Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha szépen kérem nem hallgatnak...

Ha szépen kérem nem hallgatnak meg, ha asszertíven akkor meg felkapják a vizet. Hát akkor hogyan kell kérni?

Figyelt kérdés

Nincs egy megfelelő kommunikációs stílus ami beválna nálam. Ha engedélykérő vagyok akkor meg sem hallgatnak, ha magabiztos akkor fellázadnak.


Van olyan, hogy valakit annyira lenéznek, hogy igazából tehet bármit semmi sem fog működni?


2021. szept. 8. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy már meglévő társaságban (pl. nem friss osztályközösség) sajnos tényleg előfordulhat, hogy olyan a megítélésed, hogy kb mindegy mit csinálsz, nem fog számítani, mert igazából te nem számítasz.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy ennek oka van, hogy miért alakult így és ha a jövőben, amikor új közösségbe kerülsz, ezt el akarod kerülni, akkor érdemes ezt a kiváltó okot, okokat megszüntetni, kezelni, stb.

2021. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


A kiváltó ok az emberek talán? Mindenhol kell valaki akit megvetnek, akit utálnak, akit meg lehet tenni bűnbaknak. Szerintem ez inkább az ember undorító természetének tudható be mintsem magának az áldozatnak. Ha nem én akkor találnak mást. Igazából kell lennie valakinek, én úgy látom.

2021. szept. 8. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenhol kell valaki akit megvetnek, akit utálnak, akit meg lehet tenni bűnbaknak." Ez nincs így, én például már vagy 10 éve nem kerültem olyan társaságba, ahol ez így lett volna. Akit nem kedveltünk az tett is érte és nem annyit, hogy félénk volt, vagy a szociális készségei nem voltak olyan fejlettek, mint a többieké.

Az olyanok, akik meg direkt keresik azt, hogy ki az, akit piszkálhatnak, kiközösíthetnek, azok gyakran elég sok gonddal küzdenek maguk is, bár ez nem mentség a viselkedésükre és nem vigasz a célpontoknak sem.

2021. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


Szerencséd volt, hogy nem kerültél olyan társaságba. Viszont ettől még sok ilyen társaság van és nincs mindig opciód elkerülni őket. Az én tapasztalatom az, hogy 5-ből 3 ilyen társaság.

2021. szept. 8. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenhol kell valaki akit megvetnek, akit utálnak, akit meg lehet tenni bűnbaknak."


Oké, ronda dolog, de ha mindenhol te vagy ez, akkor annak oka van, és az ok a te viselkedésedben van.

2021. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


Oké, de mi, nagyokos?

2021. szept. 28. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha asszertíven akkor meg felkapják a vizet"


Szerintem félreértelmezed az asszertív kommunikációt. Olvass utána, hogyan kell jól csinálni. Elég konkrét szakirodalma van a témának.

2022. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Ha így kommunikálsz, akkor nem csodálkozom azon, hogy te vagy az, akit mindig kiutálnak egy közösségből.
2022. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvass utána egy kicsit alaposabban az asszertív kommunikációnak, mert könnyen lehet, hogy te rosszul csinálod és aggresszívan sül el, hiába hiszed, hogy asszertív vagy.


Az asszertív kommunikáció arról szól, hogy úgy érvényesíted a saját érdekeidet, úgy állsz ki magadért, hogy közben nem torkolsz le másokat (lásd #6 nagyokos). Asszertívan kommunikálva nem a másikról kommunikálsz, nem szólsz be, nem utasítgatod a másikat, hanem magadról beszélsz, hogy te hogyan érzel a körülmények hatására és neked mire van szükséged. Elmondod, hogy téged hogyan érintenek a dolgok és megérteted másokkal, hogy mit szeretnél tőlük, hogy jobban érezd magad. Mások felé csak kéréseket fogalmazol meg.


Az asszertív kommunikáció párjaként az értő figyelem is legalább ilyen fontos, hogy odafigyelj, megértsd és a figyelmed éreztesd a másikkal, ne csak elvárd a másik együttműködését a te kéréseiddel, hanem magad is felkínáld nekik, hogy te is figyelsz az ő igényeikre és együttműködsz velük a kölcsönösség reményében. Nem könnyű jól csinálni az asszertív komminikációt, de érdemes alaposan tanulmányozni, mert rengeteg féle helyzetet meg lehet vele oldani.

Viszont mivel a másikra nem vagy hatással, annak sincs sok értelme, hogy csak panaszkodsz rájuk. Egyedül a saját cselekedeteidre vagy képes hatással lenni. Szóval keresd a saját cselekedeteidben, kommunikációdban a hibákat, amiket tudsz javítani, máshogyan próbálni és ha lehet, javíts rajtuk. Ha nem találsz és tényleg nincs is javítható hiba, akkor keress egyéb lehetőségeket, hogy mi mást tudsz csinálni.


Sajnos azzal is tisztában kell lenni, hogy nem teljesülhet minden kérésed. Vannak olyan helyzetek, amikor hiába kérsz nagyon jól, ettől még a kérésed nem fogják meghallgatni, vagy nem fognak neki eleget tenni. Sajnos ezt el kell fogadnod. Vannak helyzetek, amiken nem tudsz változtatni. Akkor kénytelen vagy együtt élni azzal a helyzettel, hogy nem úgy lett, ahogyan szeretnéd. Ettől még mindig érdemes megpróbálni, a lehető legjobban próbálni.

2022. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!