Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom kihasznál/ha...

Dani99211 kérdése:

A legjobb barátom kihasznál/használt engem. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Már azelőtt ismertem, mielőtt barátok lettünk. 2.-ban összebarátkoztunk. (most 7.-es vagyok) De 1-2 éve úgy érzem, hogy ez félig meddig átment csicskáztatásba. Főleg úgy, hogy Pénteken (dec. 5.) buli volt a sulinkban. Ellógtunk a buliból, de ez nekem már akkor sem tetszett. De észrevették, hogy eltűntünk. Egész hétvégén azon gondolkoztam, hogy hogyan tudnék jól kijönni ebből a helyzetből. Főleg úgy, hogy sose tudtam jól hazudni, így ma ki is derült... Nem szeretném elveszteni a barátomat, mert amikor úgy hozta az élet, mindig mellettem állt. A hazudáson kívül a barátkozás a másik gyengém. Már akkor is, amikor összebarátkoztunk, ő kezdeményezte az egészet. Holnap valószínűleg, mikor megtudja, hogy nem tudtam tartani a számat, akkor vége a barátságnak. Tudna valaki valami tanácsot mondani? Megköszönném!

2014. dec. 8. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyha azért vet véget a barátságotoknak, mert nem tudtál hihetően hazudni, akkor szerintem engedd, hogy megszakítsa a kapcsolatot, egy ilyen értékrenddel rendelkező ember (szerintem) nem ér annyit, hogy energiát pazaroljunk rá, főleg úgy, ha úgy érzed, kezd egyoldalúvá válni a kapcsolat (állításod szerint). Illetve még annyit, hogy szerintem jobb becsületesnek lenni és viselni a következményeket, ha rossz fát tettünk a tűzre. Hosszú távon mindenképp. 7-es vagy még csak, rengeteg alkalmad lesz még barátokra lelni, akármilyen introvertált is vagy. Gimnázium, nyári táborok, sport, hobbik, utána egyetem, munkahely. Nem fogsz barátok nélkül maradni, ne aggódj :)
2014. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire stabil a barátságotok, hogy ennyin elvérzik, akkor ezért nincs mit tenni. Neked pedig javaslom, hogy figyelj oda arra, hogy mennyire vagy naiv, nem kötelező mindenre egyből igent mondanod, ami nem tetszik, arra mondj nemet. Egy barátságban gáz, ha az egyik fél dominánsabb, esélyes, hogy tényleg arról van szó, hogy csak kihasznál.
2014. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sok osztálytársam megbízik bennem, kiáll mellettem, de valahogy nekem furán hangzik, hogy odamenjek valakihez, és megkérdezzem, hogy lesz e a ,,legjobb,, barátom. Még akkor is ha 7 éve ismerem. Szerintem az a barát, aki megbízik és ki is áll az illető mellett, de a legjobb barát olyan (énszerintem) aki ennél még többet is ad önszántából. Ilyen volt ez a barátom, de mint írtam, megváltozott. Lehet azért féltem elhagyni a kapcsolatot vele, mert nem tudtam, utána hogy tovább.
2014. dec. 8. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki a legjobb barátod-e, azt nem egy kérdés fogja eldönteni, szerintem az az ovis szint, amikor valaki ilyennel fordul a másikhoz. És az önszántából-on volt a hangsúly, te is érzed, hogy ez már nem az igazi, vagy beszélsz vele, vagy hagyod a francba. Ha sokat jelent ez a barátság neked, akkor az elsőt javaslom, de semmi nem garantálja, hogy menthető a dolog.
2014. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na jó, mondjuk azt, hogy nem tudok majd kibékülni a barátommal. Eddig eléggé meg voltam a saját kis világomban, meg azzal az 1 emberrel, akit én egész eddig jóbarátomnak tartottam. Mondhatjuk azt, hogy eddig eléggé befele forduló ember voltam. De sajnos semmi, vagy nem sok minden állandó. Szerintem 2 választásom lehet. Vagy maradok a régi énemnél és csak egy új barátot kéne találni, vagy megváltozni, nyitott lenni mindenki felé. Az utóbbi a nehezebb választás, de hosszabb távon jobban megérné. De az a pár év alatt, a barátomat eléggé kiismertem, már látom mi várhat rám holnap. Elég lobbanékony, talán ezért hagytam, hogy rám száljon és parancsolgasson, teljesen már magam sem tudom.
2014. dec. 8. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, aki szimpatikus neked, afelé miért ne nyithatnál? Egy próbát mindenképpen megér, a befelé fordulás egyedül abban az esetben nem feltétlenül negatív, ha olyan emberekkel vagy körülvéve, akik, hát hogy is mondjam..Minősíthetetlenül gyökerek. De biztos vagyok benne, hogy az osztályodban is van olyan ember (legalább egy), akit szívesen megismernél.
2014. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg tőle.
2014. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!