Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetnék barátomnak,...

Moben kérdése:

Hogyan segíthetnék barátomnak, hogy ne tegye tönkre magát?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó, hogy az egyik gyerekkori barátom nagyon rossz úton jár. mindketten 18 évesek vagyunk 1 hónap és 1 nap az Ő javára. Az a helyzet, bár nehéz kimondani, de alkoholista. Többféle drogot is kipróbált, tényelg nagyon meredek sorsa volt, belökték nevelőintézetbe, meg ilyenek, most de az a baj, hogy olyan életmódot folytat (iszik, drogozik, volt elvonón, sz@rt se ért) amit barátjaként nehezen tudok tolerálni (akár testvérem lenne) Folyton részeg, mindig bajba sodorja magát és ez nem jó. Igazából részegen a legőszintébb, elmondta, hogy nem akarták őt, sőt érzi is és ezért ilyen DE MIT CSINÁLJAK VELE, HOGY NE MENJEN TÖNKRE? Eggyk barátom már elveszítettem, nem akarom még Őt is. Lehetőleg értelmes választ! /a többit max kiröhögöm/ További jó olvasgatást!
2013. szept. 30. 18:21
 1/4 vikmat válasza:
Beszélgettél vele ha így folytatja mi lesz a jövőben? Beszélgessetek erről, ő fontos ember, egyszer családja lesz stb.
2013. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát rajtuk a legnehezebb segíteni. Mivel nincsen semmi életcéluk, nem történik velük semmi pozitív, így nincs miért harcolniuk. Nekem egyik barátnőmnél volt ilyesmi. Ő "szerencsére" csak vagdosta magát és néhányszor gyógyszeres túladagolással próbált magában kárt tenni és megölni magát.


Azt tudom tanácsolni, hogy próbálj vele minél több időt tölteni, őszintén beszélni a fejével. Pszichológust is kellene kerítenie, de hát tudom, hogy őket mindenki utálja.. senki sem szereti, ha a fejében vájkálnak. Életcél kell ahhoz, hogy javuljon a helyzete. Egy jó munka, barátnő, hobbi, vagy valami környezetváltozás, ami kihozza ebből a melankolikus állapotból.


Ez most hülyén fog hangzani, de elvinném őt egy pszichiátriára végigmutatni neki, hogy milyen emberek vannak ott, vagy drogosok közé, akik úgy be vannak állva, hogy már semmi sem érdekli őket. A bűntudatára próbálnék ezzel hatni, hogy NESZE TE IS ILYEN AKARSZ LENNI? Haldokló az árok mellett? De te ismered igazán a barátodat, engem egy ilyen kirángatna az állapotomból, igaz én sose drogoznék, innék huzamosan, hogy leépítsem magam. Mindig mindenkinek megadatik a választás. A barátodon múlik, hogy veszi a lapot vagy nem. Ez a szörnyű igazság!

2013. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen a jövőbeni céljairól beszélgess vele, hogy mit akar magával kezdeni az életben

Amennyiben van elképzelése akkor meg haladjon affelé mert a linkeskedés nem vezet semmi épitő dologra

2013. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sokat beszéltem vele, nagyon makacs. Tudom, sokan átverték, de egyszerűen képtelen megbízni, csak az italban... Kár érte, régebben írt verseket is és egész jók. A segítséget és az ötleteket várom, köszönöm!
2013. okt. 6. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!