Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki számít jó barátnak?

Ki számít jó barátnak?

Figyelt kérdés
Milyen egy jó barát? Mik azok az emberi kötelességek, amiket jó barátként el kell látnunk? Mik azok a hibák amik beleférnek egy jól menő barátságba, és mik azok amik miatt összevesznétek egy adott emberrel

júl. 2. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Soha nem gondoltam úgy a barátságra, hogy bármilyen kötelezettséget támasztanék a másik féllel szemben vagy elvárnék bármilyen segítséget. A barát nem azért van, hogy a gondjaimat megoldja. Ugyanakkor nem is azért, hogy nekem gondokat okozzon. Ha belegondolok, hogy mikor vesznék vele össze, akkor olyasmire tudok pl. gondolni, hogy ráhajtana a páromra vagy ilyesmi, de szerencsére nekem nagyon jó fej barátnőm van, nem kell ilyesmitől tartanom, mint ahogyan én sem reppennék rá soha az ő párjára.
júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az nem jó barátság, ha kötelezettségekről van szó. Szóval nekem az nem jó barát, akinek azért kell a barátságom, mert elvár tőlem dolgokat. Pl. nálunk nem szokás a másikat dolgoztatni, vele megoldatni a saját problémáinkat. De mindent meg tudunk beszélni, adunk tanácsot, lelkileg támogatjuk egymást.

Ami nálam a barátság megszakítására ad okot, hogyha kibeszélnek, pletykálnak rólam, főleg olyat, ami nem is igaz. Vannak ilyen emberek, akik imádnak történeteket gyártani, meg mindent kiszínezni, eltúlozni.

júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiteget majd hagy szrban az utolsó pillanatban. Ennyi a kitétel nàlam. Eddig 3 ember tudta megugrani, amivel felnőttként szerintem àtlagnàl jobban àllok.
júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Jó barát az, akivel nemcsak a jó, de rossz pillanatokat is meg lehet élni, lehet rá számítani, és megmondja az őszinte véleményét (megfelelő tálalással). Kedves, őszinte, egyenes, meg lehet benne bízni, remek beszélgetőpartner, de egyben remek hallgatóság is. Nem beszél ki a hátam mögött, nem mondja tovább a neki bizalmasan elmesélt dolgokat, nem röhög ki, nem pletykálkodik rólam, nem terjeszt alaptalan dolgokat. Nem generál feszültséget, nem köt belém, de nem riad attól vissza, hogy megmondja, ha valamit rosszul gondolok, vagy hibáztam valahol.


Ha valaki kötelességeket, kötelező dolgokat lát/talál egy barátságban, akkor az szerintem nem számít barátságnak. Mert onnantól az már megszűnik természetesnek lenni, inkább lesz egyenértékű valamilyen kötelezettséggel, egy feladattal.


A kontrollmániás, mindenbe kéretlenül beleszóló emberek társaságát nem bírom valami jól, ahogy az állandóan panaszkodóékat sem. Velük nem is hinném, hogy bárminemű barátság születhetne.

Nálam a barátság megszakítása akkor következik be, ha a barátnak hitt fél pletykálkodik rólam, szándékosan ártó dolgokat terjesztve. Valamint, ha kiforgatja a szavaim, próbál veszekedést szítani, és ezen akkor sem tudunk túllendülni, ha már nyíltan elmondtam neki, hogy ez sok már.

júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már azt barátnak mondom, akiben megbízom, és elárulok neki magamból valamit. Akinek szeretek a közelében lenni. Nálam ezek a kritériumok.
júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem egy jó baráttal sok mindent meg lehet beszélni, és persze ennek alapja is a bizalom. szerintem a barátságban nem csak a komoly dolgok kellenek nyilván jó a hülyéskedés is de szerintem azért jó ha van egy két olyan komolyabb barát is akivel meg lehet beszélni ha nem vagy jól mondjuk lelkileg. habár a mai generáció lassan a barátságban is azt nézi hogy ki hogy néz ki amit nem értek, de az már talán nem barátság. azt gondolom az embernek meg kell válogatnia kivel mit beszél és hogy ki az akiben bízik akár barátság terén is, mert sajnos a mai világban egyik-másik ember szúrja hátba egymást
júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!