Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az oszálytársaim csak haszonbó...

Az oszálytársaim csak haszonból barátkoznak velem. Mit kéne ilyenkor tegyek? Többi lent 16l

Figyelt kérdés
Én vagyok mindig az a lány, akinek megvannak a házi feladatai, s az osztálytársaim csak akor barátkoznak velem, ha kell nekiek a segitségem, vagy a házim. Van mikor én is megkérek 1-2 személyt, hogy magarázza el a leckét. De engem zavar, hogy csak haszonból barátkoznak velem, s ezt meg szeretném akadályozni, csak nem tudom, hogy hogyan. Nagyon egyedül vagyok a suliban
2013. szept. 26. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik, h ha csak a lecke kell akkor mehetsz máshová.Ne engedd h kihasználjanak!
2013. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Add tudtukra, hogy azt gondolod csak kihasználnak.

Pl ha legközelebb kér valaki házit, add oda neki, de előtte mond, hogy: ti is csak akkor jösztök, ha szükség van rám.

Egyébként megértelek.. Az elég szánalmas, hogy le se szarnak, sőt talán a hátad mögött kibeszélnek, de mikor szükség van rád akkor már rohannak is...

2013. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, más nem akkor próbálj velük te is "barátkozni", odamenni hozzájuk, vagy megbeszélni közös programot. Mert nem mindegy hogy kuksolsz magadban, vagy te is nyitsz feléjük, előbbi esetben senki nem fog odamenni hozzád hogy jajj gyere már.
2013. szept. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Mondd meg nekik, hogy úgy érzed, kihasználnak. Ismertem valakit, aki ugyanazt csinálták, mint az osztálytársaid, és mikor a másik szólt neki erről, ő elgondolkodott ezen és a végén már máskor is odajött hozzájuk. Szerintem azért, mert ez arra ébresztette rá, hogy a másik barátkozni is akar vele, nem csak kedvesen odaadni a házifeladatot, mert olyan jószívű ember.
2014. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!