Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek beszélgetni? Vagy miért csak addig akarnak barátkozni, amíg unatkoznak? 😵‍💫

Figyelt kérdés

Mármint sokszor járok úgy (nem csak itt), hogy elkezdek valakivel beszélgetni; aztán egy idő után azt veszem észre, hogy csak reagálnak a beszélgető partnereim és nem kérdeznek/érdeklődnek kölcsönösen 🤔


(Ha esetleg találkozom is valamelyik beszélgető partnerrel; akkor utána fixen meghal a kommunikáció, holott ugyanúgy viselkedek mint cseten 🤷‍♀️😐)


júl. 26. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert belefáradnak, csalódnak. Lehet unalmas az a téma, amiről beszélsz vagy írsz nekik. Az ember nem mindig unatkozik és magányos. Én is van, hogy unatkozom és csetelek, de az idő nagy részében van mivel elfoglalni magam. Olyankor fárasztó fenntartani egy kapcsolatot, mikor ezer dolgom van és utol sem érem magam.
júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés jó, én mindig abba futok bele, hogy próbálok beszélgetni, kérdezgetni és jönnek az egy szavas válaszok egy idő után :/ na itt kezdem azt érezni, hogy teher annak akivel beszélek és inkább hagyom :(


Persze ez társul azzal, hogy visszakérdezés/érdeklődés a másik féltől nem igazán érkezik.

júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Olyan hihetetlen, hogy nem mindenki akar barátkozni? Engem is végtelenül fárasztanak ezek a netes ismerkedési próbák.
júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Visszakérdeznék. Láthatólag nem élvezik veled a társalgást. Miért kéne beszélgetniük veled, ha unalmas nekik?
júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam eleve két különböző dolog a beszélgetés és a barátkozás. Beszélgetni bárkivel lehet amíg van közös téma.
júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor azért nem írok chat-ekbe, mert nincs ötletem, mit írjak. Alapból csendes típus vagyok és nehezen tudok emberekkel beszélgetni. Nem tudok megnyílni előttük, mert félek, hogy valami olyat mondok, amiért kinevetnek vagy nem tudom. Sokszor nem tudok hozzászólni a témához.
júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen... mindenki csak fel akar töltödni a másik által.


A közös pont akkor jön el, amikor kijön az a matek, hogy ment társas lények, az együtt töltött minőségi idő mindkettőtöket feltölt.


Tehát ha neked nem ilyenek voltak ezek a próbálkozások, akkor ezekkel az emberekkel nrm illettél össze. Ez nem baj, az emberek többsége nem lesz a barátod/párod, de még a haverod se. Ez csak annyit jelent, hogy ezekkel az emberekkel nem szabad, hogy elvárásaid legynek, és elég csak addig beszélned velük, amíg neked is élvezetes a társalgás.

júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Divat lett manapság lehúzni bárkit, bármivel. Már teljesen belefér, hogy valaki csak szexel egy jót aztán eldobja a másikat. Vagy épp segítséget kér, a saját ügyeit intézteti vele, majd aztán hála nélkül eltűnik. Pénzt kér kölcsön, eltűnik, majd még a kölcsönadónak a k anyját, őt szidja mindenkinek a háta mögött. Szóval ezek után miért lenne kivétel amivé a "kommunikáció" vált? Főleg ha netes, arctalan, névtelen. Ez sok sz*r alaknak igazi aranybánya manapság. Legyen az szórakozás, hitegetés, csalás, figyelemkurvulás, átverés, pillanatnyi unalom, sokan a céljuk és vágyaik érdekében bármit képesek gátlástalanul behazudni neked.

A másik dolog meg hogy a legtöbb ember baromi unalmas (az is lehet te is az vagy, csak nem tudsz róla), illetve manapság kommunikálni is képtelen. Meg ami feltünt még, hogy manapság a netes embereket már nagyon sokan nem is embereknek tekintik, hanem valami szimpla npc-nek vagy botnak. Igaz, pontosan ez alakult ki a való életben is. Tombol az egoizmus és önzés, az empátiahiány, ez a jelenkor sara is valahol. Nehéz dolgod lesz manapság, ha normális beszélgetőpartnereket próbálsz találni. Főleg hogy a többségnek manapság minden más fontosabb lesz mint a többi ember, ezerfele szétforgácsolja a figyelmet a rengeteg fölös mentális teher és szemét, zaj ami szintén a jelenkor sajátja. És akkor a rengeteg lassú, telón 1-2 szavas pötyögős emberről még nem is beszéltem.

júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, saját tapasztalatokból kiindulva, hogy az emberek egy része esetlenül kommunikál, vagy nem (elég) nyíltan, nem elég őszintén, vagy épp, nem tudják rendesen kifejezni, megfogalmazni a gondolataikat, érzelmeiket. Az is szörnyen gyakori, hogy a másik fél szimplán csak egy emoji-val, vagy GIF-fel reagál egy írásra, ami szintén az előbbi gondolatot támasztja alá.

Ugyanakkor... nem is mindig könnyű mindenre megfelelően reagálni. Nekem sem mindig megy, ami az én esetemben annak köszönhető, hogy tini koromban nem voltam valami sokat korombeliek társaságában, így a szociális és helyenként kommunikációs készségeim hiányosak. (azóta valamelyest behoztam a lemaradást, de még vannak hiányosságok így is)

Olyanok is vannak, akik hamar megunják a másikat, belefáradnak a másikkal való beszélgetésbe, vagy épp, a másik fél kifejezetten unalmas számukra.


Az emberek is felszínesebbek, felületesebbek lettek, tisztelet a kivételnek, így sokuknak nincs is kedvük mélyebb ismeretségeket építeni.


Erre az egészre meg a közösségi média, a net rátett egy lapáttal, így most még nehezebb online ismerkedni, barátkozni. Sajnos én is rendszeresen úgy járok, hogy még a fentebb említett készségek hiányában is, én vagyok az, aki a beszélgetésben kérdez, érdeklődik. Egy idő után meg tisztára olyan érzésem lesz, hogy a másik nem is igazán szeretne beszélgetni..

aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!