Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire szakadnak szét...

Mennyire szakadnak szét barátságok egyetem miatt?

Figyelt kérdés
Most szeptembertől megyek egyetemre, és ez bár rengeteg izgalommal, kihívással és pozitív tapasztalattal jár, ugyanúgy kihívásokat is tud az ember életébe hozni. Két barátommal különböző egyetemekre megyünk, de az egyikkel azonos szakra, és bár eléggé össze vagyunk kovácsolódva, van egy olyan rossz érzésem, hogy ez most megszakadhat, bár rajtam nem fog múlni, és elvileg rajtuk sem. Az érdekelne leginkább, hogy bár vannak ezek a csapatépítő egyetemi rendezvények, mint a gólyatábor, sokan azt írják, hogy egyetemen csak nehezebb szoros barátságokat kialakítani, mert az emberek inkább sokszor kihasználják egymást, és miután elvégeztek egy szakot szétszélednek stb. Ezekkel kapcsolatban tudnátok tapasztalatokat és meglátásokat írni? Köszönöm szépen!

júl. 23. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ megmarad-e az ami összetartott titeket, vagy ez simán csak annyi volt, hogy összezárt titeket az oktatási rendszer, és nem volt kihez beszélni.

Mi évtizedek után is együtt maradtunk a baráti társasággal, rendszeresen találkoztunk, szerveztünk programokat, a mai napig heti szinten, most már feleségekkel, kisbabákkal, stb.

Van akivel viszont gimi óta nem beszéltem, mert nem volt ami összetartson.

júl. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen megtartani a barátságokat egyetem alatt és után is, de arra fel kell készülni, hogy ez nem mindig lesz egyszerű a gyakorlatban, és tenni is kell érte. Főleg, mert nem egy egyetemen vagytok/lesztek, mert nincs egy hely, közeg, ami összefog titeket.


Nekem például az egyik legszorosabb barátságom hűlt ki, mikor a Dunántúl két (majdnem) legtávolabbi részébe mentünk egyetemre. Bár ott az is közrejátszott, hogy neki barátja lett, és onnantól kezdve picit meg is változott (kifejezetten passzív volt többször a beszélgetésekkor).

Aztán olyan is van, akivel a mai napig beszélgetek, és gimis osztálytársam volt, pedig idén ballagtam egyetemről.

A legtöbb gimis baráttal, haverral, viszont 3-4 éve semmi direkt kontakt nincsen.


Hogy egy ellenpéldával zárjam az egészet:

az általános iskolás legjobb barátnőm a mai napig aktív része az életemnek. Tény, hogy volt 2x 1-1 év, amikor nem sok kommunikáció volt, de képesek voltunk túl is lendülni rajta, illetve abszolút nem érződött negatívan a dinamikánkon a kiesett idő. Rendszeresen összejártunk, holtidőben meg neten tartottuk a kapcsolatot. Szóval ilyen is sikerülhet.

júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ezt a választ szeretnéd hallani, de a szomorú tény az, hogy a barátságok nagy részét igazából csak az a tény tartja össze, hogy ugyanarra a helyre - munkahely, iskola - kell járniuk nap, mint nap. Amikor ez változik, a barátságok kb. 80%-a simán leépül.

Viszont ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen lenne egy barátságot fenntartani. Sokkal inkább ez egyfajta próbája annak, hogy egy valódi, komoly barátság-e, vagy csak olyan, amit az alkalom hozott és tartott össze?

júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!