Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jó ötlet vagy...

Szerintetek jó ötlet vagy úgyis megszívom?

Figyelt kérdés
Mindeddig abban a hitben éltem, hogy végre tényleg sikerült barátokat szereznem (eléggé visszahúzódó vagyok) és hogy végre sikerült beilleszkednem. De mostanában sok olyan dolog történt ami teljesen elbizonytalanított pl. talákoztam barátnőimmel és meglepődve tapasztaltam, hogy eszük ágába nem volt elhívni (már nem először), vagy éppen másik barátaim kirándulást szerveztek és oda sem hívtak pedig velük is nagyon jóba vagyok és egyedül én maradtam le a listáról. Általában mindig én írok rájuk, így arra gondoltam, hogy nem írok nekik megvárom míg maguktól rájönnek, hogy élek még. Ez nagyon rossz ötlet lenne? Vagy hiába is próbálkozok úgy sem vesznek észre és ne foglalkozzak vele?
2013. júl. 13. 22:47
 1/4 vivvii válasza:
Szerintem kérdezd meg ,hogy van e valami bajuk veled, legyél őszinte, mond meg ,hogy ezek a dolgok rosszul esnek neked.Ha valami oka van annak, hogy hanyagolnak téged azt előbb-utóbb úgyis megtudod, jobb hamarabb túllenni rajta.Egyébként a világ nem csak egy pár emberből áll, és bár nem írtad le, de gondolom még iskolába jársz, tizenéves vagy , úgyhogy van időd még igaz barátokat keresni, akik foglalkoznak veled :)
2013. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igaz. De az a baj, visszahúzódó vagyok. Már sokat változtam de azért az, hogy csak úgy leszólítsak másokat az nem menne. És ha rám néz vki, akkor nem tűnök vmi érdekesnek és nem is igazán foglalkoznak velem. Így a legtöbben elkerülnek. És köszi :)
2013. júl. 13. 23:39
 3/4 kaligula3741 válasza:

hány éves vagy?

Ha fiatal: akkor, ebben a korosztályban elég nehéz a zárkózottaknak barátokat szerezni: épp azért mert ilyenkor a menőségen alapul minden. Mennyire vagy rossz, így kapsz rá a cigire: hogy mások felfigyeljenek rád : azaz, hogy egy klánba kerülj. Az én javaslatom, hogy ha neked más a természeted: barátokat máshol keress. Nem hiszem el, hogy pl az osztályodban nincsenek kiszorított tanulók (hasonló helyzetben) - szólitsd meg: sok esetben egy igazi barátság lesz belőle.

Megeshet, hogy a ,, barátnőid '' el vannak nélküled is. Én azt tenném (mert én is egy kicsit zárkózott vagyok), hogy hagyom őket a fenébe és próbálok más barátokat szerezni. Egy igazi barátnak nem kell bizonyítani. Ez a avaslatom (vagyis inkább én ezt tenném a helyedben) Remélem segítettem. Majd írj választ, hogy hogyan alakult a sorsod.

Mja és megszívni nem fogod: ha hiányzol nekik majd hívnak, ha nem : akkor meg inkább menj más társaságba.

2013. júl. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az osztályba alapból 4 társaság van: nagyképűek, kockák, 2 gyerek aki nem szól senkihez és a mi társaságunk. Így ott nehéz lesz. Nem is járok el hiszen nincs az a pénz amiért én egyedül beülnék bárhova, hátha ott találnék ilyen embereket. De megpróbálok majd mindent, ami még eszembe jut. És köszi a válaszokat :)
2013. júl. 14. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!