Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit válaszoljak erre?

Mit válaszoljak erre?

Figyelt kérdés
21 (fordítva) éves vagyok, viszonylag sok barátom van, és igazából az egy csapat. Nem vagyok hülye, jó tanuló vagyok, a legjobb barátnőmmel körülbelül ugyanolyan jól tanulunk. Viszont a kis csapatunkon belül sokszor elhangzik hogy nekem nincs agyam, értelmi szintem, és az a legjobb barátnőm ezerszer értelmesebb nálam. Mindig amikor visszaválaszolok valamit erre, akkor lehurrognak és kezdik mondani előrről. Nem tudom hogy csak hülyéskednek-e de kezdem azt érezni hogy halál komolyan gondolják. Nemrég az is szóba jött, hogy nekem olvashatatlan az írásom. Lehet, hogy pár szó olvashatatlan, de kinek nem? És én azok között vagyok akik a legszebben írnak az osztályban és ezt mindenki elismeri kivéve őket. Légyszi mellőzzük azokat a válaszokat hogy "ne foglalkozz velük" meg "ne érdekeljen hogy mit mondanak" mert ők a barátaim csak szeretnék jó visszaszólásokat amikkel örökké félre lehetne tenni ezeket a beszólásokat. És nem megsérteni akarom őket, hanem csak tisztázni az erőviszonyokat, hogy lássák, hogy én nem vagyok áldozat.

2022. márc. 5. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ne barátkozz velük! Őszintén, te szeretnéd az idődet olyan emberekre pazarolni, akik bántanak téged?
2022. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Typical Textrovert ***** válasza:
93%

"[...] csak szeretnék jó visszaszólásokat amikkel örökké félre lehetne tenni ezeket a beszólásokat."


Ilyen márpedig nincs. Ha a csoportdinamikában Te lettél, akit akár barátian, akár rosszindulatúan karikíroznak, akkor vagy elfogadod ezt a szerepet, vagy új társaságot keresel.

2022. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy látom, te is szereted, ha kutyául bánnak veled.
2022. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

"mellőzzük azokat a válaszokat hogy "ne foglalkozz velük" meg "ne érdekeljen hogy mit mondanak" mert ők a barátaim"


Nem, ők nem a barátaid. Nem, ha így bánnak veled. Tudom, hogy ennyi idősen, még a baráti társaság a minden, de hidd el, hálás leszel magadnak a jövőben, ha új barátokat szerzel inkább.

2022. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen könnyű, higgyétek el. Nem vagyunk rosszban, egyáltalán nem. De ők az egyetlen lányok az osztályban és én nem bírnék egyedül lenni. Csak egy olyan visszaszólást szeretnék ami vicces, és megmutatja hogy ezt velem nem lehet csinálni. És amit mondanak az nem esik rosszul, hanem csak idegesít.
2022. márc. 5. 10:13
 6/10 Typical Textrovert ***** válasza:
79%

Elhisszük, hogy rosszul érzed a helyzettől magad, de Te pedig hidd el nekünk, hogy tudjuk mit beszélünk.

Egyébként ha Temagad sem tudod, hogy komolyan gondolják-e a megjegyzéseiket vagy csak barátian évődnek Veled, akkor mi sem tudunk segíteni, nem mi vagyunk ott, hogy tudjuk specifikusan mire mit kellene reagálni.

Ha szándékosan bántanak, meg kell szakítani velük a kapcsolatot. Ha csak csípkelődnek, egyszerűen mondd meg nekik, hogy nem viccesek, fejezzék be.

Akiben nincs benne egyfajta veleszületett lazaság, annak egyébként is hiába írnánk le a "világ legjobb beszólásait" nem tudnád hatásosan előadni őket - ami nem is okvetlenül baj.

2022. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bennem megvan az a lazaság, csak néha kifogyok az ötletekből, és most ez egy ilyen eset
2022. márc. 5. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Ötletbörze viszont nem vagyunk kiskamaszok számára, már csak azért sem, - ha értesz ehhez, tudod - mert a legjobb replikák spontán születnek.

Leírhatom, hogy mondd vissza nekik: "Én meg nem szarok a perem alá." - de nem leszel vele előbbre.

2022. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

#7

Aha, látszik, hogy benned mennyire megvan az a lazaság. 😂😂

2022. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát sokra mentem ezzel a kérdéssel de azért köszi a válaszokat
2022. márc. 5. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!