Mennyire furi, hogy 31 éves nő vagyok, de nem volt még igazán mély baráti kapcsolat mással?
Szóval vannak meg voltak barátaim, de nem tudtam velük megosztani a legbensőségesebb gondolataimat, mivel a szüleim sem voltak sosem kíváncsiak arra, hogy mit érzek, vagy valóban mit gondolok, meg ha megosztottam velük, anyukám vissza is élt vele. Ugyanakkor ez rossz érzés, ez miatt kicsit szorongok is , de attól is, hogy ha elmondanék dolgokat, pl.: a gyerekkoromról, amit a szüleim cselekvései miatt sokszor kellett szégyellenem ( apukám alkoholhoz sokszor nyúlt). Amúgy depressziróra már jó pár éve gyógyszert is szedek, lehet, hogy ez miatt is van, hogy nehezen nyílok meg embereknek?
Mi lenne a helyes, hogy kellene hozzáálnom a dolgokhoz?
Te is érzed, hogy valami ebben nem okés. Szokatlan és furcsa. Vannak olyan emberek, akik nem osztanak meg mindent a barátaikkal és teljesen jól elvannak úgy, hogy bennük nincs az az érzés, mint benned.
A baj az, hogy ezen nem igazán lehet segíteni. Ismertem 1-2 hasonló lányt. Előadták, hogy nekik nincsenek barátaik és hasonlók. Aztán, aki normálisan kezelte volna őket és barátként tekintett volna rájuk, azt támadták, kihasználták vagy elmenekültek.
Sajnos nem tartom furának. Megeshet.
"Mi lenne a helyes, hogy kellene hozzáálnom a dolgokhoz?"
Ahogy szeretnél. Jó beszélgetéshez, kapcsolathoz ideális partner szükséges.
Attól hogy ez nincs meg, még próbálhatod megnyitni magad emberek felé és kiadni a mélyebb dolgaidat, csak ne várj komoly megértést és érzelmi támogatást.
Nők se?
Pedig a nők mindent megbeszélnek egymással
Kit érdekel, hogy mennyire furi?Éld az életedet, ahogy neked jó, csak közben ne árts másnak. Ennyi. Egyébként nem kell erőltetetten barátkozni. Majd akkor jön el egy ilyen méély baráti kapcsolat; amikor lehetőség lesz rá. Ennyi. De szóval tehát ez magától kialakul, ha te még eddig senkivel nem tudtál annyira összehangolódni barátokként; akkor szal ez van; de ez nem feltétlenül a te hibád, sőt, nem is hibä; csak egyszerűen nem alakult így/íg yalakultak a dolgok.
Szóval szerintem ez picikét gyerekes hozzáállás, hogy leminősíted magad mások véleményének függvényében. Ha nem így van, akkor bocsi; a kérdés kifejtését még nem olvastam el.
Ha ilyen emberek neveltek föl, akkor normális, hogy óvatos vagy.
a bizalmat lépésenként kell fölépíteni. pl. elmondasz magadról valamit, és látod hogy (legközelebb) a másik is mond esetleg valami személyeset magáról. és így, lépésről-lépésre alakulhat ki egy mélyebb kapcsolat.
Van, aki nem nyitott rá. pl. nekem van olyan ismerősöm, nem is egy, akinek ha valamit mondanék magamról, ami nem felszínes, látszik rajta rögtön, hogy unja. Így őket megtartom egy felszínesebb baráti kategóriában.
Olyan is van, aki a sérülékeny pontokat azonnal kihasználja, esetleg kéretlen jótanácsokat kezd el adni, nem jóindulatból, hanem hogy ő okosabbnak tűnjön. ilyenektől én menekülök.
Olyan is van, aki mindent rögtön szétkürtöl. ha mások magánügyeit megbeszéli veled, akkor tuti, hogy rólad is ugyanúgy mindent elpofáz.
A bizalmat ki kell érdemelni, és nagyon meg kell válogatni, hogy kinek nyíljunk meg. Ennyi idősen ez az illető elsősorban általában az ember párja szokott lenni.
Mivel bántalmazó szülők neveltek föl, ezért legyél mindenképpen óvatos azügyben, hogy kiben bízol meg. Akinél rögtön azt érzed, hogy mindent elmondanál neki, és issza a szavaidat, az nagy eséllyel bántalmazó személy, aki az információt később ellened fogja fordítani.
Egy normális emberrel csak fokozatosan, óvatosan épül ki a bizalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!