Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kérdezem azt, amire nincs...

Kérdezem azt, amire nincs válasz: Miért?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista fiú vagyok, a magyarországi körülmények miatt külföldön tanulok. Az iskolát élvezem, sok sikerélményem van, érdeklődéssel tanulok.

Viszont eszméletlenül egyedül érzem magamat .. ott belül. Kollégiumban élek, körül vesz csomó ember, de valahogy mindenkit csak a bulik éltetnek. Többeknek, többször mondtam, hogy menjünk sétálni, vagy jöjjön be a szobámba, beszélgessünk kicsit, de nem, ők csak 5-10en szeretnek lenni, röhögni, piálni és értelmetlen dolgokról dumálni. Igen tudom, hogy ezen senki nem tud segíteni.

Otthon -egyáltalán nem könnyen- találtam néhány barátot, akikkel tartom, tartom a kapcsolatot, de mégsem az igazi facebookon-skypon. Mindannyian nagyon sokat jelentenek nekem, de mégis egyedül érzem magam, s jelenleg azt gondolom, nem ért meg senki ebben a világban. Elmondhatatlanul hiányoznak a mély érzésű emberekkel történő beszélgetések, az ő gondolataik, melyekkel jobbá tehetnék napomat. Gyakran érzem azt reggel, hogy Miért? Miért keljek föl? Mi az értelme ?


Már semmi másom nem maradt, csak a remény, hogy egyszer találok egy igazi -főleg fiú- barátot s egy lányt akivel szerelmünk felszínes játékoktól mentes, őszinte érzelmeken alapuló. Hogy tartozzam valakihez. Mert ennél nincs jobb dolog.



Valaki tanács, megjegyzés?

hasonló cipőben járók levelét nagyon várom.


néha azt érzem, minden szó segít..



2012. okt. 27. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán csak rosszul jött ki neked eza környezet. Sokan vannak ebben a korban, akik azt mondják, fiatalon kell élvezni az életet, és ezzel a jeligével szépen tönkreteszik maguk, közben fel sem fogják. Ilyenek itthon is vannak bőven...

Külföldi viszonyokat annyira nem ismerem, sőt, egyáltalán nem, de itt, szegedi egyetemistaként már az első hetekben sikerült összehozni a csoporton belül egy jó kis baráti közösséget, akikkel segítjük egymást, szervezünk egyetemen kívüli programokat is (ami nem a közös ivászatokban merül ki).

Ha a koleszos környezet ilyen, azzal nem sok mindent tudsz kezdeni, legfeljebb elmész másik kollégiumba. De barátkozásra marad az a lehetőség, hogy valahol koleszon kívül kell ismerkedni. Akár a neten is (én speciel nem értek egyet azzal, hogy az inetrneten nem lehet ismerkedni. Csak ésszel kell csinálni).

2012. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Legjobb megoldás lenne egy barátnő. Aki olyan mint te. Én se szeretek bulizni ezért nincs is sok barátnőm de az a kevés legalább igazi mert mindig számíthatok rájuk. Valószínű te komolyabb felfogásu vagy mint a korodbeliek. És kevés hozzád hasonló van aki ilyen. Ne változz meg
2012. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én 15 éves vok és egyet értek veled.látom hasonló vagy abban h igaz barátokra vágysz mint ahogy én is.most kerültem egy új suliba ami vallásos de az osztályból a fiúkban csalódtam,mert mindegyik egymást hülyíti,állandóan a közös ivás,piálás,értelmetlen dumálás megy,egyikben sem bízhatnék,max a padtársam mert az egy csendes fiú és senkivel nem beszél szintre rajtam kívül.én néha csapódok hozzájuk h nem mondják h magamnak való vok de akk csak ott vok de nem hülyítem a másikat,mert nem is tudom és nem is akarnám.a lányokból úgyszint majdnem mindegyik ilyen de inkább ő velük beszélek mert közülük is van csendes és egyszerű.ennek a sulinak is van kolija de énnem laknék ott mert borzasztó amit ott is csinálnak egymással(mindennap beszélnek róla egymásnak)
2012. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 acteur ***** válasza:

Én is DETTÓ UGYANÚGY látom ezt a helyzetet mint, TE!

Én azt mondom Neked, és mindannyiunknak akik ilyen helyzetben vannak/vagyunk, hogy megvan mindannyiunknak AZ IGAZ BARÁTJA...... NEKED IS!

Lehet hogy most még nem találtuk meg Ezt az embert, de ne adjuk fel, mert ha bízunk magunkban -is, hogy megtaláljuk és nyitott szemmel járunk akkor meg kell hogy találjuk azt a barátot akit keresünk.

Minden Jót!

2012. nov. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!