ő tisztára más volt mint az összes többi.

Másnap Szonja egyfolytában piszkált.Tudtam hogy most már muszáj barátokat szereznem, de nem mertem. Majd egyik szünetben odamentem Noémihez és Nócihoz. Megkérdeztem hogy

-Csatlakozhatok hozzátok?- nem tudtam hogy mit mondjak.

-Persze, de hogy érted?- mondta Noemi

Én erre elkezdtem dadogni majd, sírtam

-Mi a baj?- kérdezte Noémi majd odajött Nóci és ő is megkérdezte.

-Összevesztem Szonjával és most félek hogy megint egyedül leszek és piszkálni fog folyton. És hogy le-le-lehetek a barátotok?- mondtam nagy nehezen.

-óóó figyelj! gyere csak! de emiatt nem szabad sírnod! :)- mondta Nóci

- amúgy Szonja csak sírni akar látni téged- Rávágta Noemi...

Ezután már csak egy közös óránk volt a tesi. minden tök jól ment. Aztán együtt is mentünk haza és erről a Szonnyás témáról beszélgettünk.

De nem tudom hogy holnap mi lesz. Biztos hogy nem merek odamenni hozzájuk. Megvárjam hogy ők jöjönek oda hozzám? És most minden rendben lesz holnap? (levágattam a hajam ezért csak nem fognak kicsúfolni?)



2014. dec. 9. 22:01
 1/9 anonim válasza:
Szerintem kezdeményezz. Velem is volt hasonló 1. Osztályban. De szerintem e miatt ne görcsölj, majd lessz ahogy lessz és ha tényleg a barátnőid akarnak lenni akkor engedik másnap is hogy csatlakozz.
2014. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Imádom a neved! *.*
2014. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj oda hozzájuk pár szünetben, de ne lógj rajtuk mindig, mert sok leszel. Ezt a Szonjás témát is hanyagold, maximum mondd, hogy már jól vagy, vagy valami ilyesmi. Kezdj el általános dolgokról beszélni velük, ismerd meg őket, kérdezd meg sulin kívül miket szoktak csinálni, stb. Ezek a témák jönnek majd szépen.


A suli végén megkérdezheted nem-e mentek megint együtt haza. Sajnos önbizalomhiányban szenvedsz, de kicsit szedd össze magad, semmi gond nem lesz. Ők is csak emberek, megvannak a gondjaik, bajaik, nem kell félni.


Ha úgy érzed minden jól megy, pénteken akár megkérdezheted nincs-e kedvük elmenni valahova a hétvégén, biztos van valami teázó felétek is vagy csak mászkáltok egyet valamerre.

2014. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ne meny hozzájuk oda minden szünetben ne hogy azt higgyék rájuk akarsz tapadni de az lenne a legjobb ha ők mennének hozzád :D

sok sikert :)

léci azért írd le majd mi történt kíváncsi vagyok nagyon! :D

2014. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A mainap úgy volt hogy csak az első óra előtt mentem oda hozájuk. Nem volt nagyon téma. Utána a felső tagozat elment a templomba, meletük mentem. A szünetekben csak néztem őket, és mikor jött felém Szonja akkor elindultam feléjük de nem mentem oda. Még az utolsó szünetben voltunk eggyüt olyankor a focipálya mellet sétáltunk és néztük a fiúkat. Majd beáltunk a kapuba mi is. Miután vége lett az óráknak háta mentem a biciklimért és akkor jött Szonja. Azt kiabálta hogy itt jön a manó! Ajd megkérdezte hogy - miér is vágtad le a hajd?- én meg ere csak annyit mondtam hogy -neked miért is kell hátra jönnöd.- és mentam haza. Noémival még a zebránál találkoztunk és csak annyit mondtunk egymásnak hogy szia... Ezután rohantam is haza mert kicsit még féltem beileszkedni. Szerintem még akart kérdezni valamit vagy nem tudom.most mégjobban félek a holapi naptól. Holnap hogy legyen? :\
2014. dec. 10. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggódj ennyit idő kell a barátság kialakuláshoz próbálj közös témát találni a lányokkal

Ha nem sikerül keres máshol is!

sok sikert minden naphoz :D

2014. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi történt azóta?
2014. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szonja ki akar békülni velem,mert összeveszett a másik barátjával. Tesin akart kibékülni velem.

-szeretnék békét kötni mert összevesztem Botival. És miért vagy Nócivan és Noémivel? Nem emlékszel mennyit beszóltak nekünk?- mosta Szonja

-Csak azért szólogattak be nekünk mert veled voltam, és mert akkor még nem voltam velük barátok. És nem emlékszel hogy amikor mi már nem voltunk barátok hogy mennyit beszólogattál nekem?-mondtam -.-

Múlthét csütörtökön odamentem Nócihoz és megkérdeztem:

-Nem baj ha veletek lógok?-

-Nem, nem baj. De miért kérdezed?-

-Hát mert... tudod. nem akarok nagyon egyedül lenni.-

-Ok. de ugye nem baj hogyha hárman szeretnénk együtt lenni?-

-Nem nem baj-

azóta csak 2-szer mentetem oda hozzájuk.

2-szer menten Noémival haza de nem jutottam szóhoz.Megkérdeztem tőle hogy sulin kívül mit szokott csinálni. de semmi többet nem tudtam mondani/kérdezni.

Szonjával most ki béküljek? Vagy mit csináljak?

2014. dec. 16. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne békülj ki vele

nincsenek más lányok az osztályban akikkel jobba lehetnél?

2014. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!