Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szoktassam le a barátnő...

Hogyan szoktassam le a barátnőm az önsajnáltatásról?

Figyelt kérdés
van egy barátnőm akit nagyon szeretek és szeretek vele lenni is, az egyetlen bajom az, hogy állandóan sajnáltatja magát és "kamuból önbizalom hiányos". ezalatt azt értem, hogy állandóan képeket csinál magáról és látszik a viselkedésén is hogy meg van elégedve magával, de folyton mondogatja hogy milyen csúnya és mennyire önbizalom hiányos. nem csak én látom így, van egy jó pár ember aki emiatt nem bírja.. én nem szeretnék vele összeveszni, de hosszú távon elég idegesítő tud lenni ha valaki ilyen. már mondtam neki hogy szerintem ez van, de rajtam kívül senki más nem meri megmondani neki, és így persze rám se hallgat. mit tudok ez ellen tenni?
2014. márc. 6. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, amikor ezt csinálja, nem kell rá reagálni se pozitívan, se negatívan, tegyetek úgy, mint ha nem csinált/mondott volna semmit; ahogy te is mondtad csak az egóját fényezi; ha ezen megsértődik, akkor így járt, nem kell vele foglalkozni, majd megunja egy idő után, ha pedig megszakítja emiatt a barátságotokat, akkor nem is volt a barátod, csak arra kellettél neki, hogy szórakoztasd és pátyolgasd az önképét, önbizalmát, ami már amúgy is túlságosan nagy a leírtak alapján.
2014. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy tényleg csúnya. Gondolom erre kapásból jönne a te se vagy szebb szlogen, de ez van. Azt ilyet emberszámba se kell venni, már bocsánat. Nem érdemli meg a törődést.
2014. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kamu önbizalomhiányos, hanem tényleg az. Lehet, hogy a külsejével meg van elégedve, de magával nagyon nincs és ezért kell neki a folyamatos visszajelzés, hogy igen, ő szép, mert úgy gondolja, hogy csak ebben jó. Ezért rak ki képeket meg ezért mondogatja nektek, ugyan az a célja, hogy elismerést kapjon.
2014. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!